Українська література » » Гра у відрізаний палець - Андрій Юрійович Курков

Гра у відрізаний палець - Андрій Юрійович Курков

Читаємо онлайн Гра у відрізаний палець - Андрій Юрійович Курков
млинців із ікрою. «Просто Юрко» підлив йому вина. Собі – горілки. Рефату – соку.

Нічна тиша цього заповідного куточка Підмосков’я підступила впритул до круглого столу, що стояв на освітленій м’яким світлом веранді. Десь крикнув нічний птах.

«Просто Юрко» залпом випив свою чарку горілки і потягнувся за баликом.

Віктор жував млинець і думав. Розповідь Рефата справила на нього враження. Та й сам Рефат справляв враження людини, яка брехати не буде. Видно, він перебував уже в тому становищі, коли самому навіть професійно брехати було необов’язково – для цього існували підлеглі. Те, що Рефат сприймав Віктора за есбеушника, йому навіть подобалося. Людям подобається, коли їхній ранг підвищують у чужих очах. «А може, я вже насправді есбеушник, мене тільки досі не повідомили про це?» – подумав Віктор. Згадав про Дмитра Ракіна, свого колишнього колегу, що перейшов у спецвідділ «Ф». Адже це саме він порекомендував передати справу Броницького Віктору. А що таке спецвідділ «Ф»? Таємниця, вкрита мороком. Коли Дмитро здавав справи, Щур – Леонід Іванович Крисько, вічний майор – проговорився, що Дмитро тепер «зв’язуватиме порвані ниточки». Відділ з координації дій. Яких і чиїх? Скоріше за все, есбеушних і емвеесівських. І про вибух на Бастіонній Віктор нічого не чув, хоча це їхній район.

– У вас, напевно, накопичилися запитання. Не соромтеся, – сказав Рефат.

– А навіщо ви хотіли перевезти труп Броницького в Росію? – відразу випалив Віктор те, що вже декілька хвилин крутилося на язиці.

– Ми не хотіли, – спокійно відповів Рефат. – Це якраз один із епізодів, у якому поки що для мене цілковито відсутня логіка. Хіба що організатори хотіли ще раз показати пальцем у бік Москви – ось, мовляв, чия це робота.

Віктор згадав про відрізаний у трупа палець. Запитувати про палець зараз не мало сенсу, тим більше що Рефат заперечував свою участь у спробі вивезення покійного Броницького.

– А що це був за літак? – запитав Рефат.

– Ан-26, вантажний, «Авіалінії Білорусі».

– Ні, це я вже знаю. Що за вантаж там був?

– Не знаю, – зізнався Віктор. – Ящики, коробки.

– І ви не поцікавилися?

– Я цікавився тільки трупом. Ми зняли труп, а літак полетів далі. Напевно, ви і самі можете дізнатися, що там був за вантаж. Він же у Воронеж полетів.

Рефат посміхнувся.

– У воронезькій митниці повідомили, що було прийнято вантаж запчастин до комбайнів для агрофірми «Восход». Агрофірма сплатила мито й запчастини забрала. Тільки проблема в тому, що такої агрофірми у Воронезькій області взагалі не існує. Те, що ви бачили в літаку, було схоже на запчастини до комбайнів?

Віктор заперечно мотнув головою.

– Коли щось дізнаєтеся про цей рейс, не соромтеся поділитися з нами. Ми у боргу не залишимося. Нам теж хочеться цю справу розплутати, – сказав Рефат.

Спав Віктор у цьому ж будинку в кімнаті на другому поверсі. Кімната була просторою, з двома вікнами, в які вранці подвійним залпом ударило сонячне світло. Щоправда, ранок виявився досить пізній – Віктор, прокинувшись, подивився на годинник – майже полудень.

Спустився вниз. Почув дзвякання посуду. Заглянув на кухню і побачив немолоду жінку, що стояла над плитою. Виглянув на веранду. За чистим круглим столом сидів Рефат і читав газету.

