Пастка для бабія - Валентина Бродська
Я в подробицях розповіла обставини всієї справи. Батько дивувався та хитав головою. В якусь мить його очі блиснули азартом мисливця.
— Кажеш, ту дівку знайти не можуть? Хм, якщо вона ще в Україні, то мої люди її з-під землі дістануть! Значить так, доню, завтра поїдемо в офіс, зберу комісію, презентуєш продукт своєї компанії. А в четвер ми подивимося, хто це такі “розумні” знайшлися! Я з них всю душу витрушу! Будуть знати як з Міхном зв’язуватися!
Батько налив собі в стакан віскі, одним махом випив і крекнув в рукав сорочки.
— Є ще один момент, - промовила я.
— Який?
— Зі мною має презентувати софт заступник керуючого, але він приїде тільки завтра.
— Ти без нього не впораєшся? — запитав батько, знаючи вже відповідь.
— Впораюся!
— Я і не сумнівався! — задоволено зазначив татко. — Цілеспрямована як я! Справжня Міхно, яке б там прізвище в тебе не було! Йди сюди, доню!
Він розкрив мені свої обійми і я поринула в них, кутаючись в їхню силу та міць. Він гладив мене по спині, притискаючи все щільніше до себе. Ми простояли так хвилину, поки батько нарешті не сказав те, про що я таємно мріяла:
— Пробач, донечко! Пробач, що хотів тебе зламати, підлаштувати під свій світ! — мовив він судомно. — Я радий, що ти виявилася зі сталевим стержнем всередині, не побоялася піти проти течії, проти мене. Я не злюсь на тебе, а більше картаю себе, що ледь не зіпсував твою долю.
Я відхилилася і подивилася на татка, в його очах стояли сльози справжнього каяття.
Я ніколи не бачила, щоб цей кремезний, авторитарний чоловік коли-небудь висловлював жаль, а тим більше плакав. Інколи здавалося, що в нього немає серця, а по венах тече не кров, а розплавлений метал. Як я помилялася!
— Тату, таточку і ти мене пробач! Я обіцяю, що поверну собі своє ім’я тільки дай мені трохи часу.
Я обійняла його і поцілувала в колючу щоку.
— Окуцій? — з посмішкою запитав він.
— Що?
— Ти маленькою, коли тулилася до мого неголеного обличчя завжди казала, що я “окуцій”.
Я розсміялася.
— Ти таке пам’ятаєш?
— Як виявилося я багато, що пам’ятаю, — відповів з ностальгією в голосі батько.
І він почав ділитися подробицями з мого дитинства, як я його заставляла бути то пацієнтом, то клієнтом моєї перукарні, то їсти пластикові кубики з тарілки. Як він втомлений після виснажливих поїздок мріяв завалитися спати, а я вилазила на нього, плескала по щоках і кричала в ухо: “Не спи!”
Ми несамовито реготали, до сліз.
Так досиділися до глибокої ночі, поки заспана мама не розігнала нас спати.
Я зайшла до своєї кімнати, Матвійко солодко посапував, підклавши долоньки під щічку. Я дістала з сумки свій смартфон, щоб навести будильник. У вайбері світилися непрочитані повідомлення від Тарновського. Він писав ще кілька годин тому.
“Привіт, Софіє, як доїхали?” “У вас все добре?”, і згодом: “Напишіть мені, коли зможете.”
“Я то можу, зараз,” — посміхнулася про себе. — “Але ж ти, мабуть, спиш, тож краще завтра!”
Тихенько переодягнувшись у зручну піжаму я вляглася у своє таке рідне ліжко. На душі після розмов з батьками було легко-легко і радісно. Я відчула себе людиною, яка вийшла з добровільного ув’язнення і тепер перед нею відкриті всі дороги.