Без почуттів - Ольга Джокер
***
Перша зміна проходить шалено нервово: з появою правоохоронних органів, пізніше - викликом швидкої допомоги через криваву бійку між відвідувачами.
Друга на контрасті здається мені казкою. Ні, справді. Без пригод. У третю - я сподіваюся повністю звикнути і влитися.
Виявляється, поліція навідується до клубу чітко раз на тиждень. Переважно по п'ятницях. Потрібно бути готовою.
Розмова зазвичай триває недовго і займає від сили десять-п'ятнадцять хвилин.
Після того, як енну суму грошей відправляють у потрібні руки, заклад продовжує вільно і майже легально функціонувати.
Чи були преценденти, коли настільки поширена практика вирішення проблем не спрацьовувала? Так. Саме тому клуб два місяці тому переїхав у новий район міста - до більш зговірливих людей.
В неділю, після денної прогулянки, я накидаю коло і повертаюся додому, засмучена тим, що на сорочку, в якій я планувала відпрацювати зміну, випадково пролилася кава.
Доїжджаю швидко і без заторів. Залишаю "Тойоту" на паркувальному місці біля під'їзду. Дістаю з сумочки зв'язку ключів, блокую двері.
"Батько вже дістав! Забороняє їхати на концерт, уявляєш?", - приходить повідомлення від Яни.
До під'їзду не заходжу, а влітаю. Не чекаючи ліфта, мчу на свій поверх. Паралельно набираючи запитання-відповідь подрузі.
"Чим аргументує?"
Я прискорююся. Спізнюватися не хочеться. У клубі насправді гарно платять. Позмінно. Я отримала гроші і за п'ятницю, і за суботу. І залишилася більш ніж задоволена: заправила тачку, купила додому продукти, придбала нову сукню на розпродажі та сходила в кіно з Єгором - це було щось на кшталт подяки за працевлаштування.
"У нас сьогодні гості. Міру теж наказано приїхати, а в нього, між іншим, важливий бій. Батьки геть подуріли!"
Навпомацки вставляю ключ у замкову щілину. Друкую. Злюся у відповідь. Насправді, мені складно зрозуміти, як можна не відпускати дорослу повнолітню доньку на концерт, бо моя мати ніколи й ні в чому мене не контролювала.
"Це прикро і несправедливо, Ян"
"А я про що!"
Штовхаю двері від себе і повільно відриваю погляд від дисплея, вловивши рух біля протилежної стіни передпокою.
Обмираю.
Дідько. Краще б я цього не робила.
З ванної кімнати, в одних джинсах, виходить дядько Олег. Нітрохи не бентежачись і не відчуваючи ніяковості. Принаймні, зовні.
Я тушуюся і опускаю очі. Знімаю черевики та куртку. Потрібно було попередити про приїзд, але в настільки курйозні ситуації ми поки що жодного разу не потрапляли.
- Привіт, Дашо.
Киваю, відчуваючи, як від сорому палає обличчя. Не можу не відзначити схожості з Ратміром. У нього та Олега В'ячеславовича навіть статура однакова, тільки Авдєєв-молодший трохи вищий і худорлявіший, а старший - міцніший.
- Я повернулася буквально на дві секунди. Вже тікаю.
Мамин коханець відкашлюється, продовжуючи стояти біля дверей ванної кімнати і спостерігаючи за мною.
- Далеко?
- На роботу.
Я рішуче відвертаюся і відповідаю вже з-за спини, прямуючи коридором до себе у спальню.
- Затримайся, будь ласка. Потрібно поговорити.
В тоні вперто прослизає строгість і безкомпромісність. Дядько Олег може бути як добрим і веселим, так і справжнім тираном. Дивно, як це все в ньому поєднується. Може грає?
Зачинившись на замок, відчиняю шафу та дістаю звідти сорочку в смужку.
Вмикаю парову праску. Швидко проходжуся по м'ятій тканині. Вільною рукою висловлюю у повідомленні співчуття Яні. І гадаю: що такого могло знадобитися від мене Авдєєву?
Переодягнувшись у чистий одяг, зупиняюся біля дзеркала і проходжуся гребінцем із великими зубцями по хвилястому волоссю. Не можу сказати, що в нас є особливий дрес-код, але на робочому місці бажано не надто відволікати клієнтів відкритим і строкатим вбранням від того, для чого вони приїхали до бійцівського клубу - хліба і видовищ на рингу.
- Про що ви хотіли поговорити? - запитую Олега В'ячеславовича, проходячи на кухню.
Чоловік п'є каву, переодягнувшись у светр і штані. Побачивши мене - дістає з пачки цигарку, вставляє її в губи і, невідривно буравлячи очима, клацає запальничкою.
Дим миттю наповнює приміщення. Відкрите на провітрювання вікно не рятує становища, тому я додатково вмикаю витяжку над плитою.
- Присядь, - киває на стілець.
Я шумно видихаю і слухаюся. Нервові клітини лопаються. Схоже, розмова намічається довгою, а в мене зовсім скоро почнеться зміна. При чому Олег В'ячеславович знає і бачить, що я поспішаю, але послаблювати натиск не планує.
- Дашо, скажи, будь ласка, я мало даю вам із матір'ю грошей?
Питання б'є прямо під дих. Тема приблизно зрозуміла. Залишилося дізнатися деталі. І... змиритися, напевно.