Українська література » » Акафістник УПЦКП в 3х томах - Автор невідомий - Релігія

Акафістник УПЦКП в 3х томах - Автор невідомий - Релігія

---
Читаємо онлайн Акафістник УПЦКП в 3х томах - Автор невідомий - Релігія
батьківською любов’ю приймаючи, спрямував до спасіння, визволяючи від усяких хвороб і немочей. Заради цього ми вдаємося до тебе, великого помічника і цілителя, славлячи тебе так:

Радуйся, любителю мовчання, що подвигами своїми обитель прикрасив; радуйся, спасіння багатьох душ людських винуватцю.

Радуйся, хворіючих на гріхи лікарю добрий; радуйся, воїне Христів, що полки невидимих ворогів переміг.

Радуйся, бо Ти послужив їхньому спасінню душевному і тілесному.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 5

Будучи боготекучим світлом, угоднику Божий, ти всіх вів дорогою до Сонця правди — Христа прикладом святого твого життя, яке все було присвячене служінню Богу і ближнім твоїм; убогих і жебраків ти милостиво годував. Тому ти успадкував блаженство милостивих і зі святими вічно співаєш похвальну пісню: алилуя.

Ікос 5

Бачимо тебе, блаженний отче Агапіте, досягшим міри мужа досконалого у Христі і сповненого дарів Божественних, що в Євангелії Христовому обіцяні вірним послідовникам Бога Слова. Тому, дивуючись твоїм подвигам, співаємо тобі похвальні пісні:

Радуйся, бо ти знайшов у глибині серця дорогий бісер Господа Ісуса Христа; радуйся, бо ти завжди мав у вустах і серці своєму ім’я Його Божественне.

Радуйся, бо ти на землі був голодним і спраглим, нині ж на Небесах їжею нетлінною насичуєшся; радуйся, будучи убогим, ти убогих від голоду визволяв.

Радуйся, ярмо Христове благе і легке ти щиро полюбив.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 6

Проповідником євангельських чеснот був ти твоїм житієм, отче блаженний, плоть твою ти підкорив постом і молитвою, і у славу Божу пожив ти; промінням своїх подвигів ти не тільки посоромив всезлобного ворога, вірменина нечестивого, паленого заздрістю і гнівом і своїм злісним хитрощам радіючого, але і до світла Христової істини ти привів його, повчаючи за все дякувати Господу і славити Його, співаючи Йому: алилуя.

Ікос 6

Засяяв ти, блаженний Агапіте, в печері цієї святої обителі, як богоносне світило, світлом добрих діл і лікування, зворушував душі і серця людей, а нечестивого лікаря і заздрісника та його безсоромне безумство ти посоромив. Тому святому і блаженному цьому угоднику зворушено промовляємо:

Радуйся, лікування нечестивого вірменина ти посоромив; радуйся, приреченого на смерть тим же вірменином хворого ти з ложа хвороби підняв.

Радуйся, засудженого на смерть і напоєного смертною отрутою ти чудесно зцілив і від смерті визволив; радуйся, бо ти випив смертельну отруту із рук ворога і, за словом Господнім: «Якщо щось і смертоносне вип’ють, не зашкодить їм», — життя неушкодженим ти зберіг.

Радуйся, злобу і підступи ворогів своїх ти посоромив.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 7

Бажання одне мав ти, блаженний отче, щоб Богу догоджати і побожно служити спасінню душевному і здоров’ю тілесному ближніх твоїх, тому твоя печерна келія була благоутічною лікарнею всякій людині: убогому і багатому, князеві і жебракові. Ти ж, єдине маючи в серці: «бути всім для всіх», лікував, незважаючи на особи, закликаючи разом серцем і вустами невмовкно виголошувати Богу: алилуя.

Ікос 7

Нового, великого чудотворця пізнав у тобі славний князь Володимир Мономах, який лежав на ліжку хворим, перебуваючи при кончині своїй; зі сльозами благав він блаженного Агапіта прийти і зцілити його, але той, зберігаючи чернечу обітницю ніколи не покидати стін обителі, послав зілля від своєї трапези, і князь, споживши його, встав здоровим. Такій силі твого чудотворіння і нелицемірності дивуючись, взиваємо до Тебе такими похвалами:

Радуйся, лілеє, що виросла в печері; радуйся, миро Христове запашне.

Радуйся, бо ти не сховав талант лікування, який вручив тобі Домовладика; радуйся, заради сильних світу цього ти чернечу обітницю не порушив.

Радуйся, бо ти заради слави Небесного звання славу людську в ніщо ставив; радуйся, великого князя Володимира Мономаха з ложа смертного зіллям, тобою благословенним, і молитвою ти підняв.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 8

Подорожнім і прибульцем у світі цьому вважав ти себе, Агапіте блаженний, тому всяке піклування про земне багатство ти відкинув. Усяке суєтне надбання забороняючи, тих, хто приходив до тебе, повчав розділяти достаток свій з убогою братією і в їх особі служити Самому Христу, невмовкно співаючи похвальну пісню: алилуя.

Ікос 8

Увесь ти був у Бозі, отче блаженний, у Бозі і догоджанні Йому Ти завжди закликав, благаючи нічому не давати перевагу більше, ніж любові Христовій, пам’ятаючи сказане Христом: «Не збирайте собі скарби, які міль та іржа знищують, а збирайте собі скарби на Небесах». Ти не захотів заради благ тимчасових позбутися благ вічних, відкинув усі дари, принесені тобі від князя, навчивши роздати їх убогій братії і жебракам. Тому і ми таку твою любов до убогих прославляємо, взиваючи до Тебе так:

Радуйся, бо ти убогість полюбив більше за багатство; радуйся, нагороду за своє лікування ти відкидав і повелівав роздавати її убогим і жебракам.

Радуйся, бо ти успадкував блаженство убогих; радуйся, бо ти повчав розділяти з убогими хліб твій.

Радуйся бо ти свою любов до Бога засвідчував любов’ю до ближніх; радуйся, похвалами молитовними ти донині в обителі Києво-Печерській дуже шануєшся.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 9

Усім, хто приходив в обитель ради молитов і лікування, блаженний отче, дивно було бачити тебе, що перебував в убогій келії, однак ти всіх приймав з рівною любов’ю, до кожного говорив душевними словами і творив зцілення, навчаючи всіх співати всіх благ винуватцю Богу: алилуя.

Ікос 9

Красномовці велемовні не можуть достойно оспівати подвиги твоїх чудотворінь, блаженний Агапіте, ми ж, хоч і недостойні, таким подвигам дивуючись, насмілюємося величати тебе похвалами такими:

Радуйся, бо ти написав закон Христів на скрижалях твого серця; радуйся, ти із глибини серця виносив добрі і душоспасительні настанови людям.

Радуйся, печерний громадянине, що міста і села наповнив славою твоїх чудес; радуйся, Богом улюблений і ближніми твоїми благословенний.

Радуйся, образ досконалості у Христі ти у собі показав; радуйся, ярмо Христове благе і легке ти щиро полюбив.

Радуйся, Агапіте, душевних і тілесних недугів скорий цілителю.

Кондак 10

Надію спасіння ти придбав при кончині твоїй, блаженний отче Агапіте, і, як дозріла пшениця під час жнив, благою кончиною переселився в день, який заздалегідь указав тобі Господь, в оселі Небесні, щоб прийняти нагороди від праведного Мздовоздателя Христа, Який приєднав душу твою до святих, що невмовкно виголошують перед престолом слави Його переможну пісню: алилуя.

Ікос 10

Царя Небесного Христа вірним рабом і послідовником був ти, отче Агапіте, тому за правдивим Його словом: «Там, де Я є, там і

Відгуки про книгу Акафістник УПЦКП в 3х томах - Автор невідомий - Релігія (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: