Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить - Джеймс Аллен
Симптоми страху любовних розчарувань
Відмінними ознаками цього страху є:
РЕВНОЩІ. Звичка підозрювати друзів і близьких без будь-яких розумних доказів і достатніх підстав. (Ревнощі — це форма неврозу, яка іноді носить агресивний і насильницький характер без найменшої причини). Такі люди підозрюють всіх і нікому не вірять.
ПОШУК ПОМИЛОК І НЕДОЛІКІВ. Звичка шукати недоліки у друзях, родичах, ділових партнерах і близьких людях з найменшого приводу або навіть без нього.
АВАНТЮРИЗМ. Звичка грати в азартні ігри, красти, шахраювати та іншим чином ризикувати, щоб дістати гроші для своїх близьких з вірою в те, що любов можна купити. Звичка витрачати невідповідно до своїх доходів або влазити у борги, щоб дарувати коханим подарунки з метою «показати» себе.
Ці симптоми супроводжуються безсонням, нервозністю, відсутністю наполегливості, слабкістю волі, відсутністю самоконтролю, впевненості в собі, а також поганим настроєм.
Страх старості
В основному цей страх виникає з двох джерел. По-перше, від думки про те, що старість може принести з собою БІДНІСТЬ. І по-друге — і це, безумовно, найпоширеніше джерело цього страху — з помилкових і жорстоких вчень минулого, добре приправлених «вогнем і сіркою», а також іншими страшилками, призначеними для поневолення людини страхом.
Людина боїться старості ще з двох досить розумних причин. Одна виростає з її недовіри до ближнього, який «напевно хоче привласнити чуже добро» і тільки й чекає, коли інша людина стане слабкою та немічною, і не зможе чинити опір. Інша причина — жахливі уявлення про потойбічний світ, які були закладені в свідомість людини завдяки соціальній спадковості ще до того, як людина повністю опанувала свій розум.
Погіршення здоров'я, яке часто приходить з віком, також є причиною розповсюдженого страху перед старістю. Є у цього страху і еротичний компонент, який є однією з його причин, оскільки жодна людина не хоче втратити свою привабливість і сексуальний потяг.
Найбільш поширена причина страху перед старістю пов'язана з можливою бідністю. Слово «притулок» та «хоспіс» явно не викликає у людини приємні асоціації. Воно вселяє холод у свідомість кожної людини, яка стикається з можливістю провести останні роки життя в хоспісі.
Ще однією причиною страху старості є можливість втрати свободи і незалежності, оскільки старість може спричинити втрату фізичної та економічної свободи.
Симптоми страху перед старістю
1. Багато хто вважає, що в районі сорока років зароджується тенденція до уповільнення реакції та розумовому спаду, що в свою чергу викликає розвиток комплексу неповноцінності. Однак це зовсім не так! Навпаки, найкорисніші та найпродуктивніші для людини роки (в тому числі і духовні) якраз припадають на вік від сорока до шістдесяти років.
2. Звичка у будь-якому зручному випадку (труднощі, нерозуміння чогось і т. д.) вибачатися і посилатися на те, що «я вже старий», просто тому, що людина досягла сорока або п'ятдесяти років, замість того, щоб змінити підхід і висловити подяку за те, що вона досягла цього прекрасного віку мудрості та розуміння.
3. «Стару собаку не навчити новим трюкам». Звичка вбивати ініціативу, уяву і впевненість у собі, помилково вважаючи себе занадто старим, щоб використовувати ці якості.
4. Звичка чоловіка або жінки сорока років «молодитися», тобто одягатися не відповідно до своїх років з метою виглядати набагато молодше, а також поводити себе як «молодь», тим самим викликаючи глузування як зі сторони друзів, так і незнайомців.
Страх смерті
Для деяких це найжорстокіший з усіх основних страхів. Причина очевидна. Страшні муки, пов'язані з думкою про смерть, у більшості випадків пов'язані безпосередньо з релігійним фанатизмом. Так звані «язичники» менше бояться смерті, ніж більш «цивілізовані» люди. Протягом тисяч років людину цікавили питання «звідки ми прийшли?», «куди ми рухаємося?», «що буде далі?».
Протягом темних віків минулого завжди знаходились бездушні хитруни, які, граючи на цьому страху, пропонували дати відповіді на ці питання ЗА ГРОШІ. Давайте ж розберемося, яке основне джерело походження СТРАХУ СМЕРТІ.
«Увійдіть до мого храму, прийміть мою віру, прийміть мої догми, і я дам вам квиток, який одразу приведе вас до раю, коли ви помрете», — кричить лідер секти. «Якщо ж ви відмовитеся, — каже все той же лідер, — то нехай диявол забере вас і будете ви горіти у вогні протягом вічності».
І люди починають думати: «ВІЧНІСТЬ — це довгенько. ВОГОНЬ — теж жахлива річ». Думки про вічні муки у вогні не тільки змушують людину боятися смерті, а й часто змушує її втрачати розум. Це вбиває інтерес до життя і робить щастя неможливим.
Під час свого дослідження я рецензував книгу під назвою «Каталог богів», в якій були перераховані тридцять тисяч богів, яким поклонялася людина. Ви тільки подумайте про це! Тридцять тисяч богів у всіх формах, які тільки можна уявити — від раків до людей. Не дивно, що люди боялися наближення смерті.
Хоча жоден релігійний лідер не може гарантувати вам, що ви потрапите до раю чи пекла, можливість попадання до останнього здавалася настільки жахливою, що сама думка про це засідала в уяві людей настільки реалістично, що паралізувала їх розуми страхом смерті.
По правді кажучи, ніхто не знає, і жодна людина ніколи не знала, що таке рай чи пекло, і ніхто не знає, чи існує подібне місце насправді. Саме цей брак знань відкриває двері людського розуму для хитрого шарлатана.
СТРАХ СМЕРТІ зараз не такий поширений, як у ті часи, коли не було коледжів і університетів. Люди науки хоча б трохи відкрили світу завісу істини, і ця істина швидко звільняє людей від кайданів жахливого страху СМЕРТІ. Молодих людей, які відвідують коледжі та університети, не так легко налякати і вразити «вогнем» і «сіркою». Завдяки біології, астрономії, геології та іншим суміжним наукам страхи темних віків, які охоплювали і знищували розуми людей, були розвіяні.
Лікарні для психічно хворих заповнені чоловіками та жінками, які з'їхали з глузду через СТРАХ СМЕРТІ. Але по суті цей страх абсолютно даремний. Смерть прийде так чи інакше, незалежно від того, будемо ми думати про це чи ні. Прийміть це як неминучість, як необхідність, як закономірний процес Природи, і позбудьтеся темних думок. Всі ми рано чи пізно вмираємо. Можливо, це не так погано, як нам намагалися зобразити.
Весь світ складається тільки з двох речей, ЕНЕРГІЇ та МАТЕРІЇ. З елементарної фізики ми знаємо, що ні матерія, ні енергія (єдині дві реальності, відомі людині) не можуть бути створені або зруйновані. І матерія, і енергія можуть бути перетворені, але жодна