Шоколад із чилі - Іоанна Ягелло
Автобус зупинився. Адріан підвівся.
— Я вже вийду. Звідси мені ближче пішки з валізою. А це тобі, — і тицьнув їй до рук якийсь пакуночок.
Лінка розірвала папір. Усередині виявилися шкарпетки з оленями. І формочки для вирізання різдвяного печива у формі ялинки. «Невже ти коли-небудь бачив, щоб я пекла тістечка?» — подумала Лінка й відчула, як її сповнює злість. Гаразд. Зараз вийде біля «Емпіка» і ще встигне повернути календар. Нічого собі! Часу в нього для неї немає! Ні — то й ні. Вона точно не нав’язуватиметься!
Розтерши сльози по щоках (добре, що морозу немає, принаймні шкіру вона собі так не зіпсує), Лінка прямувала рішуче, чітко карбуючи кроки, вуста стиснула в рисочку, здавалося, вона чудово панує над ситуацією. Проте не встигла вона дійти до торгового центру, як очі несподівано наповнилися сльозами, і Лінка більше нічого не бачила. Звідки в людині стільки води? Добре, принаймні, що вона не вручила свого подарунка першою, ото була б дурепа! Зітхнула і, намагаючись не втрачати самовладання, стала в чергу до каси «Емпіка».
— Я б хотіла повернути цей календар, — сказала вона, силкуючись посміхнутися. — Виявилося… що в цієї людини… вже є інший.
Молодий продавець глянув явно співчутливо. Воно й не дивно: Лінка знала, що очі в неї почервоніли, а туш напевне розмазалася.
— Дайте, будь ласка, чек, — мовив продавець.
— Чек?
— Так, повернення приймаються лише із чеком.
Хай йому грець, вона про таке й не подумала. Купуючи подарунок, Лінка точно отримала той чек і відразу ж викинула як непотріб.
— Але я купила його тут, — тільки й видушила вона.
— Мені дуже шкода, без чека нічого не можна зробити.
Лінка знову відчула, як сльози набігають на очі, тож лише кивнула головою, узяла календар і вийшла. Нічого, вона ще подумає, що з ним зробити.
— Що сталося? — запитала мама, відчиняючи їй двері. Підперезалася якимсь старим фартухом, звідки вона його тільки й витягла? Фартух запрошував приготувати щось, спокушаючи величезною тарілкою спагеті з томатним соусом, унизу виднів рецепт, а серединою звивався напис «Spaghetti Master».
— Невже спагеті готуємо? — Лінка намагалася пожартувати, щоб якось приховати свій стан. — Гарненький фартушок, звідки він у тебе?
— Адам купив мені колись на Різдво, — посміхнулася мама.
— О, це дорожче за діаманти!
— Розумієш, чоловіки не дуже вміють вибирати подарунки. Власне, мій досвід показує, що в цьому плані вони геть безнадійні.
І тоді Лінка знову розплакалася.
— Розповідай, що трапилося! І не лий сльози до миски, бо тісто на вушка мені зіпсуєш!
Боже мій, мати власноручно ліпить вушка! Справжній тобі Армагедон. Якщо бабуся приїде на святвечір, то нізащо не повірить.
— І що ти збираєшся робити? — спитала мама.
— А що я можу зробити? — Лінка м’яла в руках кульку тіста.
— Можеш нічого не робити й весь час страждати, не знаючи, у чому справа. Із того, що ти розповіла, я зрозуміла, що він, швидше за все, нічого тобі не скаже, хіба що ти його якось притиснеш. Отак, як це тісто. Розкачуй…
Лінка взяла пляшку, яка слугувала їм качалкою й тоненько розкачала тісто. Так тонко, що в одному місці воно аж просвічувало, неначе за мить там мало з’явитися Адріанове обличчя, не чуже, як сьогодні, а колишнє, рідне…
— А тепер вирізай оцим, — мама простягла їй скляночку. — З іншого боку, я й сама не знаю, що робила б на твоєму місці. Мабуть, що нічого, — стенула вона плечима. — Але ти завжди була іншою, якоюсь більш…
— Якою?
— Не знаю… Пригадуєш, коли ти була малою й посварилася з подружкою? Такою руденькою дівчинкою…
— Івонкою.
— Так, мабуть, що так. Вона щось там наплела про тебе якійсь іншій дівчинці. Я забрала тебе зі школи, і щойно ти прийшла додому, як негайно зателефонувала до неї й дала їй такого прочухана! Я аж заходилася від сміху та разом з тим страшенно тобою пишалася, бо ти так вміла дати собі раду! А тобі ж було лише вісім!
У замку скреготнув ключ. Поверталися Адам і Кай з ялинкою.
— Не кажи йому нічого, мамо.
Та щойно вгледіла ялинку, як сльози знову повернулися.
— Усе, усе мені про нього нагадує! — знову розридалася Лінка й втекла до своєї кімнати.
Лінка сиділа сердита й набурмосена, думаючи про те, що це найгірший святвечір в її житті. Задзеленчав мобільний, але їй не хотілося ні з ким говорити. Мабуть, це Адріан дзвонить, щоб попросити пробачення, але вона навіть не гляне. Коли телефон озвався втретє, Лінка підняла трубку. Це був зовсім не Адріан, а Лукаш.
— Я вже подумав, чи не потонула ти в борщі! То що там із цією акцією з Миколаєм?
Ой леле! Через усе це вона геть забула, що Лукаш обіцяв переодягнутися Миколаєм і прийти до них! Кай продовжував вірити у святого, і вони робили це задля малого. Сюрприз, справжній Миколай, а не щорічний вдаваний спектакль під назвою: «Він прийшов, але дуже спішив, то й залишив подарунок під дверима».
— Ну, чого ти мовчиш? На коропа перетворилася чи що?
— Пробач. У мене просто виникли несподівані проблеми.
— Щось удома? — тепер Лукашів голос був серйозний, стурбований.
— Ні, не вдома. Перепрошую, я забула про все це, але приємно, що ти пам’ятаєш…
Перевірила, чи двері до кімнати добре зачинені. Іще чого бракувало — щоб Кай усе підслухав.
— То о котрій ти зможеш прийти?
— Хіба я знаю? Може, о сьомій? Ми до столу сідаємо завжди рано, починається все о п’ятій, тобто от-от. Я маю в що переодягнутися, але перед тим винеси згори якусь подушку, бо ніхто не повірить у худого Миколая. Ну, і мішок із подарунками, бо мішка в мене немає.
— То подзвони, коли їхатимеш.
На мить Лінка навіть забула про все, що сталося в аеропорту. Найважливіше тепер — діяти, тоді не залишиться часу на роздуми про прикрощі. Зрештою, може, все не так погано, може, Адріан справді з якоїсь причини не міг приїхати на довше. Може, тому він так дивно поводився, бо йому було прикро її розчаровувати? Вона чекала на якусь звістку від нього: есемеску, дзвінок, яка різниця, що поки нічого не дочекалася. Вирішила якось пережити святвечір і поміркувати, що робити далі. А спершу допомогти на кухні.
— Гаразд, то чим тобі допомогти? — поцікавилась у мами.
— Зачекай, — мама тактовно не запитала, чи доня вже заспокоїлася. — Ялинку прикрашають Кай із Адамом, борщ готовий, вушка також. Решта з магазину, і я вже все поставила на стіл. Може, піди до Кая, бо