Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить - Джеймс Аллен
Найчастіше ми помічаємо лише тріумф людей, які накопичили величезні статки, але не звертаємо уваги на ті тимчасові поразки, які їм довелося подолати на шляху до цього тріумфу.
НЕ ДУМАЙТЕ, ЩО ДОТРИМАННЯ ЦІЄЇ ФІЛОСОФІЇ БУДЕ ГАРАНТІЄЮ, ЩО НА ШЛЯХУ ДО УСПІХУ І БАГАТСТВА ВАС НЕ СПІТКАЄ «ТИМЧАСОВА ПОРАЗКА».
Коли ця поразка прийде, сприймайте її просто як сигнал про те, що ваші плани не були достатньо розумними. Перегляньте їх, виправте помилки і знову рушайте назустріч своїй заповітній мрії. Якщо ви здастеся до того, як досягнете своєї мети, ви лише рядовий «ледар». Ледар НІКОЛИ НЕ ПЕРЕМАГАЄ, А ПЕРЕМОЖЕЦЬ НІКОЛИ НЕ ЛЕДАРЮЄ. Запам'ятайте ці слова, а ще краще напишіть їх на аркуші паперу величезними буквами і помістіть на найпомітніше місце у будинку, щоб лягаючи спати і прокидаючись, ви бачили їх.
Підбираючи людей для вашого «Мозкового центру», обирайте тих, хто не боїться поразки.
Деякі люди помилково вважають, що тільки ГРОШІ притягують гроші. Це не так! Саме справжнє БАЖАННЯ притягує гроші, бо воно саме перетворюється на реальні гроші за допомогою принципів, описаних тут. Гроші самі по собі — це не що інше, як інертна матерія. Вона не може рухатися, думати або говорити, але вона може «уловлювати імпульс», який випромінює людина, яка по-справжньому БАЖАЄ її!
Плануємо і продаємо
Залишок цієї глави я хочу присвятити опису способів і засобів просування персональних послуг. Ця інформація буде корисна для тих, хто хоче просувати свої послуги на ринку, а також для тих, хто прагне досягти успіху в обраних ними професіях.
Розумне планування має важливе значення для успіху будь-якого починання, яке спрямоване на накопичення багатств. Ви знайдете докладні інструкції, як почати заробляти великі гроші на продажу персональних послуг.
Одразу хочу вас порадувати, що практично всі великі статки починалися з отримання плати за персональні послуги або від продажу ІДЕЙ. Бо що ж ще, крім ідей і персональних послуг, може запропонувати людина, яка не володіє ні власністю, ні товаром?
Існує два типи людей: ЛІДЕРИ та ВИКОНАВЦІ. З самого початку ви повинні вирішити для себе, ким з двох ви хочете стати в обраному вами покликанні. Різниця в грошах насправді величезна. Виконавцю не варто розраховувати на рівнозначну з лідером винагороду, хоча багато виконавців помилково впевнені у зворотному.
Немає абсолютно нічого принизливого в тому, щоб бути виконавцем. З іншого боку, пишатися цим теж не варто. Великі лідери й самі починали як виконавці. Вони стали великими лідерами, тому що були тямущими ВИКОНАВЦЯМИ. За рідкісним винятком, людина, яка не здатна розумно та чітко виконувати вказівки свого керівника, не здатна стати ефективним лідером. І, власне, навпаки, тямущий виконавець швидко може вибитися в лідери. Розумний виконавець ніколи не прогавить МОЖЛИВІСТЬ НАВЧИТИСЯ ЧОГОСЬ У СВОГО КЕРІВНИКА.
Основні якості лідера
1. РІШУЧІСТЬ І ВІДВАГА. Досконале знання себе і своєї професії. Жоден виконавець не захоче, щоб ним керував той, кому не вистачає впевненості у собі та сміливості. Жоден розумний виконавець не стане довго підкорятися такому лідеру.
2. САМОКОНТРОЛЬ. Людина, яка не може контролювати себе, ніколи не зможе контролювати інших. Самоконтроль — це зразок сили, якої розумний виконавець обов'язково буде прагнути.
3. ГОСТРЕ ПОЧУТТЯ СПРАВЕДЛИВОСТІ. Без почуття справедливості жоден лідер не зможе командувати своїми підлеглими і користуватися у них повагою.
4. ЧІТКІСТЬ РІШЕНЬ. Людина, яка коливається у своїх рішеннях, показує тим самим свою невпевненість у собі. Вона не може успішно вести за собою інших.
5. ЧІТКІСТЬ ПЛАНІВ. Успішний лідер повинен планувати свою роботу і розробляти плани. Лідер, який діє навмання, без практичних і чітких планів, немов корабель без штурвала, рано чи пізно він сяде на мілину або розіб'ється об скелі.
6. ЗВИЧКА БРАТИ НА СЕБЕ БІЛЬШЕ. Платою за лідерство повинна бути готовність працювати і робити більше, ніж ви вимагаєте від своїх підлеглих.
7. ПРИЄМНА ОСОБИСТІСТЬ. Неохайна і недбала людина не може стати успішним лідером. Лідерство вимагає поваги. Підлеглі не будуть поважати лідера, який не стежить за собою.
8. СПІВПЕРЕЖИВАННЯ ТА РОЗУМІННЯ. Успішний лідер повинен співпереживати своїм підлеглим. Більш того, він повинен розуміти їх та їхні проблеми.
9. ПОВНЕ ВОЛОДІННЯ СИТУАЦІЄЮ. Успішне лідерство вимагає знання та орієнтування у всіх деталях справи.
10. ГОТОВНІСТЬ ВЗЯТИ НА СЕБЕ ПОВНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. Успішний лідер повинен бути готовий взяти на себе відповідальність за помилки своїх підлеглих. Якщо він буде намагатися перекладати цю відповідальність на когось іншого, він втратить свої лідерські позиції. Якщо один з його підлеглих робить помилку і показує себе некомпетентним, лідер повинен сприймати це як свою особисту помилку.
11. СПІВРОБІТНИЦТВО. Успішний лідер повинен розуміти і застосовувати принцип спільних зусиль і спонукати своїх підлеглих робити те саме. Для лідерства потрібна СИЛА та ЕНЕРГІЯ, а для цього потрібна співпраця.
Існує дві форми керівництва. Перша і, безумовно, найефективніша, це КЕРІВНИЦТВО ЗА ЗГОДОЮ, тобто коли підлеглі вас підтримують і солідарні з вами. Друга форма — це КЕРІВНИЦТВО З ПРИМУСУ, коли підлеглі не згодні з вами і не поділяють ваших методів управління.
Історія людства нам неодноразово доводила, що Керівництво з примусу не може тривати довго. Падіння та зникнення диктаторів і королів є показовим прикладом. Це означає, що люди не будуть нескінченно коритися комусь примусово.
Світ тільки що вступив у нову еру відносин між керівниками та підлеглими, яка вимагає появи нових лідерів і нових тенденцій керівництва у бізнесі та промисловості. Ті, хто належать до старої школи керівництва за допомогою примусу, повинні підлаштовуватися і звикати керувати по-новому, тобто шляхом співпраці зі своїми підлеглими, або ж бути поваленими і самим поповнити ряди підлеглих. Іншого шляху для них немає.
Відносини роботодавця та працівника, керівника та підлеглого, лідера та послідовника в майбутньому будуть відносинами взаємної поваги та співробітництва, заснованими на справедливому розподілі прибутку від бізнесу чи спільної справи. В майбутньому відносини роботодавця та працівника будуть більше схожі на відносини рівних партнерів.
Наполеон, імператор Німеччини Вільгельм II і російський цар Микола II — всі вони були керівниками, чия влада грунтувалася на силі та примусі. Але вони були повалені, їх час минув. Серед бізнесменів і політичних діячів Америки теж були подібні керівники та командири, та й вони були повалені та позбавлені своєї влади.
Люди можуть тимчасово коритися примусу, але не розраховуйте, що це триватиме довго.
Нова тенденція ЛІДЕРСТВА передбачає наявність тих одинадцяти якостей, про які говорив трохи вище, а також деяких інших моментів. Людина, яка візьме ці якості за основу, зможе досягти успіху і стати лідером у будь-якій сфері.