Українська література » Наука, Освіта » Великий вибух популізму. Як економічна криза змінила світову політику - Джон Б. Джудіс

Великий вибух популізму. Як економічна криза змінила світову політику - Джон Б. Джудіс

Читаємо онлайн Великий вибух популізму. Як економічна криза змінила світову політику - Джон Б. Джудіс
як сприймати і як зрозуміти сучасний сплеск популізму, яку роль у політиці відіграють інформаційні технології та як вибори в будь-якій країні впливають на світову політичну систему.

АБСОЛЮТНИЙ БЕСТСЕЛЕР ІЗ МІЛЬЙОННИМИ ПРОДАЖАМИ!


ОДНА З КРАЩИХ КНИЖОК 2016 РОКУ ЗА ВЕРСІЄЮ BLOOMBERG!


«Великий вибух популізму» — це, беззаперечно, проникливий аналіз ключового явища сучасної політики — зростання популізму і правого, і лівого штибу. Здобутки Джона Б. Джудіса годі перевершити. Він ідеальний автор для висвітлення обраної теми і з роботою впорався блискуче, У книжці розглянуто сучасні тенденції, зокрема й зростання популярності Дональда Трампа, в історичній перспективі. Джудіс наголошує на вирішальній ролі рецесії 2008 року щодо дискредитації неоліберального курсу і тут, і в Європі. Цю книжку слід прочитати.

Томас Едсолл, колумніст New York Times Примітки
1

Рецесія — те саме, що стагнація, спад виробництва. (Тут і далі прим, ред., якщо не зазначено інше.)

(обратно) 2

Берні Сандерс (нар. 1941 р.) — американський політик, дотримується лівих поглядів, прихильник демократичного соціалізму і скандинавської моделі соціал-демократії. У 2016 році поступився Гілларі Клінтон у співвідношенні 43% до 55% голосів під час вибору кандидата в президенти від Демократичної партії.

(обратно) 3

The Tea Party movement — політичний рух без централізованого керівництва, є вільним об’єднанням численних загальнонаціональних і місцевих політичних груп, цілі Та ідеології яких не завжди ідентичні. Експерти схильні вважати «чаювальників» ребрендинговою течією правих республіканців. Рух чаювання пропагує зменшення державних витрат і боргу, бюджетного дефіциту. Виступає проти прогресивного оподаткування. Tea в назві розшифровують як «Taxed Enough Already» — «Досить Уже Податків».

(обратно) 4

Рух «Захопи Уолл-стрит» отримав свою назву від акції, що пройшла в Нью-Йорку 17 вересня 2011 року. Цього дня протестувальники заполонили згадану вулицю у фінансовому центрі міста. Акція мала на меті привернути суспільну увагу до злочинів фінансової еліти та до потреб структурної трансформації економіки. Рух поширився іншими містами Сполучених Штатів і багатьма країнами світу. Координація здійснювалася через соціальні мережі. Визнаного лідера не мав. За рік рух вичерпав свій потенціал.

(обратно) 5

https://www.noties.nl/v/get.php?a=peil.nl&s=weekpoll&f=De+Stemming+-van+10+januari+2016.pdf

(обратно) 6

Поширена назва світової фінансово-економічної кризи кінця 2000-х — початку 2010-х рр.; спад економіки почався в грудні 2007 року й досяг піку у вересні 2008 року. (Прим, перекл.)

(обратно) 7

Г’юї Лонґ (1893—1935) — американський політик, що мав намір брати участь у президентських перегонах 1936 року. Його звинувачували в популізмі. Лонґ висловлювався за збільшення оподаткування багатої частини населення країни, великих приватних корпорацій. Працював над розширенням мережі освітніх закладів, лікарень. Втілив ужиття ідею забезпечення школярів безкоштовними підручниками. Помер від поранення, отриманого в Капітолії штату Луїзіана.

(обратно) 8

Кандидата у віце-президенти від Республіканської партії на виборах 1996 року у США. (Прим, перекл.)

(обратно) 9

Щодо цього аналізу мови див. Людвіґ Вітґенштайн «Філософські дослідження» (Ludwig Wittgenstein, Philosophical Investigations, Basil Blackwell, 1953, Part І). Щодо політичної мови, брак «суті» стає ще очевиднішим, якщо говорити про терміни на кшталт «ліберальний» і «консервативний», які по-різному використовують у різних країнах.

(обратно) 10

На мій власний аналіз сильно вплинула книжка Ернесто Лаклау «Про популістський розум» (Ernesto Laclau, On Populist Reason, Verso, 2005). Утім, мій аналіз усе одно дуже відрізняється від викладеної ним концепції.

(обратно) 11

Michael Kazin, The Populist Persuasion: An American History, Basic Books, 1995, p. 1.

(обратно) 12

Medicare — національна, адміністрована федеральним урядом США програма страхування, що поширюється на людей віком від 65 років, а також людей з інвалідністю та деякими хворобами. (Прим, перекл.)

(обратно) 13

Ідеться про мінімальну погодинну оплату праці. (Прим, перекл.)

(обратно) 14

Повна назва — The Patient Protection and Affordable Care Act, скорочено АСА — Affordable Care Act, реформа охорони здоров’я та захисту пацієнтів, ініційована Бараком Обамою. (Прим, перекл.)

(обратно) 15

Ідеться про впровадження біметалізму та використання як валюти і золота, і срібла. (Прим, перекл.)

(обратно) 16

http://www.xojane.com/issues/stephaniecegielski-donald-trumpcampaign-defector

(обратно) 17

Див.: http://www.politico.com/magazine/story/2016/01/donaldtrump-2016-authoritarian-213533#ixzz43pWmnAgK та http://www.slate.com/ articles/news_and_politics/cover_story/2016/03/how_donald_trump_ happened_racism_against_barack_obama.html

(обратно) 18

Покоління народжених після 1981 р., глибоко залучене до цифрових технологій; інша назва — міленіали. (Прим, перекл.).

(обратно) 19

Див.:

Відгуки про книгу Великий вибух популізму. Як економічна криза змінила світову політику - Джон Б. Джудіс (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: