Лицарі сорока островів - Сергій Лук'яненко
«Дуже смердить, і болить голова. Мишко сказав, що свічка остання, і я більше писати не зможу. Ми намагалися бути справжніми комсомольцями, але, здається, не вийшло. Якщо… Коли нас знайде Червона Армія, то нехай вони розшукають тих, хто називався марсіанцями, і вб'ють їх. Або зроблять великий суд, а потім уб'ють. Мене звали Катя, я навчалася у сьомому класі. Всі".
Записи обривалися. Я подивився на Кріса, наче він міг щось додати. А Кріс глянув на годинник.
- На міст! - коротко наказав він. — Нас зараз накриють у замку.
Тимур, з автоматом навперейми, пішов до дверей. За ним потяглися решта. Перш ніж вийти, я обережно поклав щоденник на стіл.
…Нас не накрили у замку. Діти, що вже перейшли на нашу половину мостів, кинулися назад, ледве побачивши автомати. Пістолет Тома встиг навчити їхній повазі до вогнепальної зброї. Тимур, що не випускає «ППШ» з рук, дивно дивився їм услід.
— Жалуєш, що не вийшло бійки? - Запитав я.
- Не жалкую. — Тимур простягнув мені автомат. — Він не вистрілить, затвор проржавів наскрізь.
Я подивився на фігурки, що маячили на безпечній відстані. Сонце світило їм у спини, перетворюючи їх на прекрасні мішені.
— Дня через два вони це зрозуміють.
— Значить, за два дні треба придумати щось інше, — незворушно сказав Тимур.
Вечір був із тих невдалих вечорів, які втомлюєшся чекати. Нам усім хотілося темряви, перерви у чергуванні, але сонце все не сідало. А коли нарешті настав вечір, і мости почали, порипуючи, розходитися, йти в замок уже не хотілося. Толик із Меломаном пішли купатися, Кріс із Тимуром усамітнилися на серединці мосту — обговорити військові плани… Я піднявся на сторожову вежу.
Цікаво, чому у замках неодмінно роблять вежі? Невже тільки для спостереження, дозору? Мені здається, що вежа в масивному, величезному замку — це як би противага його незграбній громаді. Замок може бути грізним і неприступним. Але за товстими стінами каменю та металу залишається мрія про красу. Ось тоді й будуються сторожові вежі — кам'яні стріли, що встромилися в небо, — мабуть, навіть війні хочеться бути гарною…
Я стояв, спершись на кам'яні перила, гладкі від тисяч рук, що торкалися до них. Стояв і думав про хлопчаків, що билися тут півстоліття тому. Їм, мабуть, було ще важче. Ніколи не чули про інопланетних загарбників, знайомих нам хоча б за книжками і фільмами, які не підозрювали про те, що на Землі залишилися їхні копії… Що відчували вони, що потрапили на Острови з розорених країн, що пройшли війну? Можливо, спочатку навіть захоплювалися пишністю: море, острови, замки, казкова зброя. А потім розуміли, що війна знову наздогнала їх, що доведеться вбивати і гинути самим під спекотним сонцем, на вітерському вітерському мармурі мостів...
— Дімко…
Я обернувся. Інга підійшла так тихо, що я не почув її кроків. Ми з нею давно не виявлялися вдвох, і я раптом запізно здивувався. Наче ми уникали один одного, соромилися виявитися наодинці.
- Ти сумуєш?
- З чого ти взяла?
На жаль, заперечення у моєму зустрічному питанні не вийшло. Навпаки.
- Мені також сумно.
- Через щоденник, так? — спитав я тихо.
Інга кивнула головою.
— Вони всі продумали, Дімко. Прибульці знають будь-який наш хід, і не тому, що серед нас є зрадники. Просто все на островах повторюється. Вони вивчили нашу реакцію в різних ситуаціях.
— Можливо, це їм і потрібно.
Може бути.
Я дивився Інзі у вічі. І думав, що майже зовсім не боюся за себе. Не боюся за Кріса чи Ритку. Але якщо щось трапиться з Інгою, я кинуся вниз з мосту. Я її майже люблю і не маю про це думати. Інакше «майже» зникне, і я