Лицарі Дикого Поля. Том 2 - Ярослава Дегтяренка
Офіційний титул усіх польських королів в описувану епоху.
(обратно) 92Є декілька версій смерті полковника М. Кривоноса. За однією з них, він помер від чуми, епідемія якої почалася восени ١٦٤٨ р.
(обратно) 93Фідіппід (за іншими джерелами — Філіппід) — грек-афінянин, який у ٤٩٠ р. до н. е., незадовго до Марафонської битви, був відправлений до Спарти з проханням про військову допомогу і пробіг ٢٣٨ км туди й назад менш як за добу. Повернувшись, Фідіппід узяв участь у битві під Марафоном, відразу після якої пробіг ще ٤٠ км, не зупиняючись, від Марафона до Афін, аби сповістити про перемогу греків над персами. Добігши до Афін, він устиг крикнути: «Радійте, афіняни, ми перемогли!» — і впав мертвим.
(обратно) 94У цьому листі, найімовірніше, підписався Станіслав Ревера Потоцький (р. ж. ١٥٧٩–١٦٦٧), двоюрідний брат великого коронного гетьмана Миколи Потоцького, який у ١٦٣٦–١٦٥٥ рр. був подільським воєводою.
(обратно) 95Лист процитовано з оригіналу, що зберігається в Державному воєводському архіві в Гданську, шифр ٣٠٠.٢٩/١٣٠, лл. ٢٤٩ об. — ٢٥٠.
(обратно) 96Крок — міра довжини, що дорівнює ٧١ см.
(обратно) 97Нижній Замок — був розташований у долині річки Полтва. Названий так на противагу Високому Замку, що лежав на горі. Замок був побудований князем Левом Даниловичем, який обрав його своєю резиденцією. Становив частину оборонної системи Львова.
(обратно) 98Levis est labor omnis amanti (лат.) — Для закоханого будь-які труднощі легкі.
(обратно) 99Matrimonium iustum(лат.) — законний шлюб.
(обратно) 100Ego collocutor putidius culusest (лат.) — Я — нудний співрозмовник.
(обратно)Оглавление Розділ ХVІ. КОРСУНЬ Розділ ХVІI. ЯК ПАН МАТВІЙ НАЖИВ СОБІ ВОРОГА Розділ ХVIII. ПРО ТЕ, ЯК ПОЛІТИКА ЗАВАЖАЄ ОСОБИСТИМ СПРАВАМ Розділ ХІХ. СВАТАННЯ ВАЖКА СПРАВА Розділ ХХ. ЦЕРКОВНІ ТА ЛЮДСЬКІ ПРИНЦИПИ Розділ ХХI. БАР Розділ ХХII. КОЛИ В СЕЙМІ БАГАТО ЖАДІБНИХ ДУРНІВ... Розділ ХХІІІ. ВАНДА Розділ ХХІV. КОХАННЯ ТА РЕВНОЩІ Розділ XХV. ПЕРИНА, ЛАТИНА ТА ДИТИНА Розділ XХVI. КАЇНОВЕ ДІЛО Розділ XХVII. ЗАГИБЕЛЬ ОРИСІ Розділ XХVIII. ШАХОВА ПАРТІЯ СКАЖЕНОГО ЯРЕМИ Розділ ХХІХ. ВОЛХОВИЦЬКИЙ УПИР Розділ XХХ. ЯК ОТЕЦЬ СЕРГІЙ ЗРОЗУМІВ, ЩО ІНОДІ КОРИСНО СКОЮВАТИ ГРІХИ Про автора