Українська література » Наука, Освіта » Засадничі міфи ізраїльської політики - Роже Гароді

Засадничі міфи ізраїльської політики - Роже Гароді

Читаємо онлайн Засадничі міфи ізраїльської політики - Роже Гароді
юдеїв, що проживали на території сучасної держави Ізраїль, та віруючих сучасних жидів, заснована, відповідно до ТаНаХу (Старого Заповіту), на заповітах Бога Аврааму близько 1750 р. до н.е. і доповнена заповітами Мойсея близько 1300 р. до н.е. (прим. перекладача).(обратно) 2

Сучасна Цізіорданія — правий берег р. Йордан.

(обратно) 3

Читання священних текстів Близького Сходу показує нам, що всі тутешні народи одержували подібні обітниці від своїх богів, які обіцяли їм землі від Месопотамії до Єгипту із проходом через землі хетів. У Єгипті на стелі в Карнаці, спорудженої Тутмосом III між 1480-м і 1478 роками до н.е. на відзначення перемог, здобутих їм на шляху від Гази через Мегіддо й Кадеш до Кархемишу на Євфраті, бог заявляє. "Я віддаю тобі моїм велінням землю уздовж і поперек. Я прийшов і дозволив тобі вразити землю Заходу".

На іншому кінці "квітучого півмісяця", у Месопотамії, на 6-й табличці "Вавилонської поеми творіння" бог Мардук закріплює за кожним його жереб" (стих 46) і, щоб скріпити Союз, наказує побудувати Вавилон і його храм. (Р. Лабі. Релігії Близького Сходу. Файяр, 1970, с. 60).

Поряд з іншими богами хети оспівували Арінну — богиню сонця:

Ти стежиш за схоронністю небес і землі,

Ти встановлюєш кордони країн (там же, с. 557).

Якби жиди не одержали такої обіцянки — тоді вони дійсно були б виключенням!

(обратно) 4

США виробили за час війни близько 135–000 т. отруйних хімічних речовин, Німеччина — 70000, Англія — 40000 і Японія — 7500 т.

(обратно) 5

Філосеміт (грец. від рhileo — люблю і семіт) — прихильник, прибічник жидів (прим. перекладача).

(обратно) 6

Машинописний документ на 8 сторінках був підписаний Хессом в 2 години 30 хвилин ранку 14 березня 1946 року. Він не має істотних відмінностей від того, що Хесс лотом говорив і писав у Нюрнберзі і Кракові.

(обратно) 7

МВТ — скор. Міжнародний військовий трибунал — суд над головними військовими злочинцями. НВС — Нюрнберзькі військові суди — загальне позначення наступних процесів менш важливих злочинців. Деякі з обвинувачуваних фігурували на декількох із цих процесів. Генерал Олендорф обвинувачувався на дев'ятому з них — див. т. 4 НВС.

(обратно) 8

Друзи — релігійна спільнота, розташована перш за все в Лівані, Ізраїлі, і Сирії. Теологічно друзи вважають себе "ісламською сектою" (прим. перекладача).

(обратно) 9

Організація звільнення Палестини(прим. перекладача).

(обратно) 10

Копти — єгипетські християни (прим. перекладача).

(обратно) 11

Шиїти — загальний термін, що означає послідовників ряду течій ісламу (прим. перекладача).

(обратно) 12

Сунізм — основний (ортодоксальний) напрям у ісламі (прим. перекладача).

(обратно) 13

Повний текст оригіналу на івриті відтворений у моїй книзі "Палестина, країна божественних послань", Вид. Альбатрос, Париж, 1986, с. 377–387. французький переклад — починаючи зі стор. 315.

(обратно) 14

За піввіку в цьому відношенні нічого не змінилося. Великий рабин Франції Жозеф Сітрук заявив у Єрусалимі ізраїльському прем'єр-міністрові Іцхаку Шаміру: "Кожний французький жид — представник Ізраїлю… Будьте впевнені, що кожний жид у Франції захисник того ж самого, що захищаєте Ви".

Джерело: "Ле Монд", 12 і 13 липня 1990 р., і газета французької жидівської громади "Жур Ж", 12 липня 1990 року, де він додає: "Я ні яким чином не маю на думці подвійне підданство". Але ж можна подумати, що йдеться саме про це.

(обратно) 15

Генеральна угода з тарифів і торгівлі. У 1995 перейменовано на СОТ (прим перекладача).


(обратно) Про автора

Роже Ґароді (Roger Garaudy) — французький політичний діяч, науковець, письменник, публіцист, філософ, один з теоретиків марксизму, літературний критик, ревізіоніст Голокосту, колишній член ЦК Компартії Франції.

Народився 17 липня 1913 року в сім'ї робітників в Марселі. Батьки віддали його в привілейований ліцей, де він вважався одним із найкращих учнів. Отримавши атестат у ліцеї, юнак вступає до університету, де зближується з християнськими студентськими організаціями, приймаючи активну участь у їх діяльності. У 1933 році Гароді відходить від протестантської молоді і вступає до Комуністичної партії Франції.

У 1936 році захистив кандидатську дисертацію з філософії у Страсбурзькому університеті і був призначений професором філософії в ліцеї в Альбі. Тоді ж стає марксистом. Зустріч Гароді з Морісом Торезом, що відбулася в 1937 році, зіграла визначальну роль у подальшій долі починаючого партійного діяча. Торез відкрив Роже Гароді сутність фундаментального марксизму і допоміг йому стати помітним партійним активістом.

В 1939 році Ґароді мобілізують в армію, він бере участь у запеклих боях. Під час Другої світової війни перебував у лавах лівого крила французького руху Опору.

Після демобілізації знову приступає до викладацької діяльності

Відгуки про книгу Засадничі міфи ізраїльської політики - Роже Гароді (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: