Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР - Вахтанг Теймуразович Кіпіані
В «Открытом письме» автор безпідставно твердить про те, що нібито порушуються права її сім’ї, а чоловіка Миколу Руденка засудили без будь-яких доказів.
За своїм змістом «Открытое письмо» ідейно-шкідливе.
29. Поштовий конверт з адресою відправника «Васильківка на Дніпр. Щорса вул. 2, Калиниченко В. В.» та адресою одержувача «Чернигів-19 Рокоссовського вул. 41 «б» ком. 41 Лук’яненку Левкові Гр.». В конверті є один аркуш паперу стандартного формату з рукописним текстом, виконаним фіолетовим барвником. Текст починається словами «Віталій Калиниченко 323230, селище Васильківка на Дніпропетровщині Щорса вул., 2 Ініціаторові Української Громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод юристові Левку Лук’яненку Заява…» і закінчується словами «…економіст Віталій Калиниченко 15 жовтня 1977 року».
Автор «Заяви» просить прийняти його до «Групи сприяння…» як її члена. Разом з тим автор зводить наклеп на органи правосуддя в нашій країні, заявляючи про те, що в нашій країні провадяться «безпідставні і незаконні арешти». В цілому в документі містяться наклепницькі вигадки на радянський державний устрій.
30. Поштовий конверт з надписом «Коштовний — 10 (десять) крб» з поштовими штемпелями «Житомир Леніне 23.06.77» і адресами: одержувач — «Чернігів, 19, вул. Рокоссовського, 41-б, кв. 41, Лук’яненку Левкові Григоровичу», відправника — «Житомирська обл., Радомишльський р.н. с. Леніне, Овсієнко В. В.».
В цьому поштовому конверті знаходяться: лист «Левку» на 7 аркушах білого паперу, що починається словами «Добридень, п. Левку! Ваші листи…» і закінчується словами «…Василь Овсієнко 22 червня 1977 року»; заяви Овсієнка до Міністерства Освіти Української PCP (копія), Прокуророві УРСР (копія) від 7 квітня 1977 року. Всі заяви і лист виконані рукописним текстом синім барвником. В них автор, тенденційно підбираючи факти, намагається довести, що з боку окремих службових осіб та організацій нібито порушуються його особисті права і тільки по тій причині, що він раніше був суджений за антирадянську агітацію та пропаганду. В цілому ці документи за своїм змістом ідейно-шкідливі.
31. Поштовий конверт з штемпелями поштових відділень м. Радомишль та Чернігова і адресами відправника — «Житомирська обл. Радомишльський р-н, с. Леніне, Овсієнко В. В.» та отримувача — «Чернігів-19, вул. Рокоссовського, 41-б, кв. 41, Левкові Лук’яненку». В цьому конверті знаходяться три листа, виконані рукописним текстом синім барвником, що починаються словами: «Вельмишановний пане Левку! Мені дуже…», «Вельмишановний пане Левку! Пишу цього…», «Добридень, п. Левку. Насамперед…» та закінчуються відповідно словами «…6 квітня 1977 року. Щиро Ваш Вас. Овсієнко», «…Вітає Вас», «…добрий приятель В. О.».
В цих листах автор повідомляє адресата про те, що він в 1973 році був суджений за ст. 62 КК УРСР разом із Василем Лісовим та Євгеном Пронюком. Під час слідства та суду у нього були «тяжкі часи, коли я ледве вирятував свою душу…Не будучи тоді достатньо твердим у переконаннях, я багато чим поступився, але то від недосвідченості, а головне наслідком модного тоді (1973 рік) шантажу божевільнею».
За своїм змістом ці листи ідейно-шкідливі.
32. 5 поштових конвертів з адресою відправника «278100 Молдавская ССР, г. Бендеры, ул. Лазо, 33, кв. 5 °Cусленcкому Я. М.» та адресою отримувача «Чернигов, ул. Рокоссовского 41-Б, кв. 41 Лукьяненко Льву Григорьевичу». На одному з цих конвертів одержувачем вказані «Лукьяненко Надежде Никитовне и Л. Г.». В конвертах знаходяться листи, виконані рукописним текстом синім, зеленим, фіолетовим та чорним барвниками, що починаються та закінчуються словами: «Дорогой Левко! Я отправил…» — «…Ваш Яков»; «23/ІІІ-77 г. Здравствуйте, Левко! Получил Ваше письмо…» — «…пребывание в ПКТ»; «Дорогой Левко! Ваше письмо от 18/ІV…» — «…Ваш Яков 29/ІV-77 г.»; «Друг ты мой сердечный Левко!..»; «…Дошли, будь ласка»; «9.ІІІ-77 Здравствуйте, Левко! Получил Ваше письмо…» — «…Обожающий Вас Яков…». Автор листів тенденційно підбирає факти і на їх підставі робить узагальнюючі висновки, зокрема заявляє, що в наш час «цвет человечества идет на эшафот», що його оточує «пресыщенность, бездуховность», «меня с моими гуманистическими идеалами добра, чести, человеческого достоинства, благородства и т. п. — поднимают на смех», що його кореспонденція потрапляє до КДБ, згадує прізвища осіб, засуджених за антирадянську діяльність, просить повідомити його про вирок по справі Руденка.
За своїм змістом ці листи ідейно-шкідливі.
33. Поштовий конверт, на якому вказана адреса відправника «Пермская обл. Чусовской р-н п. Кучино, учр. ВС-389/36 Гирчак Григорий Андр.» та адреса отримувача «Чернигов-19 ул. Рокоссовского 41-Б, кв. 41 Лук’яненко Левко Г.». В конверті знаходиться лист на 2 аркушах паперу, що починається словами «Гаразд, шановний Левку! Нині 17 жовтня…» і закінчується словами «…До побачення! Гриць». Лист виконаний рукописним текстом фіолетовим барвником. Автор листа повідомляє «Левка», що відбуває покарання в місцях позбавлення волі і що 5.XII.1977 року звільняється.
Поштовий конверт з адресою відправника «260367, Житомирська обл., Радомишльський р-н, с. Леніне, Овсієнко В.» та адресою отримувача «Чернігів,19, вул. Рокоссовського, № 41-б, кв. 41, Лук’яненку Левкові Григоровичу». Текст листа виконаний фіолетовим барвником і починається словами «Шановний п. Левку! Від Вас…» та закінчується словами «…Василь Овсієнко 29.V.1977 року». Автор листа повідомляє «Левка» про те, що йому не надають можливості працювати в школі, в зв’язку з чим він пише скарги, а також про окремих осіб, котрі звільняються із місць позбавлення волі. В цілому лист ідейно-шкідливий за своїм змістом.
35. Три поштових конверта з адресою відправника «Томская обл. с. Бачкар 636200 до востребования Чуйко» і адресою отримувача «Чернигов-19 ул. Рокоссовского, 41-Б, кв. 41 Лукьяненко Л. Г.». В цих конвертах знаходяться листи, виконані рукописним текстом фіолетовим та чорним барвниками. Текст листів починається та закінчується словами: «с. Бакчар 28.ІV.1977 Добрий день! Високоповажанні Надія Никонівна і Левко Григорович!..» — «…Богдан 29 квітня 1977 р.»; «село Бакчар 25 квітня 1977 р. Добрий день! Високоповажанні!..» — «…З повагою! 15.ІV. 1977 р.»; «село-районний центр-Бакчар Добрий день! Вельмишановні…» — «…12 лютого І977 р.».
Автор листів повідомляє адресата про те, що він відбуває покарання без достатніх підстав, що його клопотання залишаються без уваги, що з ним поводяться погано. В цілому за