Одержимість - Алекс Грей
— Ходімо, подихаємо. — сказав Алекс і, не чекаючи відповіді, виліз з машини. Аня продовжувала сидіти, притулившись лобом до скла. Потім вона повільно підвелася і слідом за Алексом вийшла в спеку з наповненого прокондіціонованим повітрям салону машіни. — Ходімо, до моря спустимося, тут недалеко.
Аня слухняно йшла за Алексом. Вони йшли мовчки повз старовинні будинки і сквери і дуже скоро вийшли на набережну. Прямо перед ними відкривався краєвид, в якому були присутні всі фарби спектра. Кажуть, що японські діти у віці шести років вільно розрізняють і знають назви девятиста кольорів і відтінків. Напевно, в цьому пейзажі, де були і блакитне море, і яскраво-жовте сонце, і білосніжний пісок, і смарагдові пальми зі звисаючими кокосами, були присутні всі дев'ятсот відтінків. Аня примружилася, прикрила очі і відкинула голову назад. Потім глибоко вдихнула морське повітря з запахом солі, водоростей і йоду і легко посміхнулася.
— Блін, як гарно… — сказала вона. — Шкода, фотоапарат в машині залишився, а то я б тут розгулялася.
— А, помалювати не хочеться? — запитав Алекс.
— Знаєш, ні. Якось вимкнулося і все. Я тепер фотографую, і це все завдяки Борису, моєму чоловікові. Це він мене присадив на фотографію, так як вважав, що живопис — це тупикова ланка цивілізації. Хоча, він мені свого часу дуже навіть допоміг з живописом.
— Разповісиш?
— Ні. — відрізала Вона, і посмішка зникла з її ліца. — Не хочу нічого розповідати, і так вже багато тобі розповіла, а тепер шкодую. Кавою пригостиш? А то я сумку в машині залишила.
— Звичайно, пішли, тут є заклад один непоганий. Простенько, але, головне, що господар начебто і італьяшка, але дуже спокійний, не такий, як всі інші. Там у нього комфортно і затишно.
Уздовж набережної, притулившись одне до іншого, стояли кафе і ресторанчики. Одні були маленькі, лише на кілька столиків, інші — двоповерхові, з «живими» музикантами. Алекс провів Анну між цих ресторанчиків і вийшов до маленького кафе, яке виходило верандою прямо на море. Вид звідси відкривався неймовірний. Вся веранда була оповита виноградними лозами, з яких звисали невеликі чорні грона винограду. Не встигли вони сісти за столик, як до них відразу підбіг маленький лисий італієць з розпростертими руками і ламаною українською прокричав:
— Алекс! Ти де так довго? Навіщо мене тут кинув? Зовсім забув старого Антоніо! Моя дружина запитує про тебя постійно!
— Buongiorno, Антоніо! Так як я міг тебе забути! Просто не був в твоїх краях. Знайомся, це — Аня.
— Bellissimo, signora! Я завжди знав, що ти естет і маєш тяму в жінках! Я вас пригощу обідом! — він припав на одне коліно і поцілував Ані руку.
— Ні, Антоніо, дякую. — посміхнувшись від збентеження, сказала Аня. — Можна нам просто по чашечці кави? Алекс казавв, що ніхто не готує каву, як Ви.
— Алекс таке говорив? Не повірю! Він не вміє говорити серйозно. — Антоніо подивився на Алекса і обидва засміялися.
— Неси вже, Джузеппе, а то нам треба їхати. — сказав, посміхаючись, Алекс і поплескав Антоніо по плечу.
— Ось так завжди. Я ж просив не називати мене Джузеппе! Не встигаєш приїхати, як одразу знову спішиш. Ну, окей, кава, так кава. Тобі ж латте, вірно? Ти ж не можеш, як нормальна людина пити просто еспресо! — сказав Антоніо, і, не дивлячись на свої далеко не спортивні форми, побіг, підстрибуючи, на кухню.
— Ти його знаєш? — запитала Аня.
— Та, одного разу їду я по трасі, кілометрів тридцять звідси, дивлюся, машина стоїть, Фіат такий старовинний і мініатюрний, з під капота дим валить, а навколо машини скаче якийсь колобок і крилами махає. Ніхто не зупиняється, всі проїжджають повз, як ніби це у них постійно машини на трасах горять. Ну, я зупинився, схопив вогнегасник, і давай гасити, а цей гоблін все бігає навколо і щось італійською щебече. Потім раптом поліз в машину, відкрив багажник і почав звідти якісь ящики діставати. Я йому кричу, що типу, придурок, машина ще димить, може і вибухнути, а він матюкатється італійською, я ні фіга не розумію, і тільки одне слово проскакує знайоме «шмурдяк». Я думав, що мені здалося, а він все «шмурдяк» та «шмурдяк». Ну, загасив я машину, дивлюся, немає цього клоуна поруч, оглядаюся, а він ящики на узбіччя перетягнув, сидить такий задоволений, про машину забув взагалі. Я підходжу, намагаюся йому і по-французьки, і по-англійськи, а він нічого не розуміє, тільки головою киває і гладить ящики. Я придивляюся, а там, дійсно «Шмурдяк» Макса. Як потім виявилося, він від Макса їхав, прикупив там у нього вина для свого шинку, але не доїхав, щось закоротило в машині, і вона загорілася. Я запропонував його довезти, і він з радістю погодився. Потім я у нього заночував, і тепер ми дружимо, я іноді заїжджаю до нього, коли повз проїжджаю. Він прикольний і душевний, хоч і італьяшка.
Антоніо приніс каву і пішов, не став їм заважати. Алекс розповідав і все дивився на Анну, намагаючись вловити її настрій. Вона злегка посміхалася, але було помітно, що слухала вона неуважно і без особливого інтересу, але все ж намагалася підтримувати розмову.
— То що, цей Антоніо знайомий з Максом? — запитала Аня.
— Я не знаю, ніби не стільки знайомий, скільки просто він його постійний клієнт. Якось Антоніо мені розповідав, що була у нього знайома на ім'я Франческа. Він просто млів, коли її бачив, втрачав дар мови і просто входив в ступор, коли вона виявлялася поруч. Вони з дитинства були сусідами, і з самого дитинства разом гуляли і гралися, ще й навчалися в одній школі. Він тоді був найвищим хлопчиком в класі і найпопулярнішим в школі, грав на гітарі і співав старшокласницям пісні, а Франческа навпаки, була рудою маленькою замухришкою. Її всі вчителі називали «маленьке міжнародне непорозуміння». У неї там якась заплутана історія з національностями, чи то