Хвилі над нами - Ольга Флорентіївна Хлудова
Якщо вийти на байді чи невеликому риболовному судні далі від берега, можливо, там знайдеться багато цікавих об'єктів для полювання або спостережень. Невелика глибина моря дає можливість майже в будь-якій його точці досягати дна без аквалангів з самою лише маскою і трубкою. Мабуть, кожному підводному спортсменові було б цікаво подивитись, як живляться осетри і севрюга або проходять зграї кефалі і лежать на дні великі калкани.
Завдяки тривалим штилям, які інколи затягуються на багато днів, вода в цей період стає набагато прозорішою. Правда, в Азовському морі дуже багато найдрібніших живих організмів, фіто- і зоопланктону, які насичують воду протягом весняних і літніх місяців, тому вода тут не може бути такою прозорою, як у Чорному морі. Але з цим доводиться миритись, тим більше, що без цих живих організмів не було б казкових рибних багатств Азовського моря.
Якщо уникати районів, де великі ріки виносять у море чималу кількість завислих часток, завжди можна знайти такі місця, де багато риби і досить прозора вода, щоб її бачити. Південні береги Азовського моря в цьому відношенні найкращі.
Нам не пощастило поплавати в районі мису Китень (між Казантипом і Арабатською Стрілкою), необстежєним лишилось узбережжя Керченського півострова від Казантипу до протоки. Ніхто з моїх друзів підводних спортсменів ще не плавав там, і хто знає, може, саме в цих місцях на них чекають незвичайні зустрічі під водою.
СПИСОК УКРАЇНСЬКИХ І ЛАТИНСЬКИХ НАЗВ ТВАРИН ТА РОСЛИН
Примітки
1
Планктон — сукупність найдрібніших тварин і рослинних організмів, що населяють товщу води. Не маючи органів руху, ці організми пасивно гойдаються на воді, яка переносить їх з місця на місце.
(обратно) 2Е. К. Суворов. Основы ихтиологии. Госиздат, «Советская наука», 1948.
(обратно)Оглавление Ольга Хлудова ХВИЛІ НАД НАМИ ПЕРЕДМОВА ЧОРНЕ МОРЕ АЗОВСЬКЕ МОРЕ СПИСОК УКРАЇНСЬКИХ І ЛАТИНСЬКИХ НАЗВ ТВАРИН ТА РОСЛИН