Українець, який відмовився бути бідним - Михайло Федотович Слабошпицький
Він навіть розпочав писати – англійською мовою – книжку про своє розуміння життя і про важливі уроки в ньому. Він квапився підсумувати свої «труди і дні». Я не знаю стану того рукопису і чи стане він колись книгою, в якій буде викладено філософію Петра Яцика.
В останні роки життя Яцик задумав Лігу українських меценатів і разом з групою однодумців заснував її. Почуваюся щасливим, що саме мені довелося пйсати її статут і реєструвати Лігу в Міністерстві юстиції. На Яцикову пропозицію я став виконавчим директором Ліги. Він активно цікавився діяльністю українських філантропів із західного світу – як подружжя Антоновичів, подружжя Ковальських, подружжя Воскобійників, а також тим, як вибудовували свої меценатські проекти Костянтин Темертей, Юрій Ємець, Ераст Гуцуляк, порівнював себе з ними, щоб зрозуміти, багато чи мало вдалося йому зробити, беручи до уваги всю складність емігрантської долі.
Оглядаючися сьогодні на його особу, аналізуючи його меценатську стратегію, приходиш до узагальнення: Яцик – це своєрідна, розумно вибудувана держава, в якій панує справді моральна система цінностей. Він багато сил – і коштів – поклав для того, щоб усе склалося саме так.
Оглавление Людина, що створила себе Частина Перша Шлях на вершину. Вершина ЗЕРНИНА В КОСМОСІ Й ЛЮДИНА НА ЗЕМЛІ «МІЙ БАТЬКО ХОДИВ У ЛИЧАКАХ І ЇЗДИВ НА КОНЯХ» КРОКИ ЗА РІДНИМ ОБРІЄМ БІЗНЕС ЩЕ РАЗ ПРО ЕТИКУ БІЗНЕСУ ТА ПРО БАГАТИХ І БІДНИХ УКРАЇНСЬКА МЕНТАЛЬНІСТЬ ЗА ПЕТРОМ ЯЦИКОМ «ЯКБИ ВИ ВЧИЛИСЬ ТАК ЯК ТРЕБА…» ОТЖЕ, «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ УКРАЇНОЗНАВСТВА» У ЙОГО ЖИТТІ ГАРВАРД ЛОГІЧНА ПІСЛЯМОВА (яка могла бути й передмовою) ДО СПРОБИ ПОРТРЕТА ПЕТРА ЯЦИКА В ЙОГО ЗВИЧНОМУ ІНТЕР'ЄРІ Частина ДРУГА ВІДЛУННЯ ПІСЛЯ КНИЖКИ ДЛЯ ЧОГО ЛЮДИНА НАРОДЖУЄТЬСЯ ЙОГО СПРАВА І СЛАВА ДЕРЖАВА НА ІМ'Я ПЕТРО ЯЦИК