Українська література » Класика » Ярлик на князівство (збірка) - Чемерис Валентин

Ярлик на князівство (збірка) - Чемерис Валентин

Читаємо онлайн Ярлик на князівство (збірка) - Чемерис Валентин

(Сюди бажаючі можуть записати всі країни світу — будь ласка!)

Справді, до чого Київ своїм наміром дублювати фільми рідною мовою довів декого на Півдні. України, ясна річ.

Одне слово, як писала та ж газетка, "їдемо в Ригу". А далі...

Хоча далі вже їхати нікуди. Тпр-ру!!. Приїхали.

Пригадуєте, якось І. Франко писав про бідолах, які "блювали від завороту в голові"? Дозвольте нагадати вам, товаришу Салов з Гусятинська: одне із значень терміну "заворот в голові" — запаморочення.

Ось, ось, у ній, бідній головоньці!

Залишається додати, що заворот у голові такий же небезпечний для організму, як і заворот кишок.

Тож комусь у славному Донецьку треба зело остерігатися аби в них, бідолашних, та не почався заворот у головах. Бо тоді навіть "поїздка в Ригу" не порятує.

Ось таке воно дуБЛЮВАННЯ по-донецьки. Пардон! Декому, можливо, незручно сіє читати. Сиріч неестетично. Згоден, але в Донецьку з таким блюванням на мітинги виходили і — нічого. Перекліпали і не злиняли. А ви... Інтелігентики нещасні! Поїхали краще...

Куди? Та "в Ригу" куди ж іще. Сказано ж бо: "Нет дуБЛЮВАННЮ!"

А ось нормальне дублювання... Чому б і ні? Та ще українською, а не наприклад, турецькою. Та ще в Україні. А не наприклад, як уже згадувалося, в Росії, Франції, Англії і ще де-небудь.

А тепер, товаришу Салов котрий із Гусятинська, який виступає "за язик, а не за мову", дозвольте на закінчення нагадати ось що. Якось один з наших авторів на запитання чому корови німі, не балакають, а тільки мукають, відповів у тому дусі, що вони хоч і мають язики, але не мають, бідолашні, мови. Пардон! Сподіваюсь, дублювати для вас ще й на вєліком та могучем нe треба? Ну й гаразд!

Панько Печерянин,

метр (з усіма додатковими міліметрами) дубляжа

і його вірний друг і теж метр з додатковими міліметрами В. Ч.

ЛЮБОВ ПО-ЯПОНСЬКИ

Виявляється, є й така-р-розтака... Вона, любов. Тільки не по-нашому, а по-їхньому, по-заморському. І-і, куди нашій вітчизняній любові до такого ж сердечного почуття, але вже, наприклад, по-японському! Хоча відомо, що в нас, що у них вона буває двох різновидів: щаслива і, на жаль, нещаслива. Так ось останнє у них легше переносити. А тому дехто необачно закликає — навіть, законодавців, адже сії посадовці хоч іноді, але теж закохуються — трапляються з ними й такі казуси! — запровадити і в нас в Україні такий же порятунок від нещасливого кохання, як, приміром, у тих же японців.

Бо щасливе кохання — що. Одружиться чоловік зі своє вибраницею, у яку втюрився по самісінькії вуха і живе у щасті, як вареник у маслі! Тільки стриже купони від свого надійного вкладу!

А коли твоєму палкому почуттю та... від воріт поворіт, га? Тоді доводиться повторювати рядки поета: "...Палка, важка, Нерадісна моя любов, Вона мов слабість десь яка, Ввійшла мені вже в кість і кров...". Іван

Якович Франко, чиї рядки ми процитували, знав, що писав!

На жаль, така нерадісна любов існує й сьогодні, існуватиме й завтра-позавтра, покіль рід людський мордується на планеті Земля. А після неї, нещасливої, що увійшла у кість і кров, навіть, жити часом не хочеться. Небо над головою тоді здається не більше бриля. Все! Кранти! Кінець світу білому! Що робити, порадьте-но, якщо тут взагалі чим-небудь можна зарадити.

