Ти, часом, не вампір? - Аліна Гончарова
POVОлександр
Коли я повернувся додому, у вікнах на першому поверсі ще горіло світло. Чулося розмірене дихання батька (зуб даю (тільки не ікло), що він без діла дивиться в першу книгу, що трапилася, виключно щоб скоротити час до моєї довгоочікуваної появи).
Або Ксю йому все розбалакала, або він сам здогадався. Третього не дано.
Зустріч з Гончаровою змусила весь алкоголь миттєво вивітритися з організму. А Андрій помилився: краще я зовсім не відчував, а, навпаки, мені стало тільки гірше.
- Що у вас із Ксенією сталося? - Невдоволено запитав батько, помітивши мене в дверях.
- Вона бачила, як я пив кров, - коротко відповів я, не придумавши жодної іншої відмовки.
- Що? - вигукнув він, нависаючи наді мною. - Ти п'єш людську кров?
- Одного разу, - чорт, я й сам про це вже пошкодувати встиг. – І лише тому, що було дуже погано.
Батько не зрозумів, але вирішив, мабуть, пробачити недбайливого сина. Ух ти, єдиний раз у житті він не лаяв мене за провину. Може, його підмінили по-тихому?
- І як Ксенія відреагувала? – поцікавився батько вже миролюбнішим тоном.
- Сказала, що вірила нам і не уявляла, що ми будемо такими, - не думаючи, відповів я.
І тільки зараз до мене остаточно дійшов сенс фрази зведеної сестрички. Вона знала! Знала про вампірів.
Батько подивився на мене таким же розумом, усвідомивши значення сказаних Ксю слів:
- Виходить, що вона знала про те, хто ми такі, але все ж таки дозволила матері переїхати.
– А я все зіпсував.
Якби Ксю мене там не побачила, то щасливо жила б далі, вважаючи вампірів милими та добрими.
- Звідки людина могла дізнатися про вампірів? – не вгавав батько.
- А вона точно не вампір? - Ні, ну не схожа Ксю на вампіра ні по запаху, ні по вигляду, ні за поведінкою.
Але чого тільки не трапляється в цьому божевільному світі!
- Вона не вампір, - вимовив батько тоном, що не зазнає заперечень.
- Про що ви тут розмовляєте? - Втрутився новий голос. Чорт, як ми могли не помітити наближення Людмили? - Про вампірів? Настав час вам припиняти дивитися фільми і читати фантастичні книги.
- А хіба Ксенія тобі нічого про вампірів не казала? – невинно поцікавився у майбутньої дружини батько.
Іноді навіть він дуже переконливий і вміє не насторожувати людей.
- Говорила, - підтвердила жінка, що змусило нас з батьком насторожено перезирнутися, - але потім зізналася, що пожартувала.
- А що саме вона тобі казала? – не вгавав батько.
- Ну ... - Людмила збентежилася. - Вона тебе називала вампіром.
Батько мало не поперхнувся, почувши таку відповідь. Справді, Ксю вміє змусити похвилюватися.
- Ти ж на неї не образишся? – стривожено поцікавилася мати Ксюши.
- Звичайно ні, - запевнив її батько і поглядом показав мені вийти з кімнати.
Ох, буря минула.
Я зі спокійною (майже зі спокійною, Ксю не береться до уваги) душею зайшов до себе в кімнату, свідомо не заводячи будильник. З Гончаровою з ранку зустрічатися зовсім не хотілося. Вона ж тепер з ненавистю на мене щоразу дивитиметься! Ні, краще їй взагалі не траплятися на очі.
На щастя, юна бестія, яка так недоречно з'явилася в парку, придумала, напевно, такий самий план. За останні три дні я Ксю взагалі не бачив.
З ранку вона вставала о шостій годині і тікала до школи, а поверталася, коли я вже йшов до себе в кімнату. Батько весь час навіть розмовляти з нею панічно боявся.
Справа в тому, що наступного ранку після непередбаченої події батько здуру зупинив Ксю і м'яко спробував їй все пояснити, але дівчина лише роздратовано відштовхнула його і заявила, що якщо він від неї не відстане, то вона піде з дому.
Оскільки це в наші плани зовсім не вписувалося, то батькові довелося вести ту саму підпільну політику, що й мені: не потрапляти лютій Ксенії під гарячу руку (а то й ногу).
Але на четвертий день усе значно змінилося.
Ранок видався чудовий: тепле сонечко, птачки, що співають… картину псувала, хіба що, розлючена Ксюша, що проспала і тепер заставла мене на кухні. Волосся в неї було мокре, наче від зливи. Швидше за все, вона нещодавно встигла сходити до душі.
- Я вже йду, - швидко запевнив я "сестрицю", спішно підводячись з-за столу.
- Сиди, Сашо, - втрутилася Людмила, докірливо роздивляючись дочку. - Якщо Ксенії щось не сподобається, вона сама піде до себе в кімнату.
Чарівна леді (Гей, коли я її почав так називати?) хотіла щось колкое висунути у відповідь, але в останній момент передумала. Мабуть, сварка з матір'ю не входила до її планів.
Як іноді просто зрозуміти дівчат! Скромно мовчать, заздалегідь не відповідаючи на образи дорослих, щоб легше відпроситися у батьків на чергову вечірку.
Хоча за весь час, проведений з Ксю, я зрозумів, що вона трохи (ну, а може бути, і багато) відрізняється від своїх звичайних однолітків, але суті це не змінювало: Гончарова щось напевно потрібно, інакше вона б зараз уже на повну силу репетувала, змушуючи наші багатостраждальні барабанні перетинки повільно і болісно прощатися з життям.
- Мам, - милим голоском почала Ксюша. Чорт, вгадав. - Ми сьогодні з Машою підемо гуляти. Вихідний все ж таки.
Людмила похмуро подивилася на дочку, явно збираючись влаштувати лекцію на тему правильного проведення часу, але передумала.
Зглянувшись на сина, майбутня дружина мого батька пробурмотіла:
- Гаразд, тільки подзвониш мені, коли повертатимешся.
Дрібна (ну, не така вже й дрібна, особливо в деяких місцях…) радісно пискнула і, схопивши свіжу булочку, міцно обійняла матір. Після цього дівчина з блискавичною швидкістю випила каву та вибігла з дому.
Ні, я, звичайно, розумію, що мене обіймати вона явно не збиралася, але могла хоча б попрощатися!
Кинувши кілька слів Людмилі (я, на відміну від деяких, знаю хоча б елементарні правила пристойності), я взяв рюкзак, закидаючи в нього телефон. З сумками я ходити не люблю, хоч Андрій знаходить їх чудовими, що вже не може не насторожувати. Крім того, коли ти з рюкзаком, то руки вільні і можна безперешкодно врізати комусь захочеться. Одні плюси.