Жовтий ліхтар, або Відьми грають чесно! - Олена Гриб
Не приховуватиму – йдеться про наслідного принца. Так-так, про Його Високість Арголіна, якому нещодавно виповнилося п'ятнадцять і якого ненавидить половина столиці.
Є думка, що хлопчисько до імператора жодного стосунку не має. Судіть самі: в династії ніколи не проявлялась сутність мага, а малюк бам – і вивалив на придворних ого-го який магічний потенціал. Ну тобто перемістив у тронну залу вміст вигрібної ями Його Величності.
Але останнім часом розмови про родовід Його Високості трохи стихли – дуже хлопчина схожий на свого батька, Малдраба Четвертого, в юності. Невисокий, худорлявий, з коротким каштановим волоссям і величезними сірими очима, що більше пасували б якому-небудь ельфові, він міг би легко підкорювати серця простих людей. На жаль, огидний характер не приховаєш, як не старайся.
Так ось, саме через Арголіна ми з братиком і вирушаємо в Клус.
Починалося все напрочуд примітивно… Позавчора… Іноді мені здається, відтоді пройшли роки!
Був сонячний ранок. Дуже ранній ранок! А хтось із наполегливістю, гідною кращого застосування, обривав дзвоник біля входу. Крізь залишки сну я чула, як бурчала бабуся, вилазячи з ліжка. Вона вдягалась і всоте клялась, що обов'язково встановить звукоізоляцію. Шкода, вдень вона більше дбає про зручність клієнтів, ніж про спокій власної сім'ї. Тато не раз пропонував до вивіски «Жилетки» додати: «З 8 ранку до 8 вечора». Чому «Жилетки»? А ми ж ніби як місце, де можна виплакатися! Аж трясе, як згадаю… З п'яти років не плачу!
Відвідувач тим часом доконав дзвоник і почав гамселити у двері кулаком. Бабуся перейшла на злісний шепіт – на її думку, юним створінням ні до чого чути такі слова (тобто мамі з татом, що піднялися на шум, не треба запам'ятовувати старовинні ельфійські прокляття). Я дістала Зелений блокнот і записала кілька нових висловів. Няву сподобається!
Гостя нарешті впустили. Мені не хотілося вислуховувати довжелезну мораль, без якої бабуся нізащо не обійшлася б, тому я вкрилась ковдрою з головою.
Куди там! Клієнт теж не був у захваті від повчань і відразу взяв бика за роги.
– …Його Величність…
Далі я слухала, квапливо вдягаючи повсякденний одяг – широкі штани та сорочку навипуск. Мама стверджувала, ніби в давні часи за такий вигляд на вулиці плювали в обличчя, але зараз громадська думка змінилася. Ні, геть усі на «чоловіче» вбрання не перейшли, зате подорожувати або працювати так було набагато зручніше.
Я поспішила до вітальні, проклинаючи долю, за примхою якої не могла пересуватися по будинку непомітно – як мама чи бабуся. І почула своє ім'я!
– …Рена охоче пригледіла б за ним, – впевнено мовив тато. – Тим паче, вона давно мріє пожити десь, окрім Веселого кварталу. Дівчинка наша ще не відьма…
– З глузду з'їхав, Греме?! – це мама. – Їй і двадцяти немає! Я в її віці…
– …втекла в той самий Клус і якось примудрилася вижити, незважаючи на свою сутність, – закінчила бабуся. – Зараз часи спокійніші, оголошено Рік Співробітництва. Та й справа ж бо державного значення. Рено, ти згодна? – Вона несподівано повернулася до кутка біля дверей, де причаїлась я.
Згодна?! Та я пів життя мріяла про подорож!
– Ну, якщо тільки задля блага держави. – І нехай хоч хтось запідозрить, що мені хотілося стрибати від радості!
– Держави? – не вгамовувалася мама. – А доньку нашу хто захистить? За нею хто нагляне?
– Як це хто? – втрутився у сімейну суперечку відвідувач. – Її брат Навагрем.
Ми дружно розреготалися. Клієнт теж невпевнено посміхнувся, але швидко знітився. Дивно, у ельфів має бути краща витримка!
Тато першим зглянувся над ним.
– Пане Дісоне, не звертайте уваги. Нав – не той хлопець, який погодиться їхати за тридев'ять земель, щоб виховувати підлітка. Він… Він просто ледар. Ні краплі відповідальності, лишень дівиці в голові, – мені здавалося, щасливішого дня в моєму житті не було, а батько все підливав масла у вогонь. – Його Високості такий приклад ні до чого.
Однак імператорський посланець не відступав:
– Повірте, ваш син у порівнянні з мої… молодим спадкоємцем – зразок слухняності! Пані Миго, чи можу я розраховувати на вашу допомогу?
Бабуся кивнула.
Відвідувач відкланявся, а ми почали готуватися до поїздки. Точніше, мене почали готувати… А потім і Нява, що, як завжди, валявся у ліжку до обіду.
Наш день народження став приводом скупитися в дорогу.
Отже, вчора я отримала приголомшливий костюм кольору темного листя, зшитий зі справжньої ельфійської тканини, і кошмарне плаття того ж відтінку, але клуського фасону (балахон, одним словом) від бабусі.
Магічну Кулю (на двох із братом, на жаль), що служитиме щоденником, гасителем шкідливої магії і, заодно, сигналом про допомогу («Буде погано, розбийте його», – туманно порадила мати) від батьків.
Набір рум'ян «Дріада» (так, їх тільки в лісі як маскувальний засіб використовувати) від покоївки Люки.
Дивовижний кинджал гномів від випадкового відвідувача, що зазирнув до нас під час застілля і зрадів запрошенню до столу (він потім шкодував про свою щедрість, але посоромився вимагати подароване назад).