Українська література » » Смерть у Бреслау - Марек Краєвський

Смерть у Бреслау - Марек Краєвський

---
Читаємо онлайн Смерть у Бреслау - Марек Краєвський
змінив долю. Наукову експертизу провів Анвальдт, який у лікарні непогано вивчив семітські мови. А узбек залишився зі своїми пустельними братами в дрезденській лікарні...

Мокк повільно походжав кімнатою й гордовито випинав могутні груди.

— І бачиш, Maacce? Доля — це я. І твоя теж... Хочеш почути мою інтерпретацію останнього пророцтва? Ось вона: amoc — це «Маасс», далі jeladim — «діти», akrabbim — «скорпіони», chul — «падати». «Діти», «скорпіони» й «падати» — ось пророцтво твоєї смерті.

Мокк зупинився посеред кімнати її підніс руки над головою. Він застиг у цій позі поганського жерця й гучним голосом промовив:

— Я, Ебергард Мокк, невблаганна доля, я, Ебергард Мокк, смерть, що наближається, запитую тебе, сину, чи ти волів би випасти з цього поверху на вулицю, чи померти від отрути цих маленьких скорпіонів, ще дітей, скорпіончпків, які вже несуть смертоносну отруту у своїх жалах?

Мокк чітко наголосив на словах «скорпіончики» й «випасти». Маасс не розумів, про яких скорпіонів ідеться, доки Анвальдт не відкрив маленького лікарського саквояжа. Маасс зазирнув досередини й поблід. Маленькі чорні павукоподібні крутили клішнями й вигинали жала, силкуючись вилізти із саквояжа. У вухах знову й знову лунала німецька мова, якої він давно вже не чув. Сичало й вібрувало дієслово ausfallen — «випасти». Він рушив у бік відчиненого вікна. У нічній темряві неоновий курець на рекламі ритмічно випускав кільця цигаркового диму.

Марек Краєвський (нар. 1966 р.) один з найпопулярніших польських прозаїків, автор ретродетективів, дія яких відбувається в довоєнному Вроцлаві - німецькому Бреслау. Цикл романів про пригоди кримінального комісара Ебергарда Мокка складається з п'яти книжок: «Смерть у Бреслау» (1999), «Кінець світу в Бреслау» (2003), «Привиди в місті Бреслау» (2005), «Фортеця Бреслау» (2006), «Чума в Бреслау» (2007), «Голова Мінотавра» (2009), які перекладено на 18 мов. 

Українською мовою виходив роман «Кінець світу в Бреслау» (2007).


Краєвськии вміє подбати про деталі, як Манкель, але його вишуканий стиль заінтригує також фанатів Умберто Еко та Бориса Акуніна. 

«Financial Times»


«Смерть у Бреслау» - це не лише інтригуюча таємниця. Це й історія втраченої вітчизни. Справжня майстерність.

«The Guardian»


Історичні детективи останнім часом стали надзвичайно популярними. Одначе рідко коли їх герої такі ж цікаві, як герої «Смерті у Бреслау».

«Tribune»

Примітки
1

Переклад Бориса Тена.

(обратно) 2

Штазі (нім. Stasi, Staatssicherheit), повністю: Ministerium fur Staatssicherheit — Міністерство державної безпеки у Німецькій Демократичній Республіці (1950-1989 рр.).

(обратно) 3

Гайді — головна героїня дитячої книжки Йоганни Спірі швейцарської письменниці другої половини XIX ст.

(обратно) 4

Непот Корнелній (біля 100 — після 32 до н. е.) — римський письменник, автор біографічної праці «Про славних людей».

(обратно) 5

Теофраст (372 — 288 до н. е.) грецький філософ, автор твору «Характери», у якому подав описи головних характерологічних типів.

(обратно) 6

СА штурмові загони, воєнізовані формування НСДАП. Після «Ночі довгих ножів» СА ліквідували, їхнє місце посіли загони СС.

(обратно) 7

От паскудство (нім.).

(обратно) 8

Охорона рибних ставків (нім.).

(обратно) 9

До речі, до слова (лат.).

(обратно) 10

НСДАП (NSDAP) — Націонал-соціалістична робітнича партія Німеччини — керівна партія в Німеччині протягом 1933— 1945 рр., лідером якої був Адольф Гітлер.

Відгуки про книгу Смерть у Бреслау - Марек Краєвський (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: