Крутість тобі личить: як перестати сумніватися в собі й почати жити на повну - Джен Сінсеро
Як тільки ти піймаєш себе на великій брехні, сфокусуйся на щедрому витрачанні грошей на себе, чи на людей, яких ти любиш, чи на справу, якою захоплюєшся, чи на щось іще, й інтуїтивно відчуй це. Уяви, як ти отримуєш гроші, відчуй, як ти переповнюєшся вдячністю за те, що вони прийшли до тебе. Будь вдячним грошам за той неймовірний інструмент, яким вони є, і за те, що вони дозволяють тобі почуватися так добре. Заміни свою історію із «мені набридло їх постійно хотіти» на «я вдячний грошам за те, що вони допомагають мені жити таким прекрасним життям».
Почни лікувати свої відносини з грошима. Сядь (чорт забирай!) і напиши листа грошам, а потім розбери його на частини, речення за реченням, так, як ти робив раніше (дійсно ЗРОБИ це, будь ласка), і створи нові твердження про гроші. Повторюй ці нові твердження і відчуй їх. Подумай про те, як сильно ти любиш, любиш, любиш гроші. (Коли ти читав це, ти хоч трохи повторював?)
Ти заперечуєш проти деяких глибоко вкорінених переконань, як-от що гроші є великим тягарем для багатьох людей. Тож якщо хочеш перебороти свої проблеми і почати заробляти, витрачай на це час. Ти досі продовжуєш писати історію, яка була написана в муках тобою і багатьма попередніми поколіннями і якій ти вірив усе своє життя. Але зараз ти маєш докласти зусиль, аби переписати її заново і почати жити інакше.
ТРЕТЄ ПРАВИЛО УСВІДОМЛЕННЯ БАГАТСТВА: ЗРОЗУМІЙ ДЛЯ СЕБЕ, ДЕ ТИ ХОЧЕШ БУТИ
Нам усім потрібні гроші — аби купувати їжу, одяг, мати житло, воду, ліки тощо. Та одного дня ми виходимо за межі основних потреб і ставимо собі питання, скільки грошей нам «потрібно», аби побороти почуття провини, осуду, страху, що означає мати їх і що люди подумають про нас, якщо ми заробимо більше. Це дурні запитання, які призведуть тільки до неприємностей.
Звісно, ніхто з нас «не потребує» більше грошей, ніж нам необхідно, щоби вижити, але якщо ми вже говоримо про яскраве життя в кращому його вираженні в багатому Всесвіті, то ми таки потребуємо їх більше. Ось чому я припускаю, що ти читаєш цю книжку замість тієї, яка вчить розрізняти їстівні й отруйні ягоди. Ти не хочеш просто виживати, ти хочеш процвітати в усіх сферах свого життя, зокрема і в фінансовій.
Бути багатим означає мати ресурси, щоби забезпечувати себе всім, що тобі потрібно, що ти бажаєш, чим ти хочеш ділитися зі всім світом від імені свого найбільшого і найкрутішого «я». Це означає, що бути багатим потрібно психологічно, духовно, енергетично й матеріально. Припустімо, у тебе є власна компанія з виробництва одягу. Тобі потрібні гроші на приміщення, щоби створювати нові моделі, на матеріали, пошиття, доставку, на зарплату робітникам, рекламу й інші витрати твого бізнесу.
Це очевидно. Але тобі також потрібно почуватися здоровим і щасливим, мати гарний смак, аби ти міг виконувати свою роботу якнайкраще і постачати чудові товари покупцям. Можливо, тобі краще жити і працювати в місці, яке ти любиш, яке тебе надихає. Чи найняти помічників, аби ти не почувався виснаженим і не розривався на шматки. Чи робити речі, які наповнюють тебе щастям, — подорожувати, наприклад, чи пригощати друзів обідом, чи ходити в спортзал, чи купити цуценя, чи придбати клоунські носи для всіх в офісі. Можливо, ти хочеш віддавати двадцять відсотків прибутку на буріння свердловин для видобутку прісної води в Африці чи додатково найняти працівників, аби ти міг більше часу присвячувати благодійності. УСІ варіанти можливі. Відчувати себе так, ніби ти не заслуговуєш речей, які роблять тебе найщасливішим, означає бути жадібним, просити занадто багато і, врешті-решт, обкрадати весь світ, адже ти не маєш підтримки, а відтак не ділишся своєю найбільшою частотою зі світом.
Будь найкращим, роби все якнайкраще, вимагай для себе найкращого, очікуй лише найкращого і віддавай світові все найкраще, щоби кожен також міг отримати лише найкраще.
Поміркуй: ти б ліпше жив у світі, де кожен почувається щасливим, відчуває турботу і прагне стати якомога кращим, чи у світі, де люди живуть у страху, соромі, економлять на всьому і стримують себе? Як кожен із цих сценаріїв позначився би на твоїй енергії?
Одна з найкращих речей, яку ти можеш зробити для того, щоби покращити світ, — це покращити себе.
Усе ж елементарно. Якщо тобі потрібні гроші, щоби покращити своє життя, то підведися врешті з канапи! Візьми вже себе в руки і дістань необхідну суму.
Для того щоб отримати гроші, зрозумій, яке життя зробить тебе дійсно щасливим. І залишайся чесним. Які події та які речі будуть підтримувати тебе на роботі, що стала твоєю улюбленою справою, і чим ти хочеш займатися у житті, яке тобі подобається? Якщо ти будеш щасливим, живучи простим життям поміж людей, яких ти любиш, продаючи дрібнички, які вирізаєш із коров’ячих кісток, і заробляючи достатньо, щоби зводити кінці з кінцями, то це одне; але коли ти вдаєш, що не хочеш більшого, ніж маєш, бо не можеш собі цього дозволити, чи почуваєшся винним і претензійним через те, що прагнеш більшого, — це зовсім інше.
Це означає, що ти слабак. Визнач, якою є твоя правдива версія успіху (не порівнюй себе з іншими, будь ласка), подумай, скільки це буде коштувати, а потім починай свій шлях і з чіткою впевненістю запроси у своє життя гроші, які потрібні для того, щоб отримати бажане.
ЧЕТВЕРТЕ ПРАВИЛО УСВІДОМЛЕННЯ БАГАТСТВА: ПІДВИЩУЙ СВОЮ ЧАСТОТУ
Гроші самі собою нічого не означають. Стодоларова купюра, яка лежить на столі, — це лише папірець. Саме енергія, яка виникає навколо цієї купюри, надає їй значення.
Таку банкноту ти можеш знайти в листівці з привітаннями у день народження від своєї бабусі, чи вкрасти її у найкращої подруги, чи заробити, зробивши те, що тобі подобається чи що ти ненавидиш. Щоразу енергія навколо грошей зовсім інша.
Жодна річ не матиме найменшої цінності, поки ми самі не почнемо її цінувати.
Так само грошова вартість, яку ми вкладаємо в речі і послуги, має свою енергію. Хтось може продавати футболки в магазині по десять доларів. Інша людина може продавати ті ж самі футболки в брендовому бутику по тисячі доларів. Скільки коштує золотий годинник? А скільки коштує розбитий годинник, який належав Майклу Джексону?
Це все уява. Чи радше те, у що ми самі змушуємо себе повірити. Якщо ми віримо, що наша робота коштує десять доларів на годину, то це частота, на якій ми будемо існувати, і це