Українська література » Фантастика » Лицарі сорока островів - Сергій Лук'яненко

Лицарі сорока островів - Сергій Лук'яненко

Читаємо онлайн Лицарі сорока островів - Сергій Лук'яненко
реготав разом з усіма, коли очистивши від ворогів мости, ми юрмилися біля воріт чужого замку і кричали, щоб нам відчинили. Ніколи ще, мабуть, не збиралося на одному острові такого величезного натовпу — озброєного, сп'янілого перемогою і, найдивовижніше, — дружного.

Я робив як усі. Але у вухах у мене дзвеніло: «Навіщо? Навіщо? Тимур заліз у вікно замку, відчинив зсередини двері.

«Навіщо?»

Ми розбіглися замком, розшукуючи решту жителів острова. І майже відразу у великій залі, на зразок нашого Тронного, натрапили на трьох дівчаток і хлопчика років тринадцяти з перев'язаною рукою. Усі вони були із мечами. Навіть у дівчат мечі поблискували сталлю.

«Навіщо?»

— Киньте зброю, — втомлено наказав Кріс. — Нам зовсім не хочеться вас вбивати.

Мечі глухо стукнулися об підлогу. Останнім кинув зброю хлопчисько.

— Так, — сказав Толик. — Поки будете полоненими… на різних островах. А там побачимо.

«Навіщо?»

Том лагодив шлюпку. Загалом, лагодили більше Сержан, Ілля та двоє хлопчиків з дванадцятого острова, які вміють столярничати. Том керував: стрибав навколо перевернутої шлюпки, що лежить біля стін замку, і давав вказівки на дикій англо-російській суміші мов. Незважаючи на всі його старання, англійська переважала. Але такий жаргон мав і перевагу — він робив Тома таким, що ніхто не ображався на його надто начальницький тон.

Щойно викупавшись, я лежав на піску метрів за десять від шлюпки і спостерігав за тим, що відбувається. Крапельки води повільно висихали на спині — сонце вже сідало і майже не гріло.

— Пери… перерва, — плутаючись, оголосив Том.

— Та не перерва, вистачить сьогодні… — миролюбно запропонував Сержан. - Зец олл.

Хлопчаки з дванадцятої, не чекаючи інших пропозицій, попрямували до замку. Я махнув ним рукою і знову уткнувся підборіддям у пісок. Поруч зі мною плюхнувся Ілля.

— Чого не купаєшся? - поцікавився я.

— А… Небажання…

Ілля меланхолійно рив босою ногою пісок, споруджуючи щось на зразок моделі плавального басейну. Його зусилля увінчалися повним успіхом: у прямокутну ямку почала просочуватися каламутна вода. Мабуть, холодна, — Ілля чортихнувся і прибрав ногу. Зняв окуляри, заходився протирати шибки рукавом сорочки. Рукав був брудний і рваний, розкішний ілюхін гардероб доживав останні дні. Але він, не зважаючи на сумнівність своїх зусиль, продовжував полірувати шибки. Вірна ознака збентеження.

- Зараз купатися ризиковано, - буркливо пояснив Ілля. — Поглянеш у небо випадково — і кранти.

Так, справді. Не можна дивитися вгору під час заходу сонця. А сонце ось-ось зникне за обрієм. Третє правило Ігри, найбезглуздіше і незрозуміле…

— Ілля… Як там сказано, у правилах… Не можна дивитися вгору під час заходу сонця? Чи не можна дивитися на небо?

- Вгору ...

- Точно?

- Точно.

— А навіщо вгору дивитися? — дивлячись на блискучу калюжку в ямці, спитав я. — Можна й униз…

Ілля навіть підскочив. Спокусити його на авантюру було простіше простого.

- Дімко!

- Дуй до Ритки! І без її дзеркала не повертайся! Швидше!

Останнє слово, схоже, було зайвим. Вже за кілька хвилин Ілля прибіг назад. Слідом за ним, явно заінтригований, йшов Сержан.

Чесно кажучи, фокус із дзеркалом вигадав не я. Про такий спосіб спостерігати за небом, коли не можна дивитися нагору, я прочитав у якійсь казці.

Відгуки про книгу Лицарі сорока островів - Сергій Лук'яненко (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: