Українська література » » Акафістник УПЦКП в 3х томах - Автор невідомий - Релігія

Акафістник УПЦКП в 3х томах - Автор невідомий - Релігія

---
Читаємо онлайн Акафістник УПЦКП в 3х томах - Автор невідомий - Релігія
приймання подорожніх полюбив ти, отче Феодосію, тим, хто сидів у в’язницях, ти з любов’ю носив хліб, пам’ятаючи слова Христа, що в особі подорожніх і ув’язнених Сам Христос благодіяння приймає. Навчи і нас, угоднику Божий, тобі в цьому уподібнюватися і милостинею Богові догоджати, щоб ми могли благоприємно співати Богові: алилуя.

Ікос 8

Усього себе на служіння ближнім ти віддав, отче наш Феодосію, і добре пас доручене тобі Богом словесне стадо; немічних укріпляв, упалих піднімав, тих, що добре стояли, охороняв і завжди перебував на сторожі молитовній, щоб не вкрав невидимий ворог жодну з твоїх овець. За це тебе величаємо і взиваємо:

Радуйся, ти велику владу над духами нечистими від Господа одержав; радуйся, житло, збентежене диявольськими привидіннями, молитвою ти очистив.

Радуйся, багатьох біснуватих від мук диявольських ти визволив; радуйся, всі привидіння і спокуси сатанинські ти переміг.

Радуйся, учеників твоїх від тенет невидимого ворога молитвою твоєю ти зберігав; радуйся, будучи спокушеним багато в чому, тим, що спокушалися, ти допомагав.

Радуйся, людино Божа, ти міста і села наповнив славою твоїх подвигів; радуйся, безкорисливості любителю, ти ніколи не думав про потреби дня.

Радуйся, вірою міцною ти на Бога уповав; радуйся, по вірі твоїй все потрібне від Бога ти щедро одержував.

Радуйся, подяку Богові за всі Його дари завжди возносив; радуйся, від слабкодухого ремства братію твою оберігав.

Радуйся, Феодосію, чернечого статуту в Русі засновнику.

Кондак 9

Усім, хто потребував помочі твоєї, ти старанно благодіяв, преподобний отче, і дуже був милосердним до бідних і убогих, бо ти воістину був оком сліпих, ногою кульгавих, рукою безпомічних, і ніхто не відходив від тебе невтішеним. Зглянься і на нас, угоднику Божий, благосердям твоїм і подай нам зцілення від гріховних ран молитвами твоїми, щоб ми подячно співали Богові: алилуя.

Ікос 9

Красномовці марнослівні, які говорили, що духовне подвижництво, це є безумство, посоромилися твоїм житієм, богомудрий Феодосію; ось бо ми бачимо тебе у плоті, що жив ніби на небесах, і ангельську вдачу на землі придбав; тому, дивуючись твоїй ангелоподібній святості, ублажаємо тебе такими благохваліннями:

Радуйся, зірко ранішня, що темряву нечестя в країні Руській розігнала; радуйся, забрало міцне від ворогів видимих і невидимих.

Радуйся, стовпе утвердження святої православної віри; радуйся, велична окрасо Христової Церкви.

Радуйся, вітчизни твоєї земної покровителю небесний; радуйся, указателю путі спасительної необманливий.

Радуйся, воєводо прекрасний полку духовного воїнства; радуйся, воїне мужній, що переміг полки демонів.

Радуйся, бо ти удостоївся спілкування з ангелами; радуйся, бо ти Христу щиро благодогоджав.

Радуйся, Христовому милосердю ти уподібнився; радуйся, дарів духовних добрий подателю.

Радуйся, Феодосію, чернечого статуту в Русі засновнику.

Кондак 10

Спасительне пристановище і храм Господа Слави, Велику небесам подібну церкву Печерську ти заснував після багатьох знамень і чудес, преподобний отче Феодосію, і сам своїми руками допомагав будівничим її, завжди молячись Господу і Пресвятій Богородиці, щоб була ця церква прекрасною оселею благості Божої і щоб почув у ній Господь молитви людей своїх, що з вірою взивають до Нього: алилуя.

Ікос 10

Царя Небесного Христа ти був вірним рабом, богоносний Феодосію, і перед Царицею Небесною у дивному видінні у Влахернській церкві ти таємниче стояв разом з преподобним Антонієм, коли Вона будівничих у Київ посилала будувати Велику Печерську церкву і божественну ікону Свого Успіння їм передала на повсякчасне благословення твоїй обителі, в якій ти шануєшся похвалами такими:

Радуйся, будівничий Великої Печерської церкви; радуйся, що заснував її на місці, освяченому багатьма чудесами.

Радуйся, ти основи її молитовними сльозами зросив; радуйся, руками своїми ти наріжний камінь її поклав.

Радуйся, прекрасний слуго Божої Матері; радуйся, дивну ікону її Успіння ти радісно прийняв.

Радуйся, що ікону благодатну з великою шаною в обителі твоїй ти поставив; радуйся, молитви щирі ти перед нею приносив.

Радуйся, благоволінням Богоматері осінений; радуйся, одкровень божественних від Неї удостоєний.

Радуйся, бо тебе обрав Син її Христос Бог; радуйся, таїннику Пресвятої Тройці.

Радуйся, Феодосію, чернечого статуту в Русі засновнику.

Кондак 11

Спів невимовний приносив ти у трьох Лицях Єдиному Богу, преподобний отче Феодосію, і до кінця життя твого ти не переставав молитовно прославляти Господа; і так у молитві щирій ти віддав душу твою в руки Його, яку святі ангели вознесли в небесні оселі, де ти оселився з угодниками Божими і радісно оспівуєш Творця ангелів і людей: алилуя.

Ікос 11

Світлом небесним засяяло лице твоє, отче преподобний, коли ти спочив сном смертним, і зі сльозами великими твоя братія і духовні діти проводжали тебе до гробу, плачучи і ридаючи, розлучаючись із тобою. Ми ж як надгробну пісню приносимо тобі таке благохваління:

Радуйся, бо ти праведно і боговгодно завершив земне житіє; радуйся, бо ти одержав вінець нетлінний від руки Христової.

Радуйся, бо твоя пам’ять з похвалами святою Церквою шанується; радуйся, бо твоє успіння вірними світло торжествується.

Радуйся, ти смерть скуштував, але тління не пізнав; радуйся, світлістю лиця твого ти виявив твою небесну славу.

Радуйся, в печері з великими сльозами братією твоєю похований; радуйся, після вісімнадцяти років нетлінним там же був знайдений.

Радуйся, у Велику Печерську церкву зі славою був перенесений; радуйся, в перенесенні мощей твоїх світлом небесним дивно був осяяний.

Радуйся, три дуги світлосяйні, простягнені від печери до Великої Печерської церкви, ти показав; радуйся, духмяність дивну від мощей твоїх ти виточував.

Радуйся, Феодосію, чернечого статуту в Русі засновнику.

Кондак 12

Благодаті Божої причетною явилася священна рака мощей твоїх, преподобний отче наш Феодосію, бо вона виточує зцілення хворим і всякі хвороби людей лікує, які з вірою і любов’ю до неї приходять, молитовно закликаючи твоє святе ім’я. Тому поклоняємося місцю твого післясмертного упокоєння, цілуємо на ньому величне зображення твого лиця і з похвалами взиваємо до Бога, дивного у святих Своїх: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи подвиги і чудеса твої, преподобний отче Феодосію, молимося щиро: молися з нами і за нас до всемилостивого і чоловіколюбного Бога, щоб не ослабла у нас віра святоотцівська, в якій виріс ти духовно, але щоб і ми уподібнилися тобі у правій вірі і добрих ділах, і так зможемо неосудно взивати до тебе:

Радуйся, предивна окрасо святої Великої небесам подібної Печерської церкви; радуйся, храм Богоматері ти прикрасив преславними твоїми чудесами.

Радуйся, гріб твій святий золотом і сріблом чудотворно ти прикрасив; радуйся, багато зцілень від нього ти виточив.

Радуйся, хворих цілителю; радуйся, скорботних утішителю.

Радуйся, бідуючим на поміч швидкий; радуйся, всім, хто шанує тебе, заступництво твоє даруєш.

Радуйся, в час смертний усім нам

Відгуки про книгу Акафістник УПЦКП в 3х томах - Автор невідомий - Релігія (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: