Доки світло не згасне назавжди - Максим Іванович Дідрук
ЗВИНУВАЧЕНА В ЗАМАХУ НА СВОГО ЧОЛОВІКА ВЧИТЕЛЬКА ПОМЕРЛА У СЛІДЧОМУ ІЗОЛЯТОРІ
13.06.2019 08:27
У ніч на четвер у слідчому ізоляторі Рівного померла жінка, що напередодні намагалася вбити свого чоловіка.
Тридцятивосьмирічну вчительку біології однієї з рівненських загальноосвітніх шкіл арештували після того, як вона кілька разів ударила ножем свого чоловіка, також учителя. Чоловік відбувся легкими пораненнями, його життю наразі нічого не загрожує.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному жінка намагалася вбити свого чоловіка
Як зазначив представник Головного управління Національної поліції у Рівненській області, повідомлення про смерть підозрюваної надійшло близько четвертої години ранку. На місце події виїхала слідчо-оперативна група. За попередньою версією, жінці раптово стало погано, вона померла в камері до прибуття парамедиків. На цей момент судмедексперти встановлюють причину смерті.
Рута пробіглась очима по новині, проте ще довго після цього просто тупилася в екран смартфона невидющим поглядом. Серце працювало з перебоями, наче поламаний насос.
(тікатимеш, може, досить довго)
(але врешті-решт вони наздоженуть тебе)
(і тоді світло згасне назавжди)
Коли телефон потемнів, Рута підвелася та пройшла на кухню. Інді ще спала, а більше нікого у квартирі не було: Григір сьогодні виїхав раніше, а Аміна ще до восьмої вирушила до лікарні приймати зміну.
На плиті стояв приготований матір’ю сніданок, одначе Рута навіть не глянула в той бік. Через передозування енергетиками її піднуджувало, перед очима час від часу миготіли сірі мушки, а у вухах не стихав низький шум, що нагадував відгомін моря звіддалік. За якийсь час дівчина знову подивилася на телефон, відкрила Месенджер і розгорнула вчорашнє повідомлення від Анни. Ще раз перечитала його. Анна шукала перемикач у мозку, деактивація чи ліквідація якого розірвала б зв’язок зі світом по той бік снів. І вважала, що знайшла.
«Ні. Бляха, ні! — Рута спересердя стукнула кулаком у бокову стінку холодильника. — Це нечесно!» Що, як на ту мить жінка вже втратила розум, а відтак усе написане є маренням божевільної? Та про це тепер ніяк не дізнатися, бо Анна мертва. Це нечесно, чорт забирай!
Дівчина знесилено відклала телефон. На секунду в голові зависла якась незріла думка, але доки Рута змогла на ній зосередитися, вона потонула в тривожній гнітючості, що чорною хвилею затопила свідомість.
Коли перший шок минув, а відчуття, ніби серце намагається вискочити через горло, зникло, дівчина взялася гарячково міркувати. Отже, Анна Ігорівна пише їй повідомлення, стверджує, начебто знає, як позбутися сновидінь, однак не зазначає подробиць і просить улаштувати зустріч із Тимофієм. За кілька годин вона нападає на Якова Демидовича з ножем. Можливо, через галюцинації. Анні могло здатися, що вона потрапила в сон, тож, сплутавши чоловіка з тими потворами, жінка, захищаючись, ледь не вбила його. А можливо, й ні. Може, вона добре усвідомлювала, що робить. Ось тільки все це не має значення, оскільки приблизно за добу Анна Ігорівна гине й точно — абсолютно точно! — не через галюцинацію.
Та сама — невикінчена — думка знову промайнула перед внутрішнім зором. Рута насупилася. Не панікувати. Цілком імовірно, що Анна загинула, бо її замкнули в чотирьох стінах. Ну справді: як довго вона могла опиратися сновидінню, перебуваючи за ґратами? Та ще й після сімнадцяти безсонних ночей? Рута раптом збагнула, що конче мусить довідатись, як саме померла її колишня вчителька. І схоже, дівчина здогадувалась, до кого звернутися. Вона взяла до рук телефон і набрала матір.
