Українська література » Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська - Олександр Віталійович Красовицький

Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська - Олександр Віталійович Красовицький

Читаємо онлайн Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська - Олександр Віталійович Красовицький
осторонь, перемовляються між собою. Їх ніхто не чіпає», — пише видання «ХХІ век».

З вікна верхнього поверху вивісили Георгіївський прапор. Люди кричать «Молодці!». Знятий український прапор був спалений. Хтось почав збивати з фасаду герб України. Крім цього, на територію Луганської обласної телерадіокомпанії увійшли 5-7 осіб з автоматами. За підсумками переговорів було вирішено, що телекомпанію захоплювати не будуть в обмін на надання ефіру.

• Близько 21.00 сепаратисти захопили будівлю Луганської міської ради.

30 квітня 2014 року

• Зведення новин

На будівлі виконкому Красного Луча, що в Луганській області, у вівторок повісили російський прапор. Цю інформацію «Луганск.Комментарии» підтвердив житель міста.

• Сепаратистами захоплена Горлівська міськрада й Центрально-міський райвідділ міліції. Про це повідомляє «ОстріВ» з посиланням на очевидця подій. «Горлівська міськрада захоплена озброєними людьми в камуфляжах. Близько 20 людей. Розвантажують зброю. Також захоплений Центрально-міський райвідділ міліції», — повідомив співрозмовник.

• Сепаратисти готуються поширити диверсійні акти на ще шість областей протягом травневих свят. Про це заявив в.о. президента Олександр Турчинов на нараді з керівниками обласних держаних адміністрацій. Він констатував, що на сьогоднішній день влада не контролює ситуацію у Донецькій та Луганській областях. За словами Турчинова, диверсійним групам поставлено завдання дестабілізувати протягом травневих свят ситуацію в Харківський, Одеській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях.

• У Горлівці Донецької області сепаратисти захопили міський райвідділ міліції. Про це повідомили в Головному управлінні МВС України в Донецькій області.

Вночі група озброєних осіб увірвалася в будівлю. Невідомі вивели особовий склад райвідділу на вулицю і забарикадувалися в приміщенні. Крім того, в міліції нагадали, що під контролем озброєних людей залишаються міськвідділи міліції та підрозділи СБУ в Слов’янську, Краматорську, Горлівці.

Також залишається захопленою Донецька облдержадміністрація, навколо будівлі сепаратистами зведено барикади.

• Близько 30 проросійських активістів увірвалися до будівлі Алчевської міськради на Луганщині. Про це повідомив голова обласного відділення Комітету виборців України Олексій Свєтіков, передає «Радіо Свобода». Ці люди були без зброї, поводилися неагресивно, зазначив Свєтіков.

«В Алчевську проходило все достатньо мирно. Вони провели переговори з мером. При чому мера вони не відсторонили від обов’язків. Зараз вони перебувають у будівлі. Ці люди уживаються разом з керівництвом міста», — сказав він.

1 травня 2014 року

• Зведення новин

30 озброєних невідомих обстріляли блокпост № 9 в Луганській області. Про це повідомили в обласному управлінні МВС, передають «Українські новини». Там уточнили, що 30 квітня озброєні чоловіки обстріляли блокпост, розташований за 3 км від Луганська на автодорозі «Красна Талівка — Луганськ», і поїхали в напрямку смт Станично-Луганське.

Жертв і постраждалих немає.

• Пророросійські активісти зібралися на першотравневу демонстрацію в Одесі.

У той же час в Донецьку близько 10-ої ранку від пам’ятника Т. Шевченка у бік площі Леніна почалася хода комуністів на честь святкування Дня солідарності трудящих.

Як повідомляють «Новости Донбасса», в ході спочатку брали участь близько 100 осіб. Люди з прапорами компартії прийшли до пам’ятника Леніну та провели там мітинг. За кілька годин до прихильників компартії приєдналися представники так званої Донецької народної республіки з триколорами, прапорами ДНР і чорно-жовто-білими імперськими прапорами. Вони скандували «Референдум!».

