Час настав - Костянтин Матвієнко
Лахудрикові, певно, цілком вистачило короткої розмови. Він поквапливо доповів Аскольдові:
— Ось що цей покидьок згадав у той момент, коли ти зненацька запитав його: він чекав на Надію вночі біля її будинку. Коли вона приїхала, то він запропонував покататися містом і поговорити про нібито важливі для її батька справи у Донецьку. Дівчина погодилася й сіла в його машину. Вони поїхали в напрямку мосту Патона, там Арсен зупинився, і в авто миттєво увірвалося двоє чоловіків. Вони зв’язали Надію, зав’язали їй очі й швидко поїхали. За містом Арсена за кермом замінив один із нападників. Арсен запам’ятав назву села — Красне. Вони під’їхали до непоказного будинку, проте з високим цегляним парканом. Дівчину одразу відвели у підвал.
— Хтось був там ще? — подумки спитав Аскольд.
— Лише якійсь Крадьков, якого Арсен добре знає...
— Це той родич, Артем Крадьков, про якого нам розповідав Павло.
— Він, тобто Арсен, боїться за своє життя, але від кого виходить більша загроза — від Надіїного батька чи від цього Артема — не знає. Вважає, що ще вільний і живий, бо його намагаються якось використати у переговорах з Надіїним батьком, адже багато знає про родину Карпенків. Крім того, Арсен попередив Крадькова, що нібито залишив надійній людині листа, де описав планований ними злочин. Ця людина віднесе листа у міліцію, якщо Арсен регулярно не підтверджуватиме, що він живий-здоровий. Він також сподівається, що це гарантує отримання обумовленої суми винагороди.
— Це все ти дізнався лише за кілька хвилин? — здивувавсь Аскольд.
— Швидкість думки, яку підганяють сильні емоції (у цьому випадку — страх), неймовірно висока, і, щиро кажучи, я справді дещо підвищив свою кваліфікацію, особливо після зустрічі з Апостолом.
Перш ніж повернутися до Дмитрової машини, Аскольд підійшов до Ілька з Павлом, які вже добре замерзли на вулиці, і розповів їм усе, що дізнався з допомогою домовика. Тоді сказав:
— Нам слід швидко прийняти рішення: чи повідомляємо ми детективам про назву села, в якому тримають Надію, чи визволяємо її самі?
— Я не наважуся їм це розповісти, бо батько у розпачі міг звернутися до не дуже перевірених і надійних людей. Крім того, їхні можливості вочевидь невеликі, — одразу висловився Павло.
— Думаю, що з допомогою Лахудрика, Книги і жезла Аратти ми маємо непогані шанси визволити її самостійно, — додав Ілько.
— Нехай так і буде, — погодився Аск.
— І я за це, — мовив уголос невидимий Лахудрик. Хлопці спочатку вклякли від несподіванки, а потім
голосно засміялися, привернувши до себе увагу перехожих.
— До вас наближається детектив. Йому урвався терпець чекати на Аскольда, — попередив домовик на подумковому зв’язку одразу всіх трьох, демонструючи свою справді зрослу кваліфікацію.
Аскольд зробив кілька кроків назустріч детективові, а хлопці, навпаки, трохи відійшли.
— То що? — запитав Дмитро, зацікавлено поглянувши на Павла та Ілька.
Аск розповів про зустріч з Арсеном усе, що він дізнався від нього, не згадавши лише назву села та опис будинку, де тримають Надію.
— Ми були вимушені затримати цього фраєра, бо, вискочивши з ігрового клубу, він одразу спробував комусь дзвонити. Шкода, що вам не вдалося зняти інформацію, не розкриваючи себе, — сказав Дмитро.
— Погано, я не стримався. Якщо за ним наглядали спільники, тоді вони, побачивши його затримання, запанікують і можуть щось заподіяти Надії, — не на жарт перелякався Аскольд.
— А якби він їм зараз передзвонив, то могло б бути ще гірше. Та й пасемо ми його з самого ранку, ніяких хвостів за ним не було. Відвеземо Арсена на нашу базу, але довго утримувати там не зможемо. Я вже не кажу, що це загрожує серйозними неприємностями із законом. Ну, що ж, принаймні знаємо напрямок, де шукати дівчину. І як же ви спромоглися витягти стільки інформації за такий короткий час? — запитав детектив.
— Вважайте, що я телепат. Скажіть, чи вдалося домогтися, щоб викрадачі дали можливість Надіїному батькові поговорити з нею телефоном? — змінив тему Аскольд.
— Ні. Вони кожного разу дзвонять з іншого місця і з іншого номера. Викрадачі чудово розуміють, що дзвонити звідти, де вони її тримають, небезпечно: запеленгуємо, а вивозити кудись в інше місце спеціально для розмови з батьком — великий клопіт. Та й з її характером є загроза, що Надія якось подасть знак, де знаходиться, або спробує втекти, — пояснив Дмитро.
— Примусьте Арсена, будь ласка, сказати його спільникам телефоном, що з ним усе гаразд, але він вирішив трохи погуляти Києвом і на базу не повернеться, — попросив Аскольд.
— Намагатимемося, хоча це ненадійно. До кінця вони у будь-якому разі йому не повірять і будуть насторожі. Звісно, що тепер Арсена вже не можна відпускати.
— Потрібно виграти час для пошуку місця, де переховують Надію.
— Тримаймо один одного в курсі подій, — запропонував Дмитро, поспішаючи закінчити розмову, аби швидше напосісти на затриманого Арсена Бабіуліна.
— Домовились. До побачення, — попрощався Аск, який, справді, теж поспішав.
Повернувшись до хлопців, він сказав їм, що із затриманням Арсена час для визволення Надії дуже скорочується, а їм ще потрібно знайти зброю, автомобіль, до того ж не один.
***
Удома вони почали розробляти план власної операції визволення дівчини.
— Ми не можемо створити браму туди, де Книга ще не була, — почав міркування Ілько.
— Я можу винайняти машину, — запропонував Павло. — У мене є права.
— Не слід лишати таких помітних слідів, — заперечив Аскольд. — Спробую домовитися з Борисом, щоб він позичив нам свою машину.
— Не хотілося б його втягувати у це. Та й нечесно не пояснювати Борисові, навіщо нам потрібна його машина, а якщо розповімо, то він раптом ще захоче їхати з нами, — засумнівався Павло.
— А це не безглузда думка: по-перше, він дуже добре водить автомобіль; по-друге, має пістолет і, за його словами, вправно з нього стріляє, — вголос міркував Аскольд.
— Аску, це реально небезпечно! — запротестував Павло. — Ну з якого дива йому так ризикувати заради майже незнайомих людей?
— Можеш запропонувати щось краще? — втрутився Ілько.
— Запитаймо в Бориса, — поставив крапку в дискусії Аскольд. — Але тоді доведеться розповісти йому і про Лахудрика, і про Книгу, і про нашу дружбу