Українська література » Сучасна проза » Візантійська фотографія - Володимир Львович Єшкілєв

Візантійська фотографія - Володимир Львович Єшкілєв

Читаємо онлайн Візантійська фотографія - Володимир Львович Єшкілєв
Вікон», а в Постмодернополі — «Дня злучення Сфінксів»; ритуали (похорон =>) похоронів та воскресінь в обох містах майже однакові; водіїв автобусів в обох містах називають «ліотарами» (якесь галльське слово)…

Стор. 106 :«Суб'єкт не належить до світу, — досягає Славомир Балюта тези (Вітґеншгайна =>) Вітґенштайна за позицією 5.632, — а є межею світу».

Примечания
1

Промисел — присутність Бога у світовому розвитку.

(обратно) 2

Авіду — означення нашого світу в східній містиці.

(обратно) 3

Кайласа — священна гора Індуїстів у Західному Тібеті.

(обратно) 4

Архати — вчителі істини (гуру), що володіють надсвідомістю та живуть виключно для блага людей.

(обратно) 5

Блазоніка — галузь геральдичної науки, що вивчає гербову традицію.

(обратно) 6

Герменевтика — галузь філософії, що вивчає законово-історичний бік понять та визначень Сущого.

(обратно) 7

Астрал — найближча до матеріального світу сфера духовної наявності.

(обратно) 8

Санчо Третій (1157–1158), король Кастилії та Леону, в роки правління якого був заснований духовно-лицарський Орден Калатрава.

(обратно) 9

Емерджент — елемент нової, раптової якості, яка обумовлює новий (вищий) рівень системності ознак.

(обратно) 10

Хінтон Чарльз Говард (1791–1873) у книзі «Нова ера мислення» висунув ідею універсальної мови.

(обратно) 11

Дальграно Джордж (1626–1687) запропонував проект універсальної мови у праці «Мистецтво знаків» (1661), яка стала одним з фундаментальних творів герменевтики.

(обратно) 12

Катена — від catena (латин.) — скоба, дріт для скріплення блоків.

(обратно) 13

Monoclonos (латин.) — з одним відгалуженням.

(обратно) 14

Gehäuse (нім.) — буквально: шкаралупа, футляр. К. Ясперс використовує цей термін для характеристики замкнених на себе світоглядних систем.

(обратно) 15

Терміт-мордент — самоназва великих термітів-вояків, що охороняють кордони Міста від мурах і диких термітів-кочівників. Від італійського «морденте» — гострий, кусаючий. Є версія, що ця назва має музичне походження. В системі музичних символів мордент — назва мелізму, швидкого виконання трьох нот: головної, допоміжної (на секунду вище головної) і знову головної. Як мордент-мелізм складається з трьох нот, так мордент-терміт має три сеґменти. Термітознавці вважають мордентів елітою більшості термітників. Морденти керують будівництвом термітників, саме мордентам доручено вбивати Богів та визначати колір обріїв.

(обратно) 16

Смерть числа — термітський евфемізм. Терміти не мають уявлення про смерть окремої особи, тому кажуть: його Число вмерло, його колір вичерпався. Знак і особистість в уявленні термітів дорівнюють одне одному. Африканолог Д. Ольдероґґе колись зауважив, що в племен вандороббо і дама (Тропічна Африка) рахунок і смерть тісно між собою пов'язані. Це зауваження можна розгорнути у систематизовану «містику рахунку». Перелічуючи щось, ми здійснюємо умовний ритуал вбивства: 1,2,3,4… Називаючи число «чотири», ми вбиваємо (деактуалізуємо) число «три». Отже, саме перелічення людей є знищенням їх тимчасових числових значень, тобто містичним вбивством певних ціннісних фраґментів людського існування. У племені вандороббо людей лічити заборонено.

(обратно) 17

Ординатний Бог — один із різновидів вбитих Богів. За просторовим розташуванням вбиті Боги поділяються на абсцисні та ординатні. Найперший Бог вважається нульовим Богом Міста Термітів. Він ще живий.

(обратно) 18

Пророцтво Вбитих Богів — системи знаків, що виникають під час переміщення вбитих Богів. Терміти-філософи Непрацюючого Термітника дають тлумачення пророцтв. Сукупність таких тлумачень термінознавці називають «наукою Міста Термітів», бо вона має головну ознаку науки — гниле бажання всидіти на двох стільцях: на авторитеті та на хвилях вічно мінливої Істини знаку. Найкращий друг родини Ваґнерів додав би: «… смерть богів — завжди забобон».

(обратно) 19

Фіолетове вбивство — евфемізм, що у межовому наближенні до свого потаємного значення перекладається як «байдуже знищення суттєвої частини знаку». Найкращий друг родини Ваґнерів додав би: «… смерть богів — завжди забобон».

(обратно) 20

Вертикальність — термін, що вказує на надлишковість мови термітів. Надлишковість мови вираховується за формулою р = І(Н/Но), де Н — ентропія мови.

(обратно) 21

Істина є прирівненням речі до пізнання (лат.).

(обратно) 22

Тут доречно згадати славетну Молитву Магістра Каліостро: «Отче Всесвіту, Ти, якого всі

Відгуки про книгу Візантійська фотографія - Володимир Львович Єшкілєв (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: