Листи - Федькович Юрій
130 - Лукашевич Лонгин (1839-1882) - видавець і перший редактор журналу «Правда».
131 - С. Воробкевич готував до друку альманах «Руська хата», що вийшов «коштом громадським» у 1877 р. Крім драми «Довбуш», там були вміщені й поетичні твори Федьковича «Явір», «Де доля?», «О, чом, Дунай?..» та «Волошин».
132 - Мова йде про рукопис поетичної збірки «Дикі думи».
133 - М. Бучинський, який працював адвокатом у Станіславі, звернув увагу Ю. Федьковича на те, що «Gazeta Lwowska» 13 серпня 1886 р. вмістила оголошення про розшук Андрія Гординського-Федьковича, на маєток якого в с. Гординя на Самбірщині претендують якісь родичі. Бучинський повідомляв, що Ю. Федькович теж має право на частку, якщо перебуває з А. Гординським-Федьковичем у родинних зв’язках. «Коли се,- писав,- чоловік Вам чужий, то лишіть лист сей без одвіта, колі ні - то буду готовий з правничою радою» (Писання, т. 4, с. 325).
Ю. Федькович дійсно доводився родичем А. Гординському-Федьковичу, а яким саме - докладно в листі не міг пояснити, бо, перебуваючи в досить складних стосунках з батьком, майже не цікавився його шляхетською родиною.
134 - Насправді самбірський староста і радник намісництва у Львові Осип Гординський-Федькович помер у 1884 р.,- про це поет не знав. Батько Федьковича, Адальберт Гординський-Федькович (1809-1876), мав рідного брата Андрія (1834-1906), який працював лікарем, але то була інша особа.
135 - Ritter von Fedkowicz - Для більшої переконливості, що він має зв’язок із родом Гординських, поет підписався повним батьківським прізвищем. М. Бучинський, однак, для відстоювання справи Ю. Федьковича на суді мав мало аргументів. Тому він відписав поетові: «З причини, що дати листа Вашого з 22/8 не суть настільки докладні, щоби можна було виступати іменем пана Андрія Гординського, для того нема можності в справі... які-небудь починати кроки правні» (Писання, т. 4, с. 327). Хворий поет більше цього питання не порушував.