– А, прокинулись? Як самопочуття? – запитав він.

– Нічого.

– Валю! – гукнув Рефат. – Зроби дві кави!

Після кави Рефат покликав Віктора піднятися в його кімнату. З тумбочки дістав «тетешку» з плечовою кобурою.

– Це ваша, – простягнув її Віктору. – Ми про всяк випадок узяли її з готелю. Наші покоївки люблять по сумках постояльців нишпорити.

Віктор мовчки взяв пістолет, а Рефат іще раз нагнувся до тумбочки й дістав іще один «ТТ».

– А це сувенір од нас, на згадку і на знак дружби.

– Навіщо мені два однакові? – здивувався Віктор.

– Вони різні, можна навіть сказати, що абсолютно протилежні. – Рефат посміхнувся. – Це – пістолет зворотної дії.

Він витягнув із другого «ТТ» обойму, й Віктор побачив, що вона вставлялася в рукоятку кулями назад.

– А навіщо? – запитав він.

– Ну, це старий жарт… Його ще Сталін полюбляв. Такі зразки кілька разів випускалися. На випадок, якщо хтось хоче вас убити вашою ж зброєю, а справу потім подати, як самогубство. Ми тут нещодавно пожартували з цією штукою. Декільком бандитам, у яких були «ТТ», підмінили пістолети, і в результаті Москва стала на чотири «авторитети» чистішою. Навіть якщо вам і не згодиться, однаково штука забавна. Головне – не переплутайте її зі своїм. Дуже легко відрізнити – в номері «зворотного» завжди стоять три дев’ятки підряд. У будь-якому місці.

Віктор подивився на номер дарованого пістолета і побачив три дев’ятки посередині. Потім – на номер своєї «тетешки». Там була тільки одна дев’ятка.

Дивний подарунок холодив руку своїм металом. Він нахилився, витягнув із-під соснового ліжка свою сумку, поклав туди обидва пістолети.

– Юрко поїхав у місто. До обіду повернеться. Ви поки що відпочивайте, може, ще які-небудь запитання з’являться. На обід вас покличуть. До речі, можете газетки почитати. Я вже ознайомився.

Віктор спустився на веранду, взяв свіжі газети і знову піднявся у свою кімнату.

На першій же сторінці «Известий» у вічі кинувся заголовок: «Росія і Україна: ні миру, ні війни?». Йшлося про делімітацію кордону між двома сусідніми країнами, а точніше, про неможливість домовитися про те, де цей кордон проходитиме.

25

Ніка розбудив несподіваний крик, що донісся з вулиці. Вночі йому стало душно, він відчинив вікно, і тепер у це вікно влетів галас якогось вуличного скандалу, що змусив Ніка не лише розплющити очі, але і здивуватися – він уже звик до думки: найгучніше, що можна почути в цьому районі – це шум машини, яка проїжджає вулицею.

Поки приходив до тями, сівши на ліжку і потерши долонями заспане обличчя, почув, на ще більший свій подив, як унизу хтось закричав знайомим голосом: «Підари німецькі!» Як тільки до нього остаточно дійшло, що це – Сахно, він підскочив до вікна і виглянув униз.

Сергій стояв між довгою чорною машиною, якимсь лімузином, входом у готель і кричав на двох чоловіків, один із яких обслуговував Ніка минулого вечора в ресторані.

– Фрици погані, дайте пройти! – знову кинувся на них Сахно.

Нік швидко натягнув джинси, накинув на голе тіло куртку і босоніж побіг униз, на ходу намагаючись збагнути, чому Сахна могли не пускати в готель. Не тому ж, що він не ночував у своєму номері?

Зупинившись у фойє перед зовнішніми дверима, Нік не побачив перед собою ні Сахна, ні службовців готелю. Чорної машини теж не було видно. Постоявши

Відгуки про книгу Гра у відрізаний палець - Андрій Юрійович Курков (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: