Контрольний укол - Іван Іванович Дубінін
Я подякував бабі Фросі за частування, а подумки й за цінну інформацію, яку довідався, і, пообіцявши обов'язково, не соромлячись, заходити до неї, повернувся в ординаторську. Надія Миколаївна вже була там.
— Де це Ви, Василю Васильовичу, зникли?
— А що мене шукали?
— Та ні, просто, Вас не було видно.
— Я у баби Фросі чай пив.
— А! І Вас уже чайрує.
— Це погано?
— Дивіться самі. Але повинна Вас попередити: це підступна стара. Чаєм, булочками підсолодить, влізе в душу, а потім туди ж і напаскудить. Мабуть, про мене всіляких дурниць наплескала?
Я зам'явся.
— Та можете не говорити. Я і так знаю. Будь моя воля, я б її давно поперла з відділення. Так не можна. Ну як же, ветеран, заслужена людина! А ганчірку тягать великого розуму не треба. Але тут — медична установа. Тут і слово, і дія лікує. А після неї хворі помирають. Випадковість? Не знаю. Ось і Півнєва чаями поїть. У нього серцева недостатність, рідина повинна бути обмежена, а вона його наводнює. Я завідувачу доповідала, а він не реагує, мовляв, трішки можна. Ігор Петрович — той сміється: «Чай — чудодійний! Я після нього метеликом пурхаю!». Авжеж, чудодійний: подивимося, яке диво він створить.
РОЗДІЛ 15Я знову був розгубленим. Одну послухаєш — сумнівів немає: типовий портрет потенційної вбивці — озлоблена, незадоволена, отруйна. А інша розповість — все виходить навпаки. Виявляється, сама вона — хитра, підступна, так і чекай від неї удару спідтишка. Спробуй тут розберися!
Мені згадалася стара притча. До світового судді прийшли два сусіди, що посварилися. Він вислухав першого і говорить:
— Ти — правий!
Потім послухав другого й вигукнув:
— Ні, це ти — правий!
А дружина судді,яка була присутня при цьому, шепоче йому:
— Так не може бути, хтось один повинен бути правим!
Він здивовано обернувся до неї:
— А знаєш, ти права!
Ось так. У кожного своя правда, і кожен по-своєму має рацію.
Я лежав у гуртожитку на ліжку і марно намагався зрозуміти події, що відбувалися. Нічого не сходилося, ніби хтось спеціально все заплутував, граючись зі мною: то показував краєчок істини — і відразу ховав, то висвічував її в абсолютно іншому ракурсі. Я знову й знову забридав подумки у глухий кут. І раптом розсердився на себе. Ну воно мені треба, га?! Втелющив собі в голову якусь детективну історію і намагаюся знайти уявного вбивцю. Краще б думав про Віку, про любов або — у крайньому разі — про медицину: як підвищити свій професійний рівень. До речі, з Вікою вже давно не зустрічався, заважає цей різнобій у змінах. Треба обговорити нашу справу, може, вона підкаже якусь розумну думку. Та й взагалі, хотілося б побачити її в невимушеній обстановці.
У грудях потепліло, ніби я вдихнув гарячого повітря, а серце гучно застукало. Я підхопився. Чого це я розлігся? Набридли ці чотири стіни. Піду в місто прошмигнуся. Ось якби Віка була не в нічну зміну! А котра година? Третя пополудні.Чудово! Кілька годин можна й поспілкуватися. Я нашвидкуруч одягнувся і, радісний, кинувся телефонувати своїй дівчині.
Вахтерка спокійно сиділа на своєму посту, але, побачивши, що я з усіх ніг мчуся прямо на неї, перелякано зиркнула, зігнувшись вбік, чи не мчиться, бува, услід мені міліція?
— Що трапилося?!
— Мені треба подзвонити! — видихнув я.
— В міліцію?!
— Ні, дівчині.
Маска напруженої розгубленості тут же перетворилася на офіційну діловитість.
— Це службовий телефон.
— Ну Михайлівно, мені тільки на одну хвилинку!
Жінка пом'якшала, але продовжувала бурчати за інерцією.
— А раптом хтось у справі дзвонитиме? З тієї ж міліції, наприклад.
Видно, минулого разу я здорово-таки її налякав. Ледь не вдавилася, бідна. Але я вже набирав Вікин номер і не чув її мимрення. Слухавку підняли після першого ж гудка, ніби хтось стояв біля телефона. Це була Віка з її неповторним голосом.
— Алло!
— Привіт, Віко! Це я.
— Привіт! — зраділа вона.
— Ти коли йдеш на роботу?