Засадничі міфи ізраїльської політики - Роже Гароді
Сучасна Цізіорданія — правий берег р. Йордан.
(обратно) 3Читання священних текстів Близького Сходу показує нам, що всі тутешні народи одержували подібні обітниці від своїх богів, які обіцяли їм землі від Месопотамії до Єгипту із проходом через землі хетів. У Єгипті на стелі в Карнаці, спорудженої Тутмосом III між 1480-м і 1478 роками до н.е. на відзначення перемог, здобутих їм на шляху від Гази через Мегіддо й Кадеш до Кархемишу на Євфраті, бог заявляє. "Я віддаю тобі моїм велінням землю уздовж і поперек. Я прийшов і дозволив тобі вразити землю Заходу".
На іншому кінці "квітучого півмісяця", у Месопотамії, на 6-й табличці "Вавилонської поеми творіння" бог Мардук закріплює за кожним його жереб" (стих 46) і, щоб скріпити Союз, наказує побудувати Вавилон і його храм. (Р. Лабі. Релігії Близького Сходу. Файяр, 1970, с. 60).
Поряд з іншими богами хети оспівували Арінну — богиню сонця:
Ти стежиш за схоронністю небес і землі,
Ти встановлюєш кордони країн (там же, с. 557).
Якби жиди не одержали такої обіцянки — тоді вони дійсно були б виключенням!
(обратно) 4США виробили за час війни близько 135–000 т. отруйних хімічних речовин, Німеччина — 70000, Англія — 40000 і Японія — 7500 т.
(обратно) 5Філосеміт (грец. від рhileo — люблю і семіт) — прихильник, прибічник жидів (прим. перекладача).
(обратно) 6Машинописний документ на 8 сторінках був підписаний Хессом в 2 години 30 хвилин ранку 14 березня 1946 року. Він не має істотних відмінностей від того, що Хесс лотом говорив і писав у Нюрнберзі і Кракові.
(обратно) 7МВТ — скор. Міжнародний військовий трибунал — суд над головними військовими злочинцями. НВС — Нюрнберзькі військові суди — загальне позначення наступних процесів менш важливих злочинців. Деякі з обвинувачуваних фігурували на декількох із цих процесів. Генерал Олендорф обвинувачувався на дев'ятому з них — див. т. 4 НВС.
(обратно) 8Друзи — релігійна спільнота, розташована перш за все в Лівані, Ізраїлі, і Сирії. Теологічно друзи вважають себе "ісламською сектою" (прим. перекладача).
(обратно) 9Організація звільнення Палестини(прим. перекладача).
(обратно) 10Копти — єгипетські християни (прим. перекладача).
(обратно) 11Шиїти — загальний термін, що означає послідовників ряду течій ісламу (прим. перекладача).
(обратно) 12Сунізм — основний (ортодоксальний) напрям у ісламі (прим. перекладача).
(обратно) 13Повний текст оригіналу на івриті відтворений у моїй книзі "Палестина, країна божественних послань", Вид. Альбатрос, Париж, 1986, с. 377–387. французький переклад — починаючи зі стор. 315.
(обратно) 14За піввіку в цьому відношенні нічого не змінилося. Великий рабин Франції Жозеф Сітрук заявив у Єрусалимі ізраїльському прем'єр-міністрові Іцхаку Шаміру: "Кожний французький жид — представник Ізраїлю… Будьте впевнені, що кожний жид у Франції захисник того ж самого, що захищаєте Ви".
Джерело: "Ле Монд", 12 і 13 липня 1990 р., і газета французької жидівської громади "Жур Ж", 12 липня 1990 року, де він додає: "Я ні яким чином не маю на думці подвійне підданство". Але ж можна подумати, що йдеться саме про це.
(обратно) 15Генеральна угода з тарифів і торгівлі. У 1995 перейменовано на СОТ (прим перекладача).
(обратно) Про автора
Роже Ґароді (Roger Garaudy) — французький політичний діяч, науковець, письменник, публіцист, філософ, один з теоретиків марксизму, літературний критик, ревізіоніст Голокосту, колишній член ЦК Компартії Франції.
Народився 17 липня 1913 року в сім'ї робітників в Марселі. Батьки віддали його в привілейований ліцей, де він вважався одним із найкращих учнів. Отримавши атестат у ліцеї, юнак вступає до університету, де зближується з християнськими студентськими організаціями, приймаючи активну участь у їх діяльності. У 1933 році Гароді відходить від протестантської молоді і вступає до Комуністичної партії Франції.
У 1936 році захистив кандидатську дисертацію з філософії у Страсбурзькому університеті і був призначений професором філософії в ліцеї в Альбі. Тоді ж стає марксистом. Зустріч Гароді з Морісом Торезом, що відбулася в 1937 році, зіграла визначальну роль у подальшій долі починаючого партійного діяча. Торез відкрив Роже Гароді сутність фундаментального марксизму і допоміг йому стати помітним партійним активістом.
В 1939 році Ґароді мобілізують в армію, він бере участь у запеклих боях. Під час Другої світової війни перебував у лавах лівого крила французького руху Опору.
Після демобілізації знову приступає до викладацької діяльності