Танці утрьох - Олександр Медведєв
— Чорт, забув запальничку. Вогника дасте?
У салоні автомобіля, звичайно, був пристрій для прикурювання. Але Смолич справді був Божевільним Максом. Він запустив руку в кишеню піджака і витяг сірникову коробку іноземного виробництва. UNPROFOR — вказувала абревіатура, вміщена у центрі лаврового вінка. Від одного свого знайомого, що недавно повернувся з Боснії, Кононов знав повну назву UNPROFOR — «United Nation Protective Forces», що перекладається як «Миротворчі Сили ООН». Факт упізнання загадкової абревіатури марновірний Кононов вважав доброю ознакою.
— Оце так сірники! — прокоментував коробку слідчий.
— Справді, непогані. У нас таких не роблять.
Черкнув сірник з малиновою голівкою. Салон автомобіля наповнився специфічним сірчаним запахом. Кононов прикурив. Те саме зробив і Смолич.
Слідчий задоволено затягнувся.
— Тепер, власне, питання, — почав Кононов.
— Я готовий, — трохи нервово сказав Смолич.
— Насамперед, мені цікаво було б довідатися, де ви були вранці, з дев’ятої до першої, шостого травня, у день убивства Марини Рубіної.
Божевільний Макс вирячив на Кононова повні страху очі.
— Невже ви мене підозрюєте? — якось непевно, навіть трохи злякано запитав він.
Кононов зловісно посміхнувся.
— Та що ви, — з навмисною фальшю в голосі відповів він. — Це я так, для проформи. Я просто опитую всіх, про всяк випадок.
Смолич, зрозуміло, не повірив. Кононову саме це й було потрібно.
— Зараз постараюся згадати. Який же це день тижня?
— Неділя.
— Зараз. Якщо неділя, то це легше, — Смолич знову дістав носову хустинку, висякався. Нежиті в нього, звичайно, не було.
— Гм… Минулої неділі я прокинувся десь о пів на одинадцяту. Звичайно, я можу помилятися, але у вихідні я люблю поспати, тому раніше десятої не встаю. До обіду я був удома. Нікуди не виходив… Дивився відео, приймав душ, потому снідав.
— Хто-небудь може підтвердити це?
Смолич завагався.
— Ні, тобто може…
— То «ні» чи все-таки «може»? — зухвало запитав Кононов.
— Може підтвердити одна жінка.
— Хто ця особа? Її ім’я, прізвище, рік народження…
Безцеремонність Кононова дратувала Божевільного Макса.
— Її звуть Ілоною. По батькові і прізвище я не знаю. На вигляд їй десь вісімнадцять-двадцять, хоча паспорт її я не бачив. Де живе, не знаю. Працює в агентстві знайомств «Роксолана».
— Ким?
— Гм, — ніяково мовив Смолич, — я гадав, що ви знаєте, ким працюють дівчата в агентствах знайомств.
— Уявіть собі, ні, — чесно зізнався Кононов.
— Вона працює повією. Дівчинкою за викликом. Розумієте, чоловік я неодружений, тому користуюся їхніми послугами, — виправдовувався Смолич, хоча Кононову зовсім не були потрібні його виправдання.
— Дуже цікаво. А я можу з нею якось зв’язатися?
— Напевно, тільки як потенційний клієнт. Гадаю, якщо ви подзвоните в «Роксолану» і представитеся слідчим з Управління, вам чемно скажуть, що ви помилилися номером.
Кононов був з ним абсолютно згодний. Однак представлятися слідчим він і не збирався. Дечому його в інституті все-таки вчили.
— А телефончика цієї «Роксолани» у вас при собі немає?
Смолич вийняв з кишені піджака записну книжку і розшукав потрібний телефонний номер.
— Диктую.
Кононов, теж часу даремно не витрачав, дістав з дипломата свою бойову подругу, що бачила всяке на своєму віку, із протертим на краях коленкором. Номер «Роксолани» слідчий задля жарту записав на сторінці, позначеній буквою Б.
— І давно ви знайомі з цією гірською квіточкою?
— Ви маєте на увазі Ілону? — питально глянув Смолич. — Двічі в житті бачив. Я навіть не впевнений, що вона мене запам’ятала.
— Спробуємо розібратися.
Кононов сховав записну книжку і подивився Смоличу просто в очі. Хитрий трюк. Так експерементатор дивиться на свого піддослідного.
— Скажіть, а як пов’язаний будинок моди з «Євротуром»?
Такого запитання Смолич явно не чекав. Він нервово почав сякатися. Хіба він міг знати, що поміняти двері його змусили працівники карного розшуку.
— Звичайні ділові контакти. Взаємовигідні. Пан Сапегін запропонував ряд вигідних проектів, від яких ми в інтересах нашої фірми не відмовилися, — затарахкотів Максим Петрович. Кононов помітив, як на його чолі виступили крапельки поту.
— Що саме він запропонував?
— Я не можу конкретно сказати, бо не знаю тонкощів багатьох справ, я ж лише бухгалтер. Займаюся тільки фінансовими питаннями. Напевно, у них існують угоди на постачання тканин та відвідування нашими дівчатами зарубіжних країн, іх возили на усякі фестивалі, — брехав Смолич.
— А крім дівчат, вони нічого за кордон не возили?
— От чого не знаю, того не знаю. Якби була Марина, вона би вам усе детально розповіла…
Кононова вразив цинізм Смолича. Йому стало не приємно від його слів.
— Оскільки ми згадали Марину, — крижаним тоном почав слідчий, — розкажіть, які у неї були стосунки із Сапегіним?
— Звичайно, добрі. Вона до всіх добре ставилася.