Тайммен - Зиненко Дмитро
Плюс він змусив тих, хто вагалися, підтримувати повстання. Його таки підтримали.
Далі щодо Південного товариства. Вони підпорядкували собі аж цілий полк, що звався Чернігівським.Вони пройшлися збройними повстаннями по містах та селах Київщини, а далі на Волинь. До інших військ їм мала перегородити дорогу вірна царська дивізія, проте Тайм, навчений досвідом Петербурга, гіпнозисом переманив їх на бік повстанців. Так був повалений царський режим і встановлено республіку. Як наш герой проаналізував на майбутнє, то це мало лише позитивний характер, а згодом навіть було відвойовано в Австро — Угорщини українські землі.
Втомлений Тайм нарешті знайшов в собі відповідь про сенс боротьби. Він був у тому, щоб встановити справедливість і дати ключовим подіям, змінам право на краще життя.
Частина 24
Графік координат
Початок XIX століття. Найяскравішою подією були Наполеонівські війни, проте Тайм так глобально вирішив не забігати. Чергова медитація допомогла знайти нові відповіді, а нова зустріч з Альтимою правильний напрямок.
— Вітаю. Тайммене, ти вже на півшляху. Твої дії правильні і думки теж, проте графік хронології почав втрачати звичну динаміку після твоїх змін. Тому ми вирішили тебе обмежити в діях. Враховуючи те ,що ти перебуватимеш в часі, коли твоя країна розділена між двох імперій, то ми дозволяємо тобі змінювати дві події за століття. Ти трохи втратив хист, і ми сподіваємося, що це обмеження дасть тобі стимул до раціоналізованих дій. Обдумуй кожне своє рішення.
Обмеження обурило нашого героя, проте з матерією, яка управляє Всесвітом, сперечатися було нерозумно.
Варіантів було 2 — допомога гайдамакам і допомога опришкам, зокрема Олексі Довбушу.
1745 рік— смерть Довбуша. Тайм вирішив її попередити. Вивчивши всі деталі і спрогнозувавши варіації, він вирішив піти на ризик. Реальними подіями було те, що його побратим зрадив Олексу співпрацею з польською шляхтою для того, щоб убити його. Тому він пробрався додому до зрадника і хотів його покарати, та той впритул у нього вистрелив. Тайм вирішив стати Олексою. Телепортувавшись в тіло, він почав складати план дій. З усіх перебраних варіантів був і гіпнозис, і наділити його суперздібностями, щоб від нього відскакували кулі. Проте гіпнозис був заїздженою темою, а наділення суперздібностями — це кваліфікація лише Альтими.Тому варіювавши всім обсягом і можливостями, які він мав, було обрано стандартне, але незвичайне рішення. В його часі в таємних дослідницьких центрах НАТО був розроблений альфаепсилон, бронежилет майбутнього. Це спрей, який розпилюється на людину, він невидимий, не змивається, його хімічна сполука не дозволяє будь-якій зброї поранити тіло, плюс ця сполука взаємодіє з організмом і сповільнює процес старіння. Телепортувавши цю рідину на тіло Олекси, Тайм спробував її в дії. Коли через декілька годин вбивця Довбуша стріляв у нього,то куля наче від батуту відскочила прямо в убивцю. Справа в тому, що ця речовина має наночастинки,які ведуть себе по-різному.Кулі відскакують, гострі предмети гнуться,тобто в залежності від зброї альфаепсилон змінює структуру.З таким непереможним лідером опришкам стало все під силу. Але була ще одна особливість альфаепсилону,речовина була настільки сильна,що лише після смерті людини,на яку була нанесена,вона втрачала свої властивості. Наостанок Тайм гіпнозисом направив хвилю думок Олекси на те, щоб об'єднатися з гайдамаками. Так і сталося,а потім до них ще приєдналися козаки і країну було визволено від гніту імперій.
Далі були дві варіації, але Тайм обрав ту, що обмежила б вплив "ката" ПетраІ.Це був двірцевий переворот, коли саме цей цар потрапив на трон, і саме гетьман йому допоміг. Тож таку нагоду упускати не можна було, лише б направити її в правильне русло.
Якраз у той момент, коли війська з Мазепою були в столиці, Тайм телепортувався в його тіло:
— Спасибо тебе, гетьман, вовек не забуду то, что ты для меня сделал, — промовив Петро І.
Вийшла певна дисгарморнізація, тому Мазепа, став ніби пам'ятник на декілька хвилин. Причина цьому не поєднання з нашим героєм. Тому Тайм в лічені хвилини завантажив гіпнозисом в мозок хронологію подальших подій, і гетьман зрозумів, що лише зараз усе в його руках і залежить від його вибору.
— Что с ним?
— Дивно, але мені прийшла от яка цікава думка. Ти ж оплот зараз всієї влади, всього"самодєржавія" , от ми тебе зараз твоїм супротивникам і віддамо ,бо не буде добра,якщо ми вчинимо по-іншому, — промовив Мазепа.
Так і сталося. Убитий заколотниками царя, так і не відкрив "вікно в Європу", а його царство пало в міжусобну боярську війну. Північна війна допомогла знайти новий протекторат, а саме шведського короля. Конституція Пилипа Орлика стала першою офіційною в світі.
Графік нарешті набув потрібної динаміки і не було дисбалансу.
