Засуджений до розстрілу - Ярослав Штендера
21. Лист полк. Олександра Шаповала від 28 лютого 1954 року. З архіву полк. Петра Содоля-Зілинського. Також дивись; Отець Протопресвітер Микола Литваківський У.А.Ц., Генеральний Капелян У.В.К. — "Українське "Козацтво", Чікаґо, 1979, ч. 1–2, ст. 50.
(обратно) 58422. Олександр Вишнівський, цитована праця, ст. 63.
* Це "невдале" призначення "відбулося під натиском опінії певних кіл, які вважали, що Волоха найліпше приймуть, яко отамана, як повстанці по той бік, так і отамани по цей бік фронту…"
Олександр Доценко. Зимовий Похід, — Варшава, 1932, ст. CXXVII.
У цій справі інший автор пише таке: "Наказний Отаман генерал Осецький, що став на шлях безоглядної соціалістичної демагогії, щоб бути першим, вніс недовір'я до досвідчених старшин-українців та сприяв різним авантюрницьких отаманам, які крутились біля Головної Команди та плавали на розбурханих хвилях революції і ширили анархію".
К. Мандзенко, Петлюра, Петлюрівці, Петлюрівство. — Альманах Українського Народного Союзу, 1979, Видавництво "Свобода", ст. 26.
(обратно) 58522а. Олександр Доценко, цитована праця, ст. VII.
(обратно) 58623. І. Мазепа. Україна в огні й бурі революції 1917–1921.— Видавництво "Пробоєм", Прага, 1942, т, 2, ст. 152.
* Незабаром після нападу Волоха на державну скарбницю, велика кількість скарбів і архівів, що були навантажені у спеціальному поїзді з 24 вагонів, попала в руки денікінців, які захопили цей поїзд.
Віктор Вакуловський. Скарб С. Петлюри, — "Батьківщина", Торонто, ч. 19, 9 жовтня 1971.
Про захоплення великого скарбу України денікінцями також повідомляла італійська преса. Дивись: Євген Онацький, цитована праця, ст. 146.
** Цікаву оцінку діяльності О. Волоха подає Ю. Тютюнник. "Не виключене, що волохівщина виникла завдяки елементам, що підтримували Державну Інспектуру. Ці елементи боялися армії і хотіли мати свою "партійну" частину; вони могли для своєї підпори числити на "демократичне військо". Юрко Тютюнник. Зимовий Похід, — Видавництво Чарторийських, Нью-Йорк, третє видання, 1966, ст. 18.
(обратно)Оглавление Від автора На бурхливих хвилях революції Становлення українського полководця Бойові операції Запорозького корпусу Запорожці здобувають, а німці відбирають На службі Українській Державі Під прапором Директорії У вирі політичних суперечок Під обстрілом ворога Перший арешт У безвихідному становищі Другий арешт Суд i страта Епілог