Артеміс Фаул. Парадокс часу - Йон Колфер
Артеміс зробив крок уперед, звузив очі за пеленою темного волосся.
— А тобі не треба мені вірити, Мульче. Тобі треба мене боятися. Я — Людина Бруду з твого майбутнього, і в минулому я тебе теж зможу знайти, якщо ти не погодишся співпрацювати зі мною. Я знайшов тебе раз, і знову знайду. Наступного разу, коли ти залізеш у багажник, усередині на тебе чекатиме поліцейський з гарматою.
Мульч відчув, як почали закручуватися волоски на його бороді, а його борода рідко помилялася. Ще його бабуся приговорювала: «Довіряй своїй бороді, Мульче. Довіряй бороді». Ця людина була небезпечна, а у нього в житті і так вистачало проблем.
— Гаразд, Людино Бруду, — неохоче поступився він. — Ще одна послуга. І у тебе має бути купа золота для мене.
— Буде. Не бійся, мій колючий друже.
Гном був ображений до глибини душі.
— Не називай мене другом. Просто скажи мені. Що. Ти. Хочеш. Щоб. Я. Зробив.
— Просто слідуй своїй природі і викопай тунель. Мені треба викрасти лемура.
Мульч кивнув, неначе викрадення лемурів було найприроднішою річчю на світі.
— А у кого ми його крадемо?
— У мене.
Мульч спохмурнів, потім до нього дійшло.
— Ааа... Подорожі в часі і такі фокуси дозволяє, га? Холлі опустила омнітул у свою кишеню.
— Поговори мені ще, — сказала вона.
ГЛАВА 7: РОЗМОВА ЗІ ЗВІРАМИ
Ратдаунський парк
«БЕНТЛІ» Фаула був обладнаний сканером відбитків пальців і консоллю, на якій необхідно було ввести восьмизначний числовий код. Код змінювався щомісяця, тому Артемісу знадобилося декілька секунд, щоб подумки повернутись майже на вісім років назад та згадати правильну комбінацію цифр.
Він ковзнув по бронзовій шкіряній оббивці переднього сидіння та притиснув великий палець до другого сканера, схованого за рулем. Дверцята таємного відділення плавно відпружинили. Відділення було невеликим, але місця для пачки грошей, платинової кредитної картки та запасного мобільного телефону у ньому вистачало.
— Зброї немає? — спитала Холлі, коли Артеміс виліз із автомобіля, хоча будь-яка зброя Батлера була б занадто важкою для неї.
— Немає, — підтвердив Артеміс.
— Усе одно з пістолета Батлера я б не змогла поцілити навіть у слона.
— Сьогодні ввечері ми переслідуємо не слона, — сказав Артеміс англійською, коли вони вийшли з авто.
— Ми переслідуємо лемурів. У будь-якому разі навряд чи ми будемо стріляти в нашого супротивника в цій специфічній пригоді, тому, можливо, краще не мати зброї.
— Не зовсім, — сказала Холлі. — Я не зможу стріляти в тебе або в лемура, але закладаюсь, що більшість наших супротивників зможуть. Ти вмієш наживати ворогів.
Артеміс знизав плечима.
— Геніальність викликає огиду. Сумна правда життя.
— Геніальність та злодійська сутність, — бурмотів Мульч, сидячи на багажнику автомобіля. — Повірте знавцю: ніхто не любить талановитого злодія.
Артеміс барабанив пальцями по крилу машини.
— Ми маємо певні переваги. Ельфійську магію. Талант до розкопок. У мене також восьмирічний досвід в умінні створювати неприємності, якого немає у Артеміса.
— Створювати неприємності? — усміхнулась Холлі. — Мені здається, ти трохи применшив свої заслуги. Крадіжка у великих розмірах — ближче до правди.
Артеміс припинив барабанити.
— Одне з твоїх чарівних умінь — володіння мовами, чи не так?
— Я ж говорю з тобою, чи не так? — відповіла Холлі.
— Скільки точно мов ти знаєш?
Холлі посміхнулась. Вона знала, що хитрий розум Артеміса досить добре обраховує, де саме він збирається це застосувати.
— Стільки, скільки тобі потрібно.
— Добре, — сказав Артеміс. — Нам потрібно розділитися. Ти рушаєш до Ратдаунського парку поверхнею, ми з Мульчем подорожуємо під землею. Якщо нам знадобиться відволікти увагу, застосуй свій дар.
— Із насолодою, — сказала Холлі та відразу стала прозорою, ніби вона складалась зі справжнісінької води. Останньою зникла її посмішка. Як у Чеширського Кота. Він згадав декілька слів з «Аліси в Країні чудес». «Я не хочу перебувати серед божевільних», — сказала Аліса. «О, ти не зміниш цього, — відповів Кіт. — Ми всі тут божевільні». Артеміс глянув на смердючого гнома, який ловив у своїй бороді комах, та подумав:
«Ми також тут усі божевільні».
Холлі з великою обережністю підійшла до головних воріт Ратдаунського парку, незважаючи на те що була захищеною екраном. Одного разу офіцери ЛЕПрекону, гадаючи, що Батлер їх не бачить, отримали значні травми та синці. Вона б не стала недооцінювати охоронця, і той факт, що він знову став її ворогом, змусив шлунок зіщулитись від страху. Людський одяг постійно підскакував і дряпав її тіло. Він не був пристосований до захисного екрана, тому за лічені хвилини майже розвалився на шматки.
«Мені не вистачає мого “Нейтрино”, — подумала вона, дивлячись на посилені сталеві двері й темну невідомість за ними. — І я сумую за Фоулі та його супутниковими пристроями зв’язку».
Але в душі Холлі була авантюристкою, тому піти геть навіть не спало їй на думку. Керувати механізмом, перебуваючи під захисним екраном, було важко, тому Холлі вимкнула його на декілька секунд, щоб відчинити двері за допомогою омнітула. Це була стара модель, але мати Холлі заплатила додатково декілька злитків для її модернізації. Стандартний омнітул міг відчиняти будь-які двері, зачинені на звичайний механічний замок. Цей, крім того, відмикав електронні замки та навіть відключав просту сигналізацію.
«Але це не знадобиться, — подумала ельфійка. — Якщо вірити Артемісу, він вимкнув усю сигналізацію».
Згадка про це не дуже заспокоювала. Артеміс уже помилявся під час цієї подорожі. Менше ніж за п’ять секунд омнітул зробив свою справу та м’яко завібрував, немов кіт, що мурчить собі під ніс. Від легкого дотику важкі двері безшумно відчинились, і Холлі знову ввімкнула захисний екран. Входячи в Ратдаунський парк, ельфійка відчувала більшу тривогу щодо вдалого виконання завдання, ніж у минулі роки.
«Я знову новобранець. Салага, що тільки-но закінчив Академію, — міркувала Холлі. — Я досвідчений фахівець, але моє тіло відмовляється це визнавати. Тому треба якомога швидше знайти мавпу, доки не розпочався мандраж».
Молодий Артеміс вимкнув систему безпеки дорогою до інституту. За допомогою картки-ключа директора інституту це було легко зробити. Днем раніше, під час екскурсії, він поставив декілька складних питань про достовірність теорії еволюції. Директор, завзятий еволюціоніст, довго вислуховував різні аргументи, доки Батлер обшукував його кишені. Щойно картка-ключ опинилась у руках охоронця, він просто вставив її у портативний карт-рідер, що лежав у нагрудній кишені, і просвистів