Подих диявола - Томас Тімайєр
Теорія порожньої Землі
Відповідно до теорії порожньої Землі, наша планета, як і решта планет Сонячної системи, насправді є порожнім тілом, у внутрішній частині якого існує життя. Ця ідея заснована на безлічі легенд і міфів, одним із яких стала ідея пекла, що з’явилася в ранньому християнстві. Сьогодні ми знаємо, що ця теорія помилкова.
«Подорож до центру Землі»
«Подорож до центру Землі» — фантастичний роман французького письменника Жуля Верна. В 1864 році він вийшов друком у Франції під назвою «Voyage au centre de laTerre». У 1873 році його переклали німецькою мовою.
Роман розповідає про гамбурзького професора Отто Ліденброка, його помічника Акселя й провідника Ганса Б’єлка та їхні пошуки первісного моря всередині Землі. Вони починають свою подорож у жерлі ісландського вулкана Снайфельдс.
Роман неодноразово екранізувався, у тому числі Джеймсом Мейсоном (1959) і Бренданом Фрейзером (2008).
Університет Фрідріха Вільгельма
Університет Фрідріха Вільгельма (сьогодні університет Гумбольдта) — найстаріша навчальна установа Берліна. В 1810 році головна будівля університету розташувалася в самому центрі кварталу Доротеєнштадт. Від 1946 року він має ім’я Гумбольдта.
Жінки в науці
Право бути зарахованими до прусських університетів жінки отримали тільки в 1908 році. Доти вони могли відвідувати лекції й навіть одержати вчений ступінь кандидата наук, однак, не допускалися ні до яких досліджень і наукових праць. Перший учений ступінь одержала фізик Ельза Нойманн у 1899 році. Перша жінка, яка стала професором у Берліні,— мікробіолог Лідія Рабінович-Кемпнер. Це звання їй присвоїли в 1912 році.
ООІК
ООІК — абревіатура голландської компанії «Об’єднана Ост-Індська Компанія». Це одне із найбільших торговельних підприємств 17–18 століть. Її було засновано 20 березня 1602 року, щоб виключити взаємну конкуренцію. ООІК отримала особливі права від голландської держави (ведення війн, будівництво фортець, придбання земель) і стала торговельною монополією.
Кракатау
Вулканічний острів Кракатау розташований у Зондській протоці, між індонезійськими островами Суматрою та Явою. За останні кілька століть вулкан неодноразово вивергався. 27 серпня 1883 року острів був майже повністю зруйнований. Сьогодні від Кракатау залишилася лише невелика частина — Анак-Кракатау, «дитина Кракатау».
Франц Вільгельм Юнгхун
Поряд із Александром фон Гумбольдтом і Леопольдом фон Бухом, Франц Вільгельм Юнгхун уважається одним із найвидатніших географів Німеччини.
У молодості він був лікарем, геологом і ботаніком, але згодом його інтереси повністю зосередилися на географічних, геологічних і ботанічних дослідженнях острова Яви. У 1855 році він зійшов на найвищу вершину Яви.
Тихоокеанське вогненне кільце
Тихоокеанське вулканічне вогненне кільце — це вулканічний пояс, що проходить по Тихому океану. Тут розташовано майже дві третини всіх активних вулканів. Район характеризується сильними землетрусами й цунамі.
Затонулі імперії Му та Лемурія
Му та Лемурія — два вигадані, нібито затонулі континенти. Ця ідея народилася завдяки спробам пояснити, як на різних континентах могли існувати однакові види рослин і тварин. Лемурія мала з’єднувати Східну Африку та Індію, а Му містилася в Тихому океані. Існування цих континентів так і не було доведено.
Огюст Ле Плонжон
Огюст Ле Плонжон — фотограф і археолог-любитель, який цікавився майя та їхнім містом Чичен-Іца. Він стверджував, що культуру Давнього Єгипту створили майя на шляху до Південної Азії й