Отож, у нас такі полишені на відчай. Що хочеш, те й роби — бідна рибина, викинута на берег! Сам, мовляв, кашу заварив, сам її й розхльобуй! Як зможеш, так і виганяй ту любов окаянну, що увійшла у кість тобі і в кров! І при цьому ще й на роботу напівживий ходи. Од нещасливої любові, хоч ти й на ногах, може, не тримаєшся. А ось в Японії... О-о!!! Позаздрити японцям можна. В одній з токійських маркетингових компаній співробітники, які потерпають од нещасливого закохання, можуть від того свого нещастя брати... лікарняний. Ні більше, ні менше! З діагнозом: "Нещасливе кохання без відповіді". Ось до чого дожилися в Країні Сонця, Що Сходить!

Уявляєте, втріскався тамтешній браток у якусь тамтешню фіфочку, отримав у відповідь тамтешнього гарбузяку (чи якийсь там японський аналог того овочу) і — будь ласка, не панікуй. Бери лікарняний, і тихесенько вдома зализуй свої душевні рани — стільки, скільки й треба до повного видужанняю. А зарплата такому тим часом іде — фа-анта-астика-а!!!

Ось тільки невтямки одне: коли у них, у Японії, японець розчарується в японці і вони розбіжаться — це одне. Чи отримає од японки одкоша. Співчуваємо бідоласі і т. д. , і т. п. Але нас у зв’язку з цим хвилює інше. А що коли той японець та раптом розчарується у своїй любові до політичних та інших діячів взагалі і до влади своєї рідної (не чіпаємо божественну особу імператора) зокрема? Він що — теж тоді бере лікарняний? Га? Г-га-а???

Чи у них свою владу і діячів своїх палко-ніжно-вірно люблять і ніколи у них не розчаровуються? Вони владу, а влада їхня взаємно любить свій народ. Сиріч електорат і, таким чином, існує повна гармонія? Га?

От і думаєш: а чи варто японський спосіб порятунку від нещасливої любові та запроваджувати ще й у нас? Зрештою, це небезпечно. Ну, хай вони у своїй Японії і далі люблять свою рідну владу — як кажуть, на здоровля! А раптом ми всі поспіль почнемо розчаровуватися у своїй владі та у своїх політичних — чи ще яких там? — діячах? І перестанемо їх — не доведи Господи! — любити, га? Що тоді, братове, товаришочки, пани й добродії? Усім тоді видавати лікарняні од нещасливої любові? Та де ж їх стільки набрати, лікарняних? Навіть паперу на них не настачиш. Чи тоді доведеться вивішувати оголошення: "УКРАЇНА ЗАЧИНЕНА! ВСІ ПІШЛИ НА ЛІКАРНЯНІ".

Тож боюся, що любов по-японському, як і їхня боротьба з наслідками нещасливої любові, нам не підходить. Чому? Та тому, що ми, як і раніше палко любимо рідну владу і своїх рідних вождів — навіть самозваних, яких у нас переважна більшість. Тож і не відаємо що ж таке нещаслива любов. Чи, може, ми вже той, більше не любимо свою владу та вождів від усіх партій і партійок? А тому й не потребуємо для порятунку лікарняні, так звані листки непрацездатності?

Як ви гадаєте, га? Любимо чи не любимо? Чи давайте на пелюстках ромашки — наш, праукраїнський, ще праслов’янський спосіб — поворожимо. А раптом уже не любимо? Бідна, бідна економіка України, де ж вона стільки набере лікарняних?..

СЕКС — ЯК ФОРМА СПІЛКУВАННЯ

Оскільки в Києві (та й загалом по Україні теж) ще чомусь уціліли деякі кінотеатри — із колишніх тисяч і тисяч їх позоставалися десятки і сотні — ми з дружиною одного вихідного дня вирішили...

Так, так, відвідати який-небудь — культурна програма! — із ще чомусь уцілілих кінотеатрів, не переведений на різні там комерційні шоу і подивитися там...

Так, так, гарний фільм, як-то ми ходили дивитися в далекі роки, коли в кінотеатрах ще демонструвалися художні... такі художні, кінострічки.

