Хроніки Якуба Вендровича - Анджей Пилипюк
Різні випадки трапляються з людьми. Тут уже як до тебе доля прихильна - пощастить чи ні. А якщо ти ще й посланець мафії, то хай там що, а життя можна прожити цікаво, сповнене пригод. Лише в такому разі не надто тривале, пенсії навряд чи діждеш. До того ж ще й тіло рідко повертають рідним, - навіть поховати за звичаєм не дадуть. Найчастіше тіло зникає в каламутній річці (з ногами у відрі з бетону замість шкарпеток) так, що потім тяжко знайти якісь сліди.
Неподалік від Войславіц два українських мафіозі зупинилися, чекаючи на «стрілку» в ущелині Шибениця, що і так була відома на всі усюди своєю не накращою репутацією. Після того, як покійники перестали лякати в ущелині подорожніх і туристів, завдяки допомозі місцевого екзорциста-аматора Якуба Вендровича, це місце завбачлива влада ґміни почала використовувати, як сміттєзвалище. Саме туди й приїхали стареньким заіржавілим пікапом гості з України.
Довго чекати не довелося. З протилежного боку ущелини на зустріч під'їхав мерседес, така собі напіввантажівка, але не ржавий. З нього вийшли три мафіозі, родом із варшавських околиць. Всі троє були в чорних спортивних костюмах з капюшонами на головах.
Чорні окуляри прикривали чорні думки, які ховалися за їхніми начисто виголеними головами. Навіть першому-ліп-шому дільничному вдалося б розкрити темні наміри цих бритоголових, коли б побачив їхні квадратні фізіономії, позбавлені звичайної краси та інтелекту. На додаток до цього вони були по саму зав'язку озброєні: бейсбольні битки, ножі і пістолети, кожен із них міг похвалитися автоматом Калаш-нікова і декількома гранатами. Один із них тримав «муху». Дві банди стали одна навпроти іншої і декілька хвилин міряли поглядами ворожі сили.
- Товар привезли? - нарешті прозвучала перша фраза з польського боку.
Один із українців виплюнув «бичок», що його перед тим нервово пожовував, перекидаючи губами з права на ліво, і відповів:
- А то вже залежить від того, чи ви привезли гроші.
Поляк кивнув головою. Потім моргнув братану, що стояв
ліворуч, а той неквапом відкрив чорний чемоданчик і показав гостям його вміст. В темній ущелині зазеленіло.
- Три «лимона», як і домовлялися. А тепер - товар.
Гість з-за Бугу неочікувано зам'явся.
- Три «лимона» баксів - гроші чималі, але не за атомну боєголовку з секретної військової бази, - мовив, - але не мені вирішувати. Лиш би «папірці» не фальшиві були...
- Якщо товар справжній...
Один із українців по команді шефа відкрив багажник. На шматку брезенту лежало щось подібне на бочку з антенами і переплетеними навколо різнокольоровими дротами і проводами. Бочка була позначена жовто-чорним міжнародним символом радіоактивності.
Один із поляків витягнув із кишені лічильник Гейгера і підійшов до боєголовки. Стрілка навіть не ворухнулась.
- Липова! - крикнув.
- Щось не так? - український мафіозі намагався загладити ситуацію.
- Курва! Ви що, падли, хочете нас киданути?! Вона навіть радіохвиль не випромінює. А всередині має бути дейтерій літію і цезій, який використовується для запуску!
- Перевіряйте нашим! - і подав йому свій, тихо цокаючий, лічильник.
Бандит, якому таке цокання видалося занадто рівномірним, вдарив його по руці.
- Це підстава!
Після цього слова почалася стрілянина. Коли в нічному небі ехо пострілів затихло і осів дим від пороху, виявилося, що посланці мафії з-за Бугу - всі полягли в душевній компанії з одним із поляків, який, власне, і отримав найбільше вогнепальних поранень у своє рідне ніжне тіло. Ну, десь 1:1 - свинець і м'язова тканина тіла, через що вже був на шляху до пекла. Шеф швидким поглядом оцінив ситуацію.
- Звалюємо! - закомандував. - Трупи в фургон. їхній пікап забираємо з собою. Ти, Окорок, сідай за кермо нашого мерса.
- А що з «бляшанкою»?
- Викидай. Якого ... нам той брухт?
Окорок підійшов до пікапа, ледь припідняв і скинув злощасну боєголовку на землю. Зараза важила, мабуть, зо шістдесят кілограмів. Калюжі крові присипали піском, а дужий вітер і протяг розвіяли те, що не встигли прибрати. За якусь мить в ущелині не лишилось ні слуху, ні духу від машин чи трупів. Так природа знову відновила свою гармонію.
За неповну годину, десь біля першої ночі, біля ущелини проїжджав на возі Якуб Вендрович. Краєм ока помітив блиск металу в ущелині.
- Пр-р-р, стій, - сказав своїй коняці. Зліз із воза і почимчикував до дивного об'єкта.
- Що за дідько? - пробурмотів собі під носа. - Мабуть, стара пральна машина.
Витягнув із кишені старий слюсарський напильник і відпиляв кусок тасьми світло-золотистого металу, який обволік корпус дивної на вигляд пральної машини. Якуб потер стружку між пальцями.
- От холера, - сам до себе. - Мабуть, латунь. - Якусь хвилю рахував щось подумки.
- Ого, мало б заважити якихось двадцять п'ять кілограмів, якщо під цією шкарлупою більше нічого немає. А двадцять п'ять кілограмів за сьогоднішніми мірками, то цілих сорок півлітрових пляшок пива має вийти... Вдалий день видався!
Закинув боєголовку на плечі. Важка, як дідько, і навіть попри свій не молодечий вік - вісімдесятка на носі - дав їй раду. І не таке доводилося носити. Кинув вантаж на віз і поїхав. Коняка аж заіржала...
- Спокійно, брезент я залишив, - заспокійливо сказав їй, - але ж брезент не росте на деревах, може, і він пригодиться - штани пошити чи куртку...
Знову заіржала. Щось їй дуже не подобалося. Але що йому залишалося робити? Не пропадати ж добру?! Так, закинув брезент і заскочив на віз.
- Вйо! Додому, маленька! - закомандував.
Вендрович витяг із-під лавки флягу з самогоном, відкрив і посмакував кілька ковтків. З кожним ривком воза самогон потрапляв не лише в горлянку, але й вдало поливав тіло Якуба, на що він, звичайно, не звертав уваги. Треба ж було якось відсвяткувати, ще й такий