Аміна відповіла майже відразу:
— Алло.
— Мам, доброго ранку, це я.
— Я чую.
Дівчина, закинувши голову, вперлася тім’ям у стіну й далі розмовляла, неначе звертаючись до стелі:
— Можеш говорити? Я не заважаю?
— Кажи.
— Хочу дещо попросити.
Аміна відчула, як здригнувся доньчин голос, і занепокоєно спитала:
— Щось сталося?
— Ні, — Рута взялася терти лоб понад шрамом. — Тобто так, сталося.
— Я слухаю тебе.
Дівчина помовчала, збираючись із думками.
— Ти ж чула новину про те, що мою біологічку звинуватили в замаху на Якова Демидовича?
— Я щойно прочитала, що вона померла в ізоляторі.
— Ага. Це Анна Ігорівна. Дружина Якова Демидовича.
— Знаю. І що?
— Можеш дізнатися причину?
Аміна не зрозуміла.
— Причину чого?
— Її смерті.
На кілька секунд мати підвисла.
— Навіщо тобі?
Рута видушила з горла нервове покашлювання. Вона не мала заготовленої відповіді.
— Можеш чи ні? Я не уявляю, до кого ще звернутися.
— Руто, але вона ж не на операційному столі померла, — з хисткою настороженістю зауважила жінка, — вона взагалі не лежала в лікарні. Звідки я…
Дівчина нетерпляче перебила її:
— Я розумію, мам. Але повинні ж проводити експертизу, щоб з’ясувати, що з нею сталося? Ну, так же ж? І я подумала, може, в тебе є знайомі та хтось розкаже, що там і як.
— Я не маю знайомих серед судмедекспертів, — відповіла Аміна, — але якщо тебе це аж так цікавить, попитаю в Борисовича. — Вадим Борисович Веремієнко завідував ургентним хірургічним відділенням, у якому вона працювала. — Він може когось знати.
— Мам, попитай, — промовила Рута таким тоном, нібито хтось тримав біля її горла ножа, а від того, яку інформацію роздобуде мати, залежало її життя. Хоча певною мірою саме так і було. — Будь ласка.
— Добре. — Жінка притлумила бажання продовжити розпитування. — Я наберу тебе.
82
Аміна зателефонувала значно швидше, ніж Рута сподівалася — не минуло й години після їхньої розмови.
— Ти слухаєш мене? — озвалася мати, щойно дівчина прийняла виклик.
— Так. Кажи.
— Я дізналася. Тобто Вадим Борисович дізнався. — Аміна рідко підвищувала голос через хвилювання, але зараз вимовляла слова набагато голосніше, ніж зазвичай. Руті навіть довелося тримати телефон на певній віддалі від вуха. — Він поговорив зі знайомим з обласного бюро судово-медичної експертизи. Там зараз страшний переполох. Справа дуже дражлива, жінка померла в СІЗО, це ніби як кидає тінь на правоохоронні органи, тож розтин закінчили ще о восьмій ранку. Але, Руто, перед тим як розповідати, я мушу тебе запитати: ти щось знала? Чому для тебе це важливо?
Рута відчула, як пришвидшується пульс. Аби ж вона могла пояснити.
— Нічого такого, — вона намагалася надати голосу якнайбуденнішого звучання. — Просто цікаво. Останнім часом Анна Ігорівна була трохи нервовою і, е-е, засмученою, але нібито нічого підозрілого.
— Твоя Анна Ігорівна померла від задушення, — сказала Аміна. — Хоча у висновку експерта майже напевно стоятиме «серцева недостатність».
— Умгу, — крізь стулені губи мугикнула Рута.
— Там усе дуже непросто, — уже майже кричала мати, наче боялася,