— Фільм вибираємо для душі, — застерегла дружина, розгортаючи рекламну газету. — Що нам пропонують цікавеньке?.. Ага, ось... "Людина-павук", США.

От і добре.

Треба ж і нам до світової культури прилучатися. Відстали ж бо... Слухай, читаю анотацію: "Під час наукової демонстрації дослідів опромінений радіацією павук..." Гм-гм, бідолаха! Так ось він "кусає студента Пітера Паркера..." Теж, бідолаха... Хвилиночку терпіння. Ага, ось і далі: "Після цього у молодої людини розвиваються незвичайні здібності, якими володіють тільки павуки..." Гм-гм... "Назвавшись "людиною-павуком", Пітер намагається використати можливості свого організму, щоб заробляти гроші"... Бідолаха!..

— Гм... — невиразно гмикнув, бо якийсь там студент Пітер мене аж ніяк не схвилював зі своїми незвичайними можливостями. — Вельми цікаво. Тепер послухай, що я знайшов... Ага, ось... "Доісторична жінка", США. Будемо прилучатися... До культурних цінностей. "В результаті землетрусу... якась дівиця зі списом і в шкурах забралася в дім головного героя Девіда. Його компанія давно шукає жінку, що нагадує дику тварину..." Хоча... Щось мені розхотілося дивитися на жінку, яка нагадує дику тварину.

— Гм... — тепер уже дружина невиразно гмикнула. — Послухай, що

я вибрала. "Кривавий кулак", США. "Фільм захоплює ефектними і досить жорстокими сутичками та бійками..." Гм... Слухай, що далі. "Смерть по заповіту", — вигукнула дружина, явно входячи в азарт. — "Гостросюжетна історія про вбивство крупного бізнесмена і багато інших неприємностей..." Чуєш, нам пропонують крім убивства ще й багато інших неприємностей... Цікаво!

— "Втеча на відьмину гору", США, — вигукнув я, не дослухавши свою половину. — "Брат і сестра володіють унікальними здібностями, які хотіли б використати у своїх цілях двоє злодіїв..."

— "Власність диявола", США. Слухай рекламку: "Безжалісний убивця Френкі Мак Гуайр, втягує сім’ ю... в кривавий конфлікт". Чим не розвага для вихідного?

— "Вовче лігво", США. "Мумія", США. "Візит перевертня", США... Ні, давай краще підемо на "Оракула", — не могла стриматись від захоплення дружина. — "Чотири подружки збираються влаштувати сеанс окультизму. Після цього з кожною відбуваються дивні і страшні речі... Як вирватися?.. Дивіться фільм..." Гм, щось дивитися й розхотілося. Давай краще подивимося "Людину тьми", США — "Відомий вчений випадково виявляється в центрі пожежі, що влаштована мафією. Не дивлячись на сильні опіки, він залишається живим, створює собі нове обличчя і починає мстити..."

— "Небесний капітан" — підхопив естафету я. — "Всесвітньо відомі вчені зникають за вельми загадкових обставин... Героїня силкується зруйнувати плани божевільного професора, який перетворюється в надприродну істоту і намагається захопити світ з допомогою жахних, ним створених монстрів..." Їд-дрі т-вою... — я чи не вперше, не втримавшись, вдався до не зовсім нормативної лексики. — Виявляється, вже й на світ білий замахуються... А ми з тобою вирішили до культурних цінностей прилучатися. Мабуть, спізнилися...

— Знаєш що, — зітхнула дружина, відкладаючи газету. — Культпохід у кіно за духовними цінностями поки що відміняється і переноситься на... на невизначений строк, думаю, хоч кілька кінотеатрів на той час уціліє і ми якось зможемо прилучитися до культурних цінностей Америки та Європи... Тай чого кудись іти, як у нас вдома таке ж є, — кивнула на телевізор "Соні" — щодня по ньому демонструють по кілька подібних фільмів.

Відгуки про книгу Ярлик на князівство (збірка) - Чемерис Валентин (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: