Кобзар 2000. Hard - Брати Капранови
До речі, всі здоровані отакі неповороткі, і цим треба користуватися. Вдень.
Коли мій переслідувач зник із поля зору, дрижаки почали мене потрошку відпускати, але я вирішив пересидіти тут ще півгодини, незважаючи навіть на те, що у занедбаній двірницькій добряче смерділо. Це я потерплю, але краще відсиджуся. Про всяк випадок. У тролейбусі ж він мене вирахував. Нам, незалежним бізнесменам, завжди доводиться перезакладатися на четвертого валета. А що поробиш? Надто багато бажаючих на нашу мізерію, а всім платити - собі нічого не лишиться. Особливо всяким мугирям. Мало ми ментам віддаємо - але ж бачите, гроші вони беруть, а якщо отакий схопить за горло, майор Петренко зразу в кущі. Він у нас отримує за захист од себе, ну, може, ще од майора Коноваленка. Тьху ти. Як же ж працювати в такій країні, скажіть, будь ласка?
Я довгенько сидів у покинутій двірницькій та все виглядав у шпаринку - чи не пливе в кораблику доктор Айболить. Але, слава Богу, нікого не було. Мій фокус вдався. Хвилин за сорок, остаточно заморившись від руїнного смороду та переконавшись, що на обрії не видно жодного мугиря, я поскакав додому, нервово озираючись та тулячись попід стіни. Вранці треба буде обов’язково поміркувати, хто це може мене вистежувати і яких запобіжних заходів треба вжити. А може, вже зараз подзвонити Кольці? Хай теж не спить, не одному ж мені думати.
Вдома я ще повизирав у вікно для певності, але знов-таки нічого не побачив. Яскрава люстра під стелею одразу ж позитивно подіяла на психічний стан. Може, мене з кимось переплутали? Чого там, зовнішність у мене звичайнісінька, вдягнутий я посередньо, сіренько - хоч у шпигуни записуйся. Хтось мені казав, що у шпигуни беруть людей із середньостатистичною зовнішністю. От саме як у мене. Тим більше що вночі маму рідну не впізнаєш. Ні, ну це логічно, бо інакше хто ж іще може мною зацікавитись? Ми ж не акули якісь - так, дрібні бізнесмени, на життя б вистачило, не те, знаєте, щоб там щось.
Під ці міркування я вицмулив півпляшки горілки і вирішив Кольці не дзвонити. Хай собі спить спокійно. Я, коли п’яний, стаю гуманним до нестями. Пам’ятаю, як з Колькою тільки починали, ще жили разом, так ото хто перший зранку прокинеться, бігом зразу до кухні і сто грамів - гульк. А тоді другий його цілий день возить, бо напідпитку за кермо не сядеш. Веселі були часи. Романтичний період бізнесу. Гроші самі до рук пливли. Не те що тепер.
Вранці я прокинувся із невеличким дзвоном у голові. Не можна сказати, що це подіяли вчорашні півпляшки, проте ковток пива поліпшив настрій та зменшив тиск на душу. Досьорбуючи пиво, я визирав у вікно і вивчав ситуацію у дворі. Звичайно, відірватися я вчора відірвався, але мало там що. Може, якісь круті за нас взялися? Так ми їм все одно платити не будемо, краще знімемося з місця і ларі ведері. У нас бізнес мобільний.
Поспішати зранку не було куди. Я щойно повернувся з Туреччини, здавши крам, був з грошима і новий цикл планував почати тільки за тиждень. А тому вирішив потелефонувати Кольці, хай приїде, поміркуємо разом - може, вже зараз треба підриватись?
Поки приїхав Колька, я видивлявся в усі вікна, навіть на сходи виходив, проте нічого підозрілого не побачив. Певно-таки вчора я остаточно загубив свого переслідувача.
Колька приїхав і, як завжди, мене заспокоїв. Він у нас колишній офіцер, розвідник, тому розуміється на стратегії. Ми з ним випили пляшечку горілки і все розклали по полицях.
- Зачекай, - сказав Колька. - Не жени картину. Ти його де помітив, біля контори?
- Не пам’ятаю, - чесно сказав я. - Наче, ні.
- Додому не привів?
- Та що я, хворий?
- Значить так, - підсумував Колька. - Якщо це круті, вони б не стали за тобою ходити, а просто взяли за барки, і привіт. Менти теж відпадають, у них таких качків стежити не посилають. Значить це або переплутали, або… - він замислився. -… не знаю, або щось таке, що думай - не думай, все одно нічого не придумаєш.
Отака стратегія.
- А ти, часом, не пив учора?
- Ні, ну трохи випив, але ж не до такої міри…
Врешті-решт ми вирішили, що треба перевіритись. Тобто потинятися біля контори та послідкувати. Я, значить, буду тинятися, а Колька слідкувати, чи нема хвоста. Розумно.
По обіді я старанно виконував наш план, тобто тинявся біля контори, а Колька спостерігав, сидячи на лаві у скверику, а потім у кафе, а потім на дитячому майданчику, але все було настільки спокійно, що спокійніше навіть уявити важко. Після трьох годин таких вправ ми з Колькою зібрали нараду під дитячим грибочком і вирішили, що все це фігня, проте обережним бути не завадить.
- Запам’ятовуй людей, яких стрінеш, - вчив мене Колька. - От як одну й ту саму морду двічі побачив, зразу вуха сторч. А як уже тричі, тоді сам розумієш.
До контори ми більше не пішли, та й що туди ходити, все одно роботи нема. А замість того випили по сто грамів та розбіглися у різні боки.
Отак, поки те-се, й вечір настав, і знову на вулицях зробилося темно, хоч в око стрель. Я вирішив не випробувати долю і подався додому, старанно вдивляючись у всіх зустрічних та пропускаючи вперед задніх. Так, звичайно, повільніше виходить, зате з гарантією. От, наприклад, край дороги стоїть дядько, знайома постать, десь я його бачив, треба уважніше придивитись…
- Ви Сергій?
Від несподіванки я аж зупинився на місці. Дядько звертався до мене, безперечно до мене, бо мене кличуть саме Сергієм. Він навіть крок ступив назустріч. Чесно кажучи, це не порадувало, ба навіть більше, я почав озиратися на всі боки, очікуючи на продовження несподіванок, але поки що вони не продовжувались.
- Ви Сергій?
Я кивнув, не припиняючи озиратися.
Дядько підійшов впритул до мене, подивився згори-вниз. Він був височенький на зріст.
- Що вам? - нетерпляче спитав я.
- Я батько Марічки…
Якої там, к хрінам, Марічки… зачекайте, але ж у неї не було батька!
Я витріщився на свого співрозмовника, проте він, здається, витлумачив мій погляд по-своєму.
- Си-инку! - раптом заволав він та кинувся мене обіймати своїми довгими руками.
Господи, цього тільки бракувало!
Я відбивався наскільки