Дев'яте Правило Чарівника, або Вогняний Ланцюг - Террі Гудкайнд
Річард боровся, щоб припинити це безумство. Річард боровся, використовуючи всі засоби, які мав у своєму розпорядженні, щоб зупинити тих, хто ніс світові подібне безглузде звірство. Річард присягнувся довести свою боротьбу до кінця, щоб інші не втрачали своїх улюблених, як втратила Уоррена вона, Верна. Річард насправді розумів її біль.
Верна втягнулася в ритм скандування, дозволяючи словами вільно текти крізь неї. Річард приніс в її життя те, чого їй все життя не вистачало — грунтовність, значення, мета. Посвячення такій людині перестало здаватися богохульством, здавалося, все відбувається абсолютно правильно. У якомусь сенсі, це була присвята самого життя, і все через те, якою людиною був Річард і які цілі він переслідував.
Річард був другом Уоррена. Його першим справжнім другом. Адже це Річард вивів його зі сховищ в сонячне світло, у величезний світ. Уоррен любив Річарда.
М'яке наспівне повторення стало заспокійливим притулком.
Верна відчула теплий промінь сонячного світла, що пробився через хмари. Вона купалася в його ніжному золотом теплі. Це тепло охопило її, просочуючись всередину і зігріваючи душу.
Уоррен хотів би, щоб вона впізнала всю дорогоцінну красу життя, поки це можливо.
У ніжному дотику світла вона відчула умиротворення. Вперше за останній час.
— Магістр Рал веде нас. Магістр Рал наставляє нас. Магістр Рал захищає нас. У сяйві слави твоєї — наша сила. У милосерді твоєму — наш порятунок. В мудрості твоїй — наше смирення. Все наше життя — служіння тобі. Все наше життя належить тобі.
Поки вона стояла на колінах в теплих променях сонячного світла, м'який потік слів Посвяти заповнював її глибоким спокоєм, безтурботністю, почуттям приналежності до чогось, до цієї пори невідомого. Вона шепотіла слова, дозволяючи їм розганяти гострі осколки болю. Так, стоячи на колінах, схиляючись до плиток підлоги, вкладаючи душу і серце в вимовлені слова, вона відчувала як всякий неспокій покидає її, як вона наповнюється благоговійною і простою радістю життя. Вона співала разом з усіма, вона грілася у ніжному теплі сонячного світла. Вона відчувала себе в теплі і безпеці. Вона відчувала любов.
Це почуття нагадувало те, що вона відчувала в люблячих обіймах Уоррена.
Так співала вона разом з усіма, знову і знову, без пауз, без перепочинку. І непомітно збігав час, і ніщо не мало значення в порівнянні з тим теплим острівцем спокою, яке вона відчувала всередині себе.
Двічі пролунав дзвін — м'яке, ніжне попередження, що Посвячення закінчено, але завжди залишиться з нею.
Верна підняла очі тільки коли відчула на плечі дотик чиєїсь руки. Це була усміхнена Бердіна. Озирнувшись, Верна побачила, що більшість людей вже розійшлося. Лише одна вона все ще стояла на колінах, схилившись до підлоги перед басейном. Бердіна опустилася на коліна біля неї.
— Верна, з тобою все в порядку? — Верна випросталася, не піднімаючись з колін.
— Так… мені було так добре в сонячному світлі.
Бердіна задерла брови. Вона глянула на струмені дощу, що танцювали на поверхні водойми.
— Верна, весь час йшов дощ.
Верна озирнулася навколо і піднялася на ноги. — Але… але ж я відчувала… Я бачила, як мене оточує сонячне світло.
Бердіна легко доторкнулася до Верни. — Я розумію.
— Правда?
Бердіна кивнула й зацікавлено посміхнулася. — Посвята дає можливість переглянути своє життя, іноді це приносить душевний спокій. Можливо той, хто тебе любив, прийшов, щоб полегшити твій біль.
Верна не могла відвести очей від м'якої усмішки на обличчі Морд-Сіт. — З тобою теж таке бувало?
Бердіна сковтнула і кивнула головою. Відповідь дали її очі, наповнені слізьми.
31Вони рушили в зворотний шлях через Народний Палац, по звивистих заплутаним коридорах. Спочатку могло здатися, що вони просто заблукали, повертаючи навмання в місцях перетину коридорів, залів і кімнат, проте прямих доріг з одного місця в інше в Палаці не існувало.
Цей заплутаний лабіринт переходів був створений зовсім не для того, щоб розважити відвідувачів Палацу цікавою прогулянкою. Народний Палац був побудований у формі заклинання, розміщений у певному місці і займав величезну площу. Верна була вражена, виявивши, що не тільки сам палац був збудований у формі заклинання, але і кожен його елемент також представляв окреме заклинання. Крім того, що це був абсолютно новий підхід до застосування подібної магії, він ще й застосований був у такому неймовірному масштабі. З тих пір заклинання сили палацу Ралів продовжувало діяти протягом багатьох тисяч років. Вона підозрювала, що основою подібного заклинання повинна була служити кров… кров д'харіанців.
Проходячи величезними залами, Верна не могла стримати захоплення їх красою, не кажучи вже про дивовижні розмірах. За своє життя вона побачила чимало величних споруд, але таких як Народний Палац Д'хари їй зустрічати не доводилося. Це був не палац, це було справжнє місто посеред пустельних рівнин Азеріта.
Палац, що підносився на великому плато, був лише частиною величезного комплексу. Всередині плато являло собою безліч печер різних розмірів, з'єднаних коридорами й переходами. Ці приміщення були пристосовані під різні служби і безліч торговців розташували тут свої склади. Щоб досягти власне палацу, потрібно було подолати незліченні сходові марші, минути нескінченні переходи і коридори. Багато з тих, хто торгував на перших рівнях Народного Палацу, ніколи не бували нагорі, в самому палаці. Навколо стін палацу розташовувався відкритий ринок, на якому теж торгувало безліч людей.
До плато вела єдина звивиста дорога, що проходила по зовнішній стороні схилу, і переривалася розвідним мостом. Навіть якби він ретельно не охоронявся, напасти на Палац, пройшовши по цій дорозі було практично неможливо. Потрапити ж у верхні рівні палацу можна було багатьма шляхами, там навіть були