Сьогодні тане сніг - Христина Лі Герман
Максим
Похмілля не відпускає.
Проте на периферії свідомості шкрябає неприємне і гірке — те, що бачу у поглядах перехожих, коли йдемо парком. Воно так глибоко врізається в думки, зачіпає і витягує щось, чого ще й сам збагнути не можу. Ним до руки ніжної тягне, схопити вимагає і не відпускати, доки не дістанемося Центру.
Не можу, — кричить здоровий глузд, і я б погодився з ним, коли б не тиск у грудях, коли б не подих власний: рваний, спраглий і вологий. Його тягне за голосом Софії, а тоді очі притягує до вуст ніжних, до напівпосмішки, і цим землю з-під ніг вибиває.
— Ти мовчиш всю дорогу, — раптом шепочуть солодкі вуста до прибитого ідіота.
Весь цей ранок, день — що сон суцільний, в який важко не те що повірити тепер, важко усвідомити, що таки перейшов межу.
Спершу навіть слів її не чую. Стою стовпом і на обличчя крихітне дивлюся, на очі, які шукають мене, на вуста, які досі червоні і вжалені мною.
— Максим?
— Я на тебе дивлюся, — шепочу, а тоді за талію до себе тягну.
Сатанинський песик негайно вискалюється в мій бік, та не його бачу. Він, що пляма темна, як і люди, молоді парочки, шоковані такою картиною — ніхто в цей момент. В цю мить, коли її дихання теплою парою обличчя огортає, коли долоні, пальці крихітні за пальто вчепилися, поки тримаю, поки до себе горну все ближче, а тоді все вище.
Маленька, — як ошалілий кожну рису оглядаю. — Легенька.
— Максим, люди…
Їй дійсно зараз до цього? Не знаю і вище тягну, вже обома руками стискаю, а гострий носик мого торкається, поки серпанок “сліпих” очей обпікає поглядом.
Живим і справжнім.
— Ти точно нічого не бачиш? — хрипким шепотом ледь губ своїми торкаюся, а вони її подихом тремтячим в самі груди, десь так глибоко, де тепер ця дівчинка.
Дивовижна, чесна і чиста, хоробра і стійка, а ще до біса… жадана.
— Тебе… бачу, — спантеличує, а тоді додає: — Ти світлий, як світанок у хвойному лісі, — тетерію, а вона долонею обличчя торкається, подушечками пальців по губах, по носі, бровами, а тоді волоссям. Всією рукою в загривок, ближче до мене, вище і так, що вже чолом тулиться до мого. — І пахнеш, як ліс.
— Значить, ліс? — слиною давлюся, як бісів придурок, а коліна підкошує.
Один чортів ранок — і все бісове життя інше. Абсолютне. Яскраве… Потрібне, як ніколи.
— Ти стоїш серед дерев в ранковому тумані, а перші промені золотять твоє волосся, тіло, і врешті, ти спалахуєш тінню серед сліпучого світла…
Її голос тремтить, її рука на потилиці тремтить, її погляд… тремтить і скляніє. Від чортових сліз, які ховає негайно. Опускає очі, закриває їх, і шепоче крізь гірку посмішку:
— Для дорослого чоловіка це напевне така дурниця. Романтична нісенітниця, та тільки так… я бачу мій світ.
Вже й обличчя ховає, а закляклий сорокарічний бовдур намагається осягнути почуте щойно. Воно до землі притисло, подих вкрало, а погляд засліпило так, що сохнуть вже мої очі, але дивляться.
Тільки на неї, щоб збагнути: як? Як так сталося, що прості слова, які байкою наївної дівчинки стали б ще років десять тому, зараз — все одно, що ударом у груди, між ребра, до поршня, який гупає, як скажений у руку Софії.
Нахиляюся до її вуха, поглядом до перехожих, а подихом по мочці:
— Сподіваюся тендітна юна пані зберегла честь? — дражню її теплом, а руками по спині знизу-вверх, повільно, і назад. Так щоб відчути, як тремтить Маленька і тулиться ближче. — Ви ж не уявляли вельможного пана… оголеним? — горну тісніше і в саме вухо лоскочу з посішкою.
— Щ-що? — підстрибує з зойком прямо в обіймах, а я завмираю.
Останній раз бачив, як жінка червоніє… ніколи. Це як прибитого пришиває до губ солодких, швидко, спрагло, сильно, лише на мить, щоб подих її вкрасти і ошелешити:
— Це не дурниці, — хрипко, по губах вихором, ударами серця прямо між нами, поки руки вже обличчя огорнули, а пальці вуста маленькі пестять. — Те, що ти кажеш ніколи не було для мене дурницею. Ні тоді, коли зустрів тебе, ні тепер, коли нахабно припхався п’яний під двері. Це не ти нісенітниці говориш і дурниці робиш. Це дорослий дурень поводиться, як хлопча, Софіє.
Сум’яття рум’янець посилює, і все б добре, але зненацька я завмираю і вниз погляд кидаю. Поріддя Сатани жує мою штанину і ричить.
— Схоже твій ніжний песик натякає, що ми запізнюємося, — кажу, намагаючись ногу вирвати з пащі чорного демона. — І поміть, він не тебе жує, а мене! Точно… ненавидить, — хриплю, а вловлюю лише сміх дзвінкий, який і заспокоює “песика”.
Рей тягне Софію вперед і подалі від мене, а я так і стою. Повітря морозне ковтаю на всі груди і дивлюся на їх фігури.
Щоб запам’ятати назавжди день, який тепер не стерти з пам’яті нічим.
Бо приносить ще один незбагненний факт — ця дівчинка живе “попри все”, поки я існував “тому що” мусив.
Саме це бачу, коли навколо ті, для кого світ не в поглядах. Він більший, набагато глибший і дуже складний для розуміння.
Виявляється буває так, коли зрячий — то сліпець, а сліпий — поводир для зрячого.
Весь день я сиджу в кріслі у кутку класу і дивлюся на те, як перед очима для сліпця сяє його незрячий поводир. Сліпить світлом, з яким посміхається дітям, тримає своїми ніжними долонями маленькі пальчики і стає поводирем не тільки для мене, а й для дітей. Софія дійсно сяє в моїх очах. Зараз дівчина, яка збурила в венах кров, в мої очах повільно, з кожною миттю, перетворюється на жінку, майбутню мати, кохану, і варту не просто щастя, а всіх барв цього клятого світу.
Пізніше я зрозумію, що стало причиною саме в цей день забратися, і чому ніжно цілуючи наостанок не залишаюся в неї, а йду.
Не одразу. Вперше за останні роки купляю цигарки і ще годину сиджу під вікнами Софії. Зараз, коли цей день пройшов, маю отямитися і усвідомити яку тепер нестиму відповідальність. Мороз чудово сприяє мозковій діяльності.