У Запоріжжі близько 400 учасників мітингу під радянськими прапорами висловили бажання провести референдум щодо федералізації України. Кілька тисяч людей вийшли на першотравневу демонстрацію у Маріуполі.

У Харкові активісти Компартії України, руху «Боротьба», «Південний схід», організації «Трудова Харківщина» зібралися на мітинг біля пам’ятника Леніну на пл.Свободи, пише ««Інтерфакс»-Україна».

Першотравнева хода відбулася також й в Луганську.

Перше травня у Сімферополі: кокошники, плакати Медведчука, оди Путіну

• У Донецьку захопили будівлю прокуратури

В Красноармійську сепаратисти взяли штурмом міськвідділ міліції.

у Горлівці захопили міську прокуратуру. Озброєні люди в масках увійшли до будівлі прокуратури, повідомляє сайт Gorlovka.ua.

Також захоплено будівлю Родинського міського відділу. За словами очевидців, міліцію штурмували близько трьохсот чоловік.

• В. о. Президента України Олександр Турчинов підписав указ про заходи щодо підвищення обороноздатності держави.

Його текст розміщено на сайті в.о. президента.

Згідно із указом, у 2014 році в Україні відбудеться призов на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань України придатних за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадян України чоловічої статі.

• Президент Росії Владимир Путін вважає, що український уряд має вивести свої війська з проблемних регіонів у східній частині країни, де безчинствують проросійські сепаратисти.

Про це Путін заявив під час телефонної бесіди з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, пише The Washington post.

2 травня 2014 року

• Сергій Глотов та ін. «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту»

Перший штурм аеропорту

У травні ситуація у захопленому Луганську залишалася напруженою, після захоплення основних адміністративних будівель запанував хаос. Уранці 2 травня 2014 року міліціонери, що були задіяні в охороні аеропорту, отримали повідомлення, що готується захоплення військкомату в Луганську, а після цього — штурм аеропорту. Це були майже останні вільні від бойовиків стратегічні пункти. Незважаючи на те, що міліцейські патрулі були озброєні тільки пістолетами і мали на всіх чотири автомати та по 30 патронів на людину, вони не вагаючись вирішили залишатися з десантниками.

Озброєні бойовики, побачивши, що настрої в їхнього «живого щита» змінилися, сіли в автобуси та поїхали геть. Близько 150 цивільних лишилися вночі в чистому полі. Співробітники міліції вирішили відправити людей до Луганська на автобусах, якими привезли бійців внутрішніх військ. До кінця ночі захисники аеропорту очікували другої спроби штурму й не втрачали пильності, але провокацій більше не було.

Виїхати з міста для проукраїнських активістів теж ставало проблемою — необхідно було проїхати усі ворожі пости, не будучи впізнаним. Віктор Кузнєцов взявся скласти мапу блокпостів із обмеженим доступом. Поки він їздив із прові­зією в Луганський аеропорт та вивозив на підконтрольну територію волонтерів, яким загрожувала небезпека, він позначав на місцевості всі відомі блокпости російських колаборантів і місця скупчення ворожої техніки та особового складу. Інформацію збирав як самотужки, так і за допомогою інформаторів. За кілька тижнів цією мапою користувалися українські військові — багато мап Луганщини, що використовув штаб, були застарілими і не відповідали дійсності, тому путівник, складений Віктором, став справжнім скарбом.

• Зведення новин

У Слов’янську розпочався бій між українськими силовиками та сепаратистами. Про це у «Твіттері» повідомляють російські кореспонденти Комсомольскої правди, які висвітлюють події у цьому місті. Поки бій ведеться на околицях міста, сепаратисти готуються відбивати атаку у центрі. Після початку штурму церкви почали бити

Відгуки про книгу Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська - Олександр Віталійович Красовицький (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: