Диво-капелюх - Туве Маріка Янссон
— Теперсля ви вдоволенісля? — спитала Чубсля.
— Ще б пак! — вигукнув Чарівник і ніжно поклав блискучий самоцвіт на плащ. — Нехай усі лісові істоти кажуть, що кому хотілося б. Я виконуватиму ваші бажання до світанку, бо перше ніж зійде сонце, мені треба бути вдома!
У долині аж загуло від веселих голосів.
Перед Чарівником вишикувалася довга черга писклявих, жартівливих, буркотливих, крикливих мешканців лісу, кожне з якимось бажанням. Коли то була навіть якась дурниця, Чарівник виконував і її, бо був у чудовому гуморі. Знову почалися танці, знову до садка привезено цілий візок пиріжків. Гемуль запалював один за одним фейєрверки, а Мумі-тато приніс свої мемуари в нових палітурках і заходився голосно читати про свою молодість.
Ніколи ще в долині Мумі не було такого бучного бенкету!
А коли вже все було з’їдене й випите, коли про все переговорено, коли ноги підгиналися від танців, гості розійшлися додому, щоб трохи поспати в такий передранковий час.
Чарівник полетів на край світу, а лісова миша залізла в своє трав’яне гніздо — проте обоє були однаково вдоволені.
Та, мабуть, найщасливіший був Мумі-троль. Він вертався садком додому разом з мамою, саме тоді, коли місяць почав блякнути перед сходом сонця, коли дерева зашепотіли від ранкового вітру, що подув з моря. В долині Мумі наступала прохолодна осінь. Так і мало бути, а то як би потім прийшла весна?
Примітки
1
Гемуль завжди ходив у сукні, успадкованій від своєї тітки по матері. Я маю підозру, що всі Гемулі ходили в сукнях. Дивно, але це щира правда (прим. авт.).
2
Хропики часто міняють колір, коли хвилюються (прим. авт.).
3
Коли хочете довідатися, на що змінилися в диво-капелюсі штучні зуби, запитайте у своєї мами. Вона знає (прим. авт.).
4
Фалінь — линва, якою прив’язують човен до пристані.
5
Спитайте в своєї мами, як їх робити (прим. авт.).
6
Усі Гемулі присідають, а не кланяються, бо ж вони ходять у сукні (прим. авт.).