Частина 25
Запобігання руїни
А щоб було б, якби хтось інших був на місці нашого героя? Напевно, у першу чергу кожен би не зважився змінювати такі важливі історичні події, переживаючи, ніби в його руках кришталь. Наш же герой, хоча й не хотів забігати наперед, та все ж його голову відвідували думки: чи правильні він приймає рішення? Яким стане світ і історія після його змін? А що буде потім, коли він завершить всі місії?
Усе наближалося до фіналу, і тому напруга зростала.
Першою метою було врятувати Тимоша Хмельницького. Тому наш герой відправився у 1653 рік. Там при облозі фортеці Сучава і загинув Тиміш. Усі факти сходились на тому, що в нього поцілили під час гарматного обстрілу. Нестандартне рішення — використати батутний бумеранг, але виготовити його з іншого матеріалу. Коли потрібна хімічна сполука була знайдена для матеріалу, він почав матерелізувати його. На жаль, такої речі не було, тому Таймові власноруч довелося його створювати. Попередньо зробившись невидимим, наш герой створював щось нове. Це був перший досвід для нього. Він телепортував хімічні сполуки і деталь за деталею створював щось невідоме для себе. Коли справу було завершено, настав ранок. У думках та варіаціях був варіант утворити просто захисне поле навколо фортеці, але настільки б воно було дієвим? Тому наш герой вирішив перестрахуватися та придумав щось оригінальне. Фортецю було врятовано і разом з тим Тиміша. Заодно було раз і назавжди видалено розділ з історії — Руїну.
Далі подальший хід справ виражала безкінечність, яка виражалася з двох слів: можна було б... Перший з сотні тисяч варіантів звучав: можна б було запобігти союзу з Москвою-цей варіант, звичайно, був би доленосним ,та існувала ще важливіша подія в цьому столітті.
Частина 26
Ключова подія
Цією подією була польсько — московська війна 1617 — 1618 року. Однією з значимих подій була облога Москви,яка згодом завершилася перемир'ям і закінченням війни.Успішну кампанію здійснило військо гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного разом з армією Яна Ходкевича та польським військом короля Владислава.Нападникам вдалося увірватися до міста зі сторони Арабатських воріт,проте вони не отримали належної підтримки, і атака зупинилася.Саме ці події треба було довершити.Тайм вирішив не зволікати і швидко перемістився у свідомість Сагайдачного та виголосив промову:
— Браття, чи потрібний нам такий ворог поруч? Чую не добре, чую лихі замисли в головах "московських". Браття, зараз або ніколи дожмем будущого супустата!
Раптом усе військо хлинуло далі, Тайм телепортував ще військо, щоб максимально завершити справу. Узагалі перший раз за всі перевтілення Тайм відчув, наче це він і є.Причина цьому була, що це було одне з минулих життів нашого героя. Як тільки залишалися декілька останніх барьєрів, зненацька роздалася пісня " Ой полюшко, полюшко...", і погнали загони червоноармійців з шашками. Почався супротив. Військо 17 століття протистояло війську 20 століття. Красноармійці взяли тактикою,аналогічну тій ,що вони використовували в Другій світовій війні,тобто перемога кількістю.За долі секунди він телепортував на себе бронежелет майбутнього Альфаепсилон і силою думки телепортував до найближчих своїх соратників.Потрібно було ліквідувати портал, через який додавалося вороже військо.Тайм наказав своєму війську відступати, коли вони його не чули, телепортував їх подалі.Залишившись сам на сам з ворогами ,Тайм зібрав усі свої сили і із його долонь потекла енергія феруальтимум,яка спопеляла,залишавши лише попіл від " красних" загонів. Проте кількість не зменшувалася. Розганяючи свої можливості на максимум, унього відкрилося третє око. За допомогою цього трєтього потоку енергії, силою альфадельта портал було знищено. Також було винищено всіх бояр та вбито царя. Польський король у нагороду за таку значну перемогу дарував суверенітет всьому війську запорозькому та дарував йому землі Московії і етнічні українські землі. Тайм задумався: чи не через саме ці події помстилися потім його вороги?
Частина 27
Приближення кінця
Чого чекати далі? Що далі обрати? Саме ці думки турбували зараз Тайма.Неочікувана боротьба з красноармійцями трохи підкосила його сили, тому він вирішив відновитися за допомогою медитації. Як тільки він увійшов в стан нірвани, з'явилася Альтима:
— Вітаю, бачу ти знесилений останньою битвою.
— Чому все ж таки потрапили ці війська в той час, що й я був?
— На графіку є точки максимуму, точки, де їхнє майбутнє було на волосині. Це найголовніша з них, але як ти зрозумів, вони можуть телепортувати зброю лише з того часу, у якому вони були останнього разу.
— Крім того, що натворили Матрьошкіна і Балалайкін, є причина, чому я змінюю всі події?
— Звичайно, це логічно. Якби ти змінив лише одну подію, наприклад, ключову, таку як останню, вони рано чи пізно на своїй паровій машині часу добрели і змінили цю одну подію. А так навіть якщо вони зможуть щось змінити, то кожна твоя зміна події унеможливлювала взагалі їх єкспедиції з майбутнього, що впринципі вже сталося. Це були гарні, а от з поганого ти маєш тепер лише три події, які можна змінити. Не більше і не менше, бо твої сили вже на мінімуму. Використовуй наявні в тобі ресурси з розумом і тоді в тебе все вийде.
Чи спантеличили останні настанови Тайммена? Звичайно, бо серед мільйона варіацій вибрати 3 варіанти, напевно, було важко.