Третя світова: Битва за Україну - Юрій Георгійович Фельштинський
Кучма: [декілька слів нерозбірливо], це його машина?
Кравченко: Його власна.
Кучма: Його?
Кравченко: Да. Ну його в Старокиївському ми зараз там пресуємо там цією справкою. Власна машина і фонд, дайте йому дітям, бачите, який він, хоче і політичне убєжище. Та, мені кажеться, шо там трошки з головою шото нє в порядкє.
Кучма: Політічєскоє убєжищє в Ізраілє, да?
Кравченко: Виїхати з України, да.
Кучма: Ну, хай їде.
Кравченко: Хай [слово нерозбірливо], а хто не пускає? Леонід Данилович, я порадитись по цим ротаціям, значить, які ви говорили на координаційному комітеті. Ну, і самі важливі хочу з вами узгодити, на інші матеріли так ми на погодженні. Ну, шо я пропоную, я хочу… як ви подивитесь. На Київ — Смирнов із Дніпропетровська, значить, на Дніпропетровськ — Москаля із Криму, значить, Корнієнко — єсть два варіанта, ну, це коли я буду з ним говорить, ілі вєрнуть його на Донєцк, так Селезньова пока йому місце не знайшов, там подивимся куди, або може його залишити в апараті, як заступника міністра по охороні громадської безпеки. А Чернишова можна повернути на Крим заступником міністра.
Кучма: Угу.
Кравченко: Так? Тепер, значить, Француз. Він працює з 95-го року.
Кучма: В Івано-Франківську.
Кравченко: Да, Івано-франківський… на Рівненську область і Рівненська область — Кирницький, він теж працює з 94-го року, на Івано-Франківську. Вони західні обидва там такі кондові західники, хай. Значить, у мене єсть такий Коротков, це Одеська залізниця, він працює з 93-го року, це самий ветеран. Я можу, думаю, навіть його відправити на пенсію, тому шо так: бував в нього на колегії, воно все так, як було в радянські часи, він так звик. Туди хочу із Севастополя переставити Іллічова, молодий полковник, ви може звернули увагу, такі сиві вуса в нього. Він в Ялті працював, тепер в Севастополі і по виборам, і по цьому, і по референдуму працював, попробувати на залізниці місяців сім-вісім і можна його десь на область хорошу ставити, він такий, ну, я вам скажу «Батьківщина» не працювала, коли там бандітов викорчовують, то не боявся навіть там огнємьотом машини їхні бандітські, то єсть, такий хлопець бойовий. Я навіть дивлюся його далі іспользовать.
Кучма: [два слова нерозбірливо].
Кравченко: Да. І єсть таке бажання поміняти Дніпропетровську, Південно-Дніпропетровську залізницю. Литвин Григорій Федорович тоже з 94-го року. Ми його трошки били, так би мовити, за результати, за наслідки діяльності. Ну, оце такі пропозиції.
Кучма: Раз здорово так працював, що вимушений був знімати і перевести далі. Оце мені [прізвище не зрозуміло] сказав.
Кравченко: А кого [слово нерозбірливо] туди.
Кучма: А туди [декілька слів нерозбірливо].
Кравченко: За Григоренка?
Кучма: Да.
Кравченко: Ну, от тут треба чітко визначитись.
Кучма: Він, по-моєму, вже там теж давно сидить.
Кравченко: Там він з 95-го, з 96-го року. Леонід Данилович, єслі от чесно, я йому вірю, ото шо там розмови біля нього ходять, так. Я йому вірю, як людині, нічого в мене там абсолютно з ним ніяких таких особистих зв’язків немає.
Кучма: Я ж… Особисті зв’язки в тебе з бабами [слово нерозбірливо; сміється].
Кравченко: Піднімаю руки.
Кучма: І то з [два слова нерозбірливо; сміється].
Кравченко: Леонід Данилович, я не такий. Так, шо я його можу, яка ваша думка, або переставляти, або звільняти.
Кучма: Ні, я [слово нерозбірливо].
Кравченко: Просто переставляти.
Кучма: Я не за те, щоб звільняти. Але Одеса є Одеса, там настільки…
Кравченко: Леонід Данилович, наскільки все перепутано і перев’язано. Я не знаю, чи ви дивилися останній репортаж Доренко, попався вам чи ні. Я жду продовження, але сказав губернатору: «Чим це обумовлено?» Значить, шоб ви знали, шо останнім рішенням обласного суда знову поновлений Малов на роботі, це той, що звільнив я іще, ну, пам’ятаєте, який бігав з усіми політиками, цим попом там все грає. Значить, знову поновлений, я послав Онуфрієва знову, значить, ми його звільняємо тепер. Ну, я просто якось, шоб його не поновили. Мені кажуть, шо це Малишева зв’язок, так, Гурвіца. І ця була інформація, зараз я групу послав туда. Вони взяли циганський [слово незрозуміло], Доренко чогось віщає по Україні, і показали, що ось 3–4 человєка взяли інтерв’ю, значить, шо от: «Употрєбляєте наркотики?» «Да, употрєбляєм наркотики». А вот ето дома, ето построєни за сльозах і горє етіх людєй, коториє потрєбляют наркотіки. Ето циганскій наркобарон. Ну, дійсно, в кожній циганській общині проблема єсть. Я тут можу чесно і відверто вам говорити.
Кучма: А чого вдруг Доренко лізе туди?
Кравченко: Чого Доренко? Ну, вони кажуть так, шо тут, вроді, простір перекритий, шо вони не знайшли, хто може кинути, але в кінці фраза була така, скажем, шо [переходить на російську]: «Мы не только об Украине говорим, в России тоже много проблем, но продолжение следует. Такое положение может быть при тесной смычке местной власти и милиции». Шо, значить, бездєйствіє і так далєє. Я поговорив з губернатором і з Боделаном, переговорив відкіля. Ну, вони все-таки проводять оцю лінію. Побачу, шо воно зараз, група там працює, подивимся оце відпрацювання. Я подивлюсь на Григоренко. В мєня 1999–2000 рік 16 начальніков УВД призначено. В принципі, самий старий сьогодні оцей Коротков і Бевз в Кієвской області. Це ті, які з дев’яносто, той 92-й, а Бевз — 94-й. В