Антхіл - Тетяна Тиховська
Гектор нарешті зрозумів. Але захвату не виявив.
Мар’яна трохи швидше, ніж звичайно, додала:
— Туди не обов’язково удвох їхати! Як хочеш, лети на море. А я поїду до того джерела.
Гектор вже оговтався.
— Та що то за відпочинок на самоті? Ми ж родина! Ні, я поїду з тобою. Оздоровитися нікому не завадить, як послухати мою маму. А там, крім джерела, є на що подивитися?
Мар’яна помітно повеселішала. Відповіла охоче:
— Звісно, є! Не все радянська влада занедбала. Недалеко від нашого джерела є давня святиня — Почаївська лавра. Ми ж заїдемо туди?
Гектор, як запитував, мав на увазі дещо інше. Та вже не став сперечатися. Однаково, цього року відпочинок буде зіпсований. В цілющий вплив джерела Гектор не надто вірив, але подумав про дружину: хоч би чим дитина бавилась, аби не плакала.
Тим не менше подорож обох підбадьорила та бодай подала надію. Надію на диво.
3З відпустки пройшов місяць, другий. Третій. Стало зрозуміло, що дива не відбулося.
Може, за краще було б забути про цю проблему хоч на деякий час, довіритись долі. Але це було неможливо з двох причин. Одну причину звали Мар’яна, іншу Єва.
Для стороннього ока начебто все було як завжди. Але Гектор, що опинився між молотом і ковадлом, помічав і запитально вигнуту брів матері, і тремтячі губи дружини. А оскільки в цих питаннях він почувався геть безпорадним, то настрій в нього повсякчас псувався.
До того ж в нього знову заболіли зуби. Настрою це не додавало.
Чи відбулася б його зустріч з Лєрою, невідомо. Але Єва вирішила не покладатися на випадок.
Гектор, як зазвичай, попросив маму записати його до стоматолога. Навіть не додав: «Тільки не до Лєри!», бо вважав, що це й так зрозуміло.
Єва, дійсно, спочатку таки хотіла записати його до Лєри, начебто випадково. Але, трохи подумавши, вирішила вчинити розумніше.
Навмисне в клініці перестріла Лєру. Попередила її про відвідини Гектора до стоматолога, аби та встигла підмінитися змінами. А заразом розповіла, що у молодят проблеми, і чи не час його втішити.
Спочатку Лєра й слухати не хотіла про примирення з Гектором.
— Кажете, у нього проблеми? Так йому й треба! Сам обрав свою долю. Що йому заважало перевірити свою обраницю? Всі ж нормальні молодята так роблять! Хай тепер не жаліється!
Єва вислухала Лєру. Мову їй не перебивала. А як та витратила всю пару, зронила:
— Долями хлопців крутять жінки. Це ж вона твого хлопця відібрала! Та ще й зробила нещасливим! Як їй це вдалося, не знаю. Чи зіллям яким напоїла? Вона завжди якусь гидоту заварює. І ти не хочеш помститися розлучниці?
Зернятко впало на добряче угноєний ґрунт. Лєра доклала всіх зусиль, аби на час прийому саме вона була на прийомі. І підготувалась якнайретельніше. Гектор, звісно, одружився. Але ж зір ще не втратив!
А Єва напередодні повчала:
— Ти там не кидайся все зробити за один прийом. Познаходь хворих зубів якнайбільше. Аби він кілька разів мав прийти. Тим паче, це не важко. Зуби в нього проблемні. Пожалій його, виклич на відвертість. Тільки надто не тисни. А там вже лови момент.
Гектор, як вгледів у кабінеті Лєру, спочатку наче заціпенів. Та тікати було вже геть не по-чоловічому. Він залишився.
Лєра на першому прийомі дотрималась обраної ролі. Рівним голосом поздоровкалась, підкреслено офіційно запитала, що турбує. І, трохи пом’якшивши тон розмови, запропонувала кілька методів лікування.
— Бачу, тобі видалили зуб мудрості. Боляче було?
Гектор впіймався майже на пустий гачок. Почав розповідати, як він страждав, як йому було боляче, як його мордували в лікарні.
Лєра не перебивала.
Потім запропонувала:
— А не хочеш виростити зуба? Це поки у нас рідко пропонують, та я домовлюсь.
Гектор зацікавився:
– І що, дійсно виростає зуб? Як справжній?
Лєра зробила вигляд, що обурилася:
— Чому «як»? З твоїх же клітин в пробірці сформують зародок, підсадять тобі в ясна й доростять до потрібних розмірів. То як, спробуємо?
Лєра не випадково сказала «спробуємо», аби підкреслити: ми разом! І коли Гектор погодився, відразу сухо простилася та викликала наступного пацієнта. Мовляв, питання вичерпано. Мій інтерес до тебе був суто професійний.
Але коли наступний пацієнт вмостився в крісло, Лєра забігла в сусідню кімнату та подзвонила Єві:
— Все пройшло як по нотах! — мало не задихалася вона від збудження. — Він прийде ще раз!
І він прийшов. Цього разу Лєра навмисно обрала останній запис в своїй вечірній зміні.
А далі все пройшло як в заяложенім водевілі: Лєра запросила Гектора в ординаторську «на каву», як старого друга. Гектор слово за слово почав жалітися, який він нещасливий в шлюбі, яка Мар’яна непоступлива.
Лєра удавала, що переймається їхнім нещастям, почала заспокоювати, втішати.
А закінчилось те її втішання зрадою Гектора.
Він з побоюванням повернувся додому, надумуючи причину, з якої так затримався.
Та дружина не сказала ані слова.
Зате Богдан, як вони найближчим часом стрілися, завів неприємну для Гектора розмову:
— Ти на пам’ять не скаржишся? — замість привітання запитав Богдан аж ніяк не доброзичливо.
— Начебто ні, — відповів той розгублено, не розуміючи, куди