Акафістник УПЦКП в 3х томах - Автор невідомий - Релігія
Радуйся, бо ти передречення нечестивого вірменина про твою смерть посоромив; радуйся, про день твоєї блаженної кончини від Господа сповіщений.
Радуйся, душу твою в руки Господа ти радісно віддав; радуйся, відкритим лицем славу Трисяйного Божества Ти споглядаєш.
Радуйся, тілом смертним ти в обителі похований; радуйся, душею безсмертною ти злетів до Небесного Сіону.
Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.
Кондак 11
Спів Пресвятій Богородиці приносячи, блаженний отче наш Агапіте, і про обитель нашу святу і тих, що подвизаються в ній, і за всіх, хто з любов’ю до тебе звертається, завжди заступаєшся, благаючи миру з висоти і благого успіху всім, хто возносить достойні похвали Триєдиному Богу, оспівуючи Його: алилуя.
Ікос 11
Світильником добрих діл сповідаємо тебе, блаженний отче, і прославляємо Господа, Який прославив тебе і безліччю чудес мощі твої на-знаменував: бо ти виточуєш від них недужим струмки благодатних зцілень і спонукаєш вірних взивати до тебе:
Радуйся, земний ангеле і Небесна людино; радуйся, безоплатного лікування джерело.
Радуйся, фіале, переповнений многоцілющим миром; радуйся, бо ти від твоєї святої раки щедро зцілення подаєш.
Радуйся, скорботних утішителю; радуйся, засмучених ти підбадьорюєш.
Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.
Кондак 12
Благодать Господню виблагай нам, отче Агапіте, що шануємо з любов’ю святу пам’ять твою і старанно приходимо до чесної раки мощей твоїх, від якої ти подаєш чудесні зцілення недужим. Тому тебе, якого Бог прославив даром чудотворіння, щиро молимо: зціли наші недуги душевні і тілесні і допоможи нам заступництвом твоїм одержати вічне спасіння, щоб разом з тобою співати дивному у святих Своїх Богу: алилуя.
Ікос 12
Оспівуючи подвиги твої, блаженний отче, ублажаємо рівноангельське житіє твоє, дивуємося чудесам твоїм, молитовно шануємо святу пам’ять твою і, припадаючи до раки мощей твоїх, зворушено взиваємо:
Радуйся, Пресвятої Богородиці достойний предстоятелю; радуйся, печерних жителів славо і похвало.
Радуйся, святої обителі цієї, разом з Антонієм і Феодосієм, постійна охороно; радуйся, тих, хто подвизається в ній, благонадійне заступництво.
Радуйся, тих, хто приходить до неї на поклоніння, благий предстоятелю; радуйся, тих, хто шанує пам’ять твою, Небесний покровителю.
Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.
Кондак 13
О преблаженний отче Агапіте! Ти вгорі на Небесах, ми ж долі на землі, віддалені від тебе не стільки місцем, скільки гріховною нашою нечистотою, однак насмілюємося принести тобі цей малий похвальний спів, його ж милостиво прийнявши, благай Господа і Владику нашого позбавити нас вічної загибелі і сподобити блаженства святих, що співають Йому похвальну пісню: алилуя.
Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.
Ікос 1
Ангелів люб’язну чистоту від твоєї юності ти полюбив, блаженний Агапіте, до подвижника чеснот, преподобного Антонія, прийшов ти, і, від нього в чернецтво одягнений, ти ревно уподібнювався його подвигам, тому прославляємо тебе похвалами такими:
Радуйся, богоносного Антонія чеснот і дарів спадкоємцю; радуйся, бо ти піднявся на висоту духовної досконалості.
Радуйся, бо ти старанними молитвами дар лікування і чудотворення від Господа одержав; радуйся, бо ти із глибини душі зітханнями чистоту душевну придбав.
Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.
Кондак 1
Вибраний ученику великого учителя преподобного і богоносного отця нашого Антонія, святий отче Агапіте, ти дивно уподібнився його житію святому; піснями з любов’ю величаємо тебе, нашого заступника; ти ж, маючи сміливість перед Господом, завжди молися за спасіння нас грішних, визволяючи від усяких бід нас, що взиваємо до тебе:
Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.
Молитва до преподобного Агапіта, лікаря Печерського
О всеблаженний Агапіте, земний ангеле і Небесна людино! Припадаємо до тебе з вірою і любов’ю і молимо тебе старанно: яви нам, смиренним і грішним, святе твоє заступництво, бо ради гріхів наших ми не маємо свободи дітей Божих просити за наші потреби Господа і Владику нашого. А тебе, молитвеника благоприємного до Нього, просимо з великим старанням: виблагай нам у Його благості благопотрібні дари душам і тілам нашим, віру праву, любов до всіх нелицемірну, у злостражданнях терпіння, тяжкими хворобами одержимим — від недугів зцілення, тим, хто під тягарем скорбот і напастей нестерпних падає і у житті своєму впадає у відчай, твоїми молитвами одержати швидке полегшення і визволення. Не забудь, блаженний отче, і обитель цю святу, яка завжди тебе шанує, але збережи її і всіх, хто живе і подвизається в ній, і тих, хто на поклоніння до неї приходить, неушкодженими від спокус диявольських і всякого зла. Коли ж прийде наш відхід від цього тимчасового життя і переселення до вічного, не позбав нас Небесної допомоги, але твоїми молитвами всіх нас приведи до пристановища спасіння і покажи нас спадкоємцями всесвітлого Царства Христового, щоб ми оспівували і славили невимовні щедроти Чоловіколюбця Бога, Отця, і Сина, і Святого Духа, і твоє разом з Антонієм і Феодосієм батьківське заступництво навіки-віків. Амінь.
Акафіст святим мученицям Вірі, Надії і Любові та матері їхній Софії
Кондак 1
Обраним рабам Господа Вседержителя, Вірі, Надії і Любові і мудрій матері Софії, похвальні пісні вам у зворушенні приносимо. Ви ж, маючи сміливість перед Христом Богом, моліться за нас, щоб визволитися нам від гріхів і скорбот і щоб ми подячно взивали до вас:
Радуйтеся, Віро, Надіє і Любове, разом з Софією, матір’ю вашою премудрою.
Ікос 1
Ангели на Небесах радувалися, бачачи доброчинне житіє ваше, яке ви проводили в читанні Божественних Писань, у трудах, у пості, в молитві і милостині, вашою матір’ю постійно напучувані, щоб ви були образом трьох богословських чеснот, іменами яких вас було названо. Ми ж, дивуючись такій мудрості вашої матері і вашій розсудливості, благоговійно промовляємо вам:
Радуйтеся, однодушні сестри, трьом чеснотам тезоімениті; радуйтеся, в покорі богомудрій матері вашій ви на ступені довершеності піднялися.
Радуйтеся, ви, як три райські гілки, у зловірному Римі виросли; радуйся, Софіє, яка дочок своїх іменами чеснот назвала і на ділі виконувати їх навчила.
Радуйся, Віро, ти допомагаєш нам бачити вірою невидиме як видиме; радуйся, в нетління одягнення.
Радуйся, Надіє, ти надією послабляєш наші страждання на землі страждань і на Небеса рукою показуєш; радуйся, ти Царство Небесне успадкувала.
Радуйся, Любове, ти божественною любов’ю блаженство безсмертного життя нам відкриваєш; радуйся, ти благодаттю Святого Духа осяяна.
Радуйся, Софіє, тобто мудрість, ти премудро дочок своїх виховала;