Українська література » » Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років - Бодо Шефер

Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років - Бодо Шефер

---
Читаємо онлайн Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років - Бодо Шефер
Інший глибоко заліз у борги й змушений під присягою давати свідчення про своє фінансове становище. Ще один здійснив правопорушення й сидить у в’язниці.

Стає очевидним: ми приймаємо рішення щодо наших дій, які автоматично призводять до певних наслідків. Хто підіймає один кінець палиці, підіймає також й інший. Цей висновок має призвести до того, щоб ми жили відповідальніше.

А що ж робити з тим, що вже сталося? Часто ми мусимо визнати, що не контролюємо наслідки наших помилок. У жодному разі це не значить, що маємо перекладати відповідальність на минуле. Ми відповідальні за наше тлумачення цих помилок та реакцію на них. Реакція на наслідки наших помилок впливає на якість подальшого життя. Питання полягає в тому, чи хочемо ми здобути владу над наступним моментом нашого життя, а чи наші помилки та їхні наслідки зроблять це? Усі негативні емоції втрачають владу в той момент, коли беремо відповідальність на себе.

Ви маєте владу над своїм майбутнім

Найкращий спосіб підготуватися до майбутнього — облаштувати його власноруч. Не вірите, що здатні на це? Тоді ви схожі на більшість людей, що не усвідомлює, які можливості може мати в наступні десять років.

Усвідомлення здатності самостійно сформувати майбутнє розпочинається в нашому минулому. Воно виростає зі знання, що в минулому багато чого змінилося. Ми не помічаємо малих, поступових змін, які з нами відбуваються. Часто ми просуваємося лише міліметровими кроками й не сприймаємо це серйозно.

Поставте собі якось питання, де ви були десять років тому? Ким ви були як людина, особистість, експерт, партнер? Яким був ваш досвід, ваші цілі, ваше ноу-хау? Яким було ваше поводження з людьми та фінансове становище?

Будь ласка, занотуйте це.

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

Чим ґрунтовніше ви про це подумаєте, тим краще дізнаєтеся, що ви були відповідальними. Ви створюєте нову впевненість у собі. Якщо ви так багато змінили впродовж останніх десяти років, на що ж здатні в наступні десять?

Чи думали ви десять років тому, що сьогодні будете тими, ким є? Обдумайте, яке з ваших рішень у минулому було першопричиною того, ким ви є сьогодні (а також того, чим займаєтеся та володієте).

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

Ви прийняли це рішення. Саме ви вирішили, чого прагнете. Ви тримали це в руках. І знову маєте це. Насамперед ви можете скоротити проміжок часу з десяти до семи років. Зараз ви маєте можливість визначити, ким хочете стати за сім років. Чим хочете володіти. Якою буде ваша діяльність. Добре подумайте, адже, працюючи з цією книгою, ви це отримаєте.

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

Чи стане це видіння реальністю? Упевненість, щоб повірити в це, візьміть з минулого. Збережіть свої позитивні переживання та результати, записавши їх. Отже, ви станете більш свідомими та впевненішими в собі.

Візьміть на себе відповідальність та розширте сферу контролю

Існують речі, на які ви здатні прямо впливати та контролювати (їх я хочу назвати сферою контролю) та інші, на які не можете вплинути, хоч вони вас і цікавлять. Подумайте про незнайомця, який розбив вашу машину. Це хоч і стосується вас, а отже, лежить у вашому особистому Всесвіті, та не підлягає вашому контролю.

Що б не трапилось у вашому особистому Всесвіті, лише ви відповідальні за те, як реагуєте та інтерпретуєте події.

Проте ми не мусимо задовольнятися обсягом нашої сфери контролю. Із власного досвіду кожен знає, що ми здатні розширити цю сферу. Коли ми були маленькими дітьми, сфера нашого контролю була справді незначною, до 20-ти ж років вона істотно збільшилася. Сьогодні вона розширилася далі. Багатство виникає, коли ми збільшуємо сферу, над якою маємо контроль.

Завжди, коли ми думаємо, що проблема, спричинена зовнішніми чинниками, є некерованою, саме ця думка — єдина проблема. Якщо ми постійно звинувачуємо обставини чи інших людей, ми віддаємо їм владу. Прискіпливе, звинувачувальне ставлення лише підкреслює нашу слабкість.

Наша здатність позитивно впливати на ситуацію зменшується і врешті-решт остаточно зникає. Якщо ми справді хочемо покращити своє становище, можемо почати саме зараз. Та рішення не прийде ззовні, воно приховане всередині нас. Саме зараз ми можемо взяти відповідальність за все, що відбувається в нашому особистому Всесвіті. Водночас ми здатні розширювати нашу сферу контролю. У минулому ми вже збільшили її, можемо зробити це й у майбутньому.

У 16 років я вирішив переїхати жити до Каліфорнії. Коли прибув туди, усе було інакшим, ніж я собі уявляв. Я сидів у своєму готельному номері на ліжку й був розчарований. Американська «англійська» була мені геть незрозумілою. Моя англійська практично не існувала. Як я міг вчитися там і заробляти гроші? У мене була проблема. Я жалібно ридав і відчував себе жалюгідно. Та повільно відчай слабшав, поступившися місцем певній впертості, а згодом і гордості. Зрештою, я прибув до Каліфорнії, щоб пробитися в житті, і знав, що це не буде легко.

Якщо ми хочемо розширити сферу нашого контролю, то маємо для цього чотири можливості.

1. Геть із зони комфорту

Ми покидаємо зону свого комфорту, область, де почуваємося добре й захищено. Коли я сидів у Каліфорнії на своєму ліжку, то був далеко за межами своєї зони комфорту. Коли ж я почав освоюватися в місті, сфера мого контролю значно зросла. Незабаром я добре почувався в будь-якій країні. А тоді сталося найцікавіше: я почав відчувати себе чудово, перебуваючи за межами своєї звичної зони комфорту.

Якщо ви часто подорожуєте, то вже пережили це на власному досвіді. Кожна подорож виводить вас за межі звичної зони комфорту. І врешті-решт, саме це ви й любите у своїх подорожах: новизну, інакшість. Отож ви навчилися добре почуватися за межами своєї зони комфорту.

Якщо ми взяли за звичку заміняти кожне подолане випробування на нове, ще більше, сфера нашого контролю стрімко зростає. Я думаю, що це стосується людської природи та призначення в житті. Ми відчуваємо себе найбільш сповненими життя, коли ступаємо на нову землю та віддаємо все заради здобуття успіху. Це правда, що човну безпечніше в гавані, але збудований він був не для цього. Хоча ми й маємо потребу в безпеці, проте є в нас і потреба в пригодах та різноманітті.

Ми живемо в часи, коли наважуємося на нове й ставимо перед собою нові перешкоди. Люди, що мають велику сферу контролю, майже постійно знаходяться за межами їхньої зони комфорту. Вони нудьгують, коли одна криза не змінюється іншою. Як спортсмени мають рухатися, щоб почуватися сповненими життя, так і ми потребуємо нових випробувань.

2. Проблеми

Проблеми також дають нам

Відгуки про книгу Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років - Бодо Шефер (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: