Богиня і Консультант - Володимир Львович Єшкілєв
У нашій розмові ми зачепили лише кілька комірчин верхнього поверху того «підземного світу» засекречених «гномів», які у таємних лабораторіях виготовляють для володарів світу найтоншу зброю: магічні мозаїки слів-фреймів, якими можна змусити людей невмотивовано любити пана А. і так само невмотивовано ненавидіти пана Б., голосувати за відвертих бандитів і не помічати посланих Богом рятівників. Раніше я недооцінював цих гномів. Мені здавалося, що сильна природна людина здатна розвіяти «гномський морок» могутнім Словом Правди. Але тепер я бачу, що новітня доба маніпуляцій не залишає природним людям жодного шансу, що всі оті безглузді розмови, які ведуться у мистецько-інтелігентському середовищі про прихід майбутнього Народного Пророка – недолугі казки для одурених і відсталих. Відлуння кріпацького минулого отих митців і саморобних «дисидентів». Не прийде, шановні, до вас пророк. Замість нього прийде чергова «лялька», навчена підземними гномами. І протидіяти лялькам (протидіяти гномській роботі) може лише жрецька ієрархія, пов’язана з рідною землею тисячолітніми узами надчуттєвих практик. Майбутнє нації творитимуть не продажні митці й політикани, не лякливі спиті «інтелектуали», а безжальні волхви з Жезлами Сили у твердих руках.
Відповідно, політика вже починає розчаровувати. Скільки бруду, грубої брехні, фальшивих чеснот, рук, «які ніколи не крали». Бридня! Де ж оті «композитори егрегору», про яких так розводився С. на наших з ним зустрічах? Де? Знову байки для дурнів? І як після всього цього сподіватися на особисту порядність політиків? М. розповідала, що С. при зустрічі пропонував їй утримання. Як чоловік чоловіка я його розумію, але за кого він має мене? За бордельного дідуся?
23 вересня 2004 року
Сьогодні балакав із Робертом. Він мене критикує. Показав мені на прикладах політичної телереклами, як обидві ворогуючі сили зомбують глядача. Я після розмови з О. К. на це вже дивлюся як на синтетичне (в сенсі методології, засобів і джерел) мистецтво контролю над людськими свідомостями. Гноми працюють, працюють, працюють. Реклама дубова, але на примітивів, напевно, саме таке й діє.
Сьогодні взявся за порівняння перекладів «Велесової книги» в світлі моїх нових знань про жрецькі ієрархії та дію «Жезлів Сили». Щось там не складається. Я завжди схилявся до думки, що «Велесова книга» не підробка, або принаймні не зовсім підробка, але тепер почав у тому сумніватися. Хочу про це побалакати з таким собі О., його мені рекомендували у Спілці письменників як одного з найкращих знавців предмета (тобто «Велесової книги»). Ще мені сказали, що найновіший альтернативний переклад «В. К.» зроблений одним молодим лінгвістом із Польщі. Обіцяли повідомити його поштову адресу.
27 вересня 2004 року
Сьогодні дві години розмовляв із нашою рудою М. Ні про що конкретне не йшлося, але враження від самого спілкування залишилося надзвичайне. Вона таки сильна харизматична особистість. Ці зелені очі, вони гіпнотизують, затягують, змушують придивлятися до кожного руху її обличчя. Ніяких отих хитрих «фреймів» не потрібно, щоби пропасти в тих очах навіки. Я тепер зовсім не дивуюся С. Тут би кожний спокусився, а він вже давно при владі, звик отримувати усе, що забажає. Я не знаю, яким робом М. йому там відмовила, але, здається, С. не образився. Наша руденька красуня – неабиякий дипломат! Невже саме цій витонченій сучасній молодій жінці у найближчому майбутті суджено стати Серцем Нації? Приємно почувати себе на вістрі історії. Про нас ще напишуть книжки.
Мітелик посміхнувся, прочитавши запис від 27 вересня. Книжки про них напишуть, аякже! Від прочитаного в нього виникла безліч питань. Чому генерал не пішов на відверту розмову з професором? Щось його налякало чи насторожило? Що саме? Отой дитячий ентузіазм старого археолога? Чому лишився живим доцент Вербенко, а всі інші учасники проекту «нового українського жрецтва» загинули? Чому Ірина Маргель, маючи Силу (або, радше, природний талант «фокусувати» її за допомогою Каменя), не передбачила і не відвернула такого сумного кінця? Йому дуже закортіло самому зустрітися з генералом-психотроніком. Але це б означало піти на смертельний ризик. Мітелик стомлено заплющив очі. Яка б то Богиня порадила, як діяти!
4До невеличкої залізничної станції, де він мав зустрітися з Вигнанцем, Одноокий ішов пішки. Він залишив тимчасову схованку ще у темряві, перетнув поле і вийшов до станції з боку лісосмуги. Сторонньому спостерігачеві важко було б упізнати в пошарпаному тлукові того шанувальника фірмового одягу, якого звик бачити Мітелик. Брезентовий плащ, кашкет і старі кирзаки перетворили Яру на пересічного мешканця промзони, котрого похмільний синдром жене на пошуки самогону.
На станційній платформі Одноокий злився з ранковим натовпом робітників, пенсіонерів і перекупок. З-за спин очікуючих він оглянув бетонний паркан, що відокремлював станцію від території занедбаної цукроварні. На паркані крейдою було накреслено три цифри. Перша з них означала, що у Вигнанця все добре, друга була кодом одного з обумовлених місць зустрічі, а третя – часом, коли Вигнанець чекатиме свого найманця. Одноокий трохи перечекав і спустився з платформи на вуличку одного із тих невиразних містечок, яких багато розкидала Україною двохсотлітня колонізація Дикого Поля.