Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях - Даніелла Лапорт
3. Коли ви почуваєтеся сильними, пристрасними, вільними, неймовірно корисними, захопленими, натхненними?
Ви хочете жити й заробляти в цій сфері, чи не так? Будь ласка, скажіть «так». Перебуваючи в зоні своєї пристрасті, ви забуваєте про час, ви ладні працювати безкоштовно. Можливо, вона надає вам сил, наповнює вас енергією.
4. У чому, на вашу думку, полягає ваша геніальність? Що вам напрочуд добре вдається (в житті та в роботі)?
Геніальність — це здатність приймати те, що дарує всесвіт.
«Ї Цзін»
Мені завжди стає прикро, коли хтось думає, ніби не існує такого, що вдається йому напрочуд добре. Це пробуджує мій материнський інстинкт, мені хочеться перетворитися на Доллі Партон[50] і сказати: «Але ж Бог не створює нікчем, моя ясочко! Дорогенька, Бог кожного наділив якимсь даром, мов яскравою, різнокольоровою одежиною!»
Якщо ви вважаєте себе сірою, ординарною людиною та не розумієте, що ж у вас є такого виняткового, тоді найкращий початок — з’ясувати, що вас захоплює в щоденному житті й у світі ваших фантазій.
Ви почнете помічати, як саме в тих сферах виявляється ваш прихований талант. Кращого завдання годі й уявити!
ПЕКУЧІ ВІДПОВІДІ
Я геніальна, бо…
«Я можу надихати людей на активні дії, коли нікому іншому це не до снаги». «Я відмінно розробляю системи». «Я здатна глибоко проникати в сутність речей. Я за кілька секунд можу розпізнати проблему й на якомусь інтуїтивному рівні накреслити шлях до її розв’язання». «Я вмію вибирати подарунки краще за всіх на світі. Я завжди знаю, що вподобає та чи інша людина». «Я неймовірна, любляча мати». «Я можу “порвати” танцювальний майданчик». «Я здатна розбити найскладніший процес на окремі етапи так, що він стає під силу практично кожному». «Я застосовую свою інтуїцію майже завжди, хоч би що я не робила. В цьому моя геніальність». «Я будую фантастичні системи обслуговування клієнтів». «Коли я співпрацюю з окремою людиною чи групою, я завжди пильно стежу за ситуацією та керуюся нею в діях і словах». «Спочатку я все відчуваю інтуїтивно, а потім уже роблю вибір». «Я зуміла би продати морозиво навіть ескімосу». «Я “бачу” згустки енергії у вигляді щільних структур». «Я ніколи не зволікаю». «Я відчуваю енергетичне поле всередині й навколо людини і дію відповідно». «Я вчу людей прокладати шлях до успіху від того самого місця, де ми з ними зустрічаємося». «Я вмію викласти будь-яку серйозну (навіть надсерйозну) проблему так, аби вона зачепила кожного».
5. Кого ви вважаєте крутою, елегантною чи сильною людиною?
Навіть неможливо підрахувати, скільки людей, відповідаючи на це запитання, називають ім’я Анджеліни Джолі. Я згадала цей факт у Солт-Лейк-Сіті, під час зустрічі з матусями-підприємницями з секти мормонів. Вони роти пороззявляли від здивування. Тож я розумію, що «голлівудська амазонка, посол доброї волі ООН, секс-бомба й суперматуся» слугує взірцем не для всіх.
Ваші прагнення проявляються в рисах, що викликають у вас захват. Містична відданість Матері Терези, непохитний характер Обами, сміливість Анджеліни, чесність ваших дідуся й бабусі — всі якості, які ховаються чи лише зароджуються у вашій душі. Ви — це те, до чого вас вабить, тому надзвичайно корисно запитувати себе, чому вас цікавить та чи інша людина. У Зустрічі 11 ми глибше дослідимо це питання, зупинившись на людях, котрі на вас впливають.
6. Що у вашому повсякденному чи духовному житті вам без кінця дошкуляє, що вас мучить?
Реакцією м’язів на хронічні перевантаження є печіння й болісна тяжкість унаслідок надмірного накопичення в них молочної кислоти. Достатньо перевантажити один м’яз — і буде обмежено рух цілої кінцівки, а це у свою чергу завадить узгодженим діям усього нашого тіла. Коли ми даємо м’язу перепочити, нормальне кровопостачання відновлюється й біль поступається місцем жвавості. У такий самий спосіб стара тілесна рана чи дріб’язкова реакція на певну ситуацію, яка постійно повторюється, може створювати напругу й негативно впливати на все наше життя. Звільнення починається тоді, коли вам вдається визначити подразник, із яким ви так довго мирилися.
Рорі була з тих, хто має грандіозні ідеї та добрі наміри. Купу друзів. Безліч планів. Дівчина мила, та вона була не здатна зрушити з місця жоден проект. От хоч убий! Жоден не тривав достатньо довго, щоб можна було побачити якісь результати чи отримати прибуток. Вона діяла так напористо, що спонсори й куратори відступали. Спочатку вона фанатично рвалася в бій, а згодом усе кидала, бо їй здавалося, що її покликання в іншому. Приятелька-стюардеса пропонувала безкоштовно полетіти до Індії, тож вона відкладала головну справу місяця на невизначений термін і вирушала в мандри. Вона закохувалася у хлопця, який був винахідником, або в кузена інтернет-маркетолога й надихалася перспективами їхнього бізнесу. Їхній блискучий новий план ставав її блискучим новим планом.
Ми з Рорі говорили про те, як заробляють гроші, тож я мала нагоду поставити запитання:
— Отже, що вам дошкуляє в житті, що постійно вас дратує?
Вона відповіла одразу — було зрозуміло, що ця думка переслідувала її давно.
— Мені досі допікають мої тривалі марні спроби пробачити свого батька за те, що він викреслив мене із заповіту. Я думаю про це щотижня.
Вона швидко пов’язала це з нашою розмовою про проблеми з грошима. Її осяяла здогадка, й на обличчі читалося страшенне здивування.
— Ви навіть не уявляєте! Я завжди намагаюся взяти кредит або взагалі дістати все на халяву замість того, щоб просто заробити більше й мати власні гроші. Я досі прагну компенсувати те, що сподівалася отримати від батька у спадок.
«Сестри роблять це самі»[51], — пролунало з небес.
Те, що вам дошкуляє, може впливати на ваше ставлення до всього. Знайдіть джерело свого постійного роздратування.
ПЕКУЧІ ВІДПОВІДІ
Мені постійно допікає…
«У мене постійно проявляється комплекс жертви, це триває вже досить довго». «У мене дивна манера вступати в запеклі суперечки з персоналом, який обслуговує клієнтів. Я не можу змиритися з їхньою “тупою” поведінкою через свою впевненість у тому, що вони мені винні, й через почуття власної вищості». «Моя схильність до перфекціонізму (чи принаймні я називаю це так) постійно утримує мене від рішучих дій». «Відчуття власної другорядності». «Я сумніваюся в собі». «Моя невіра в те, що я маю на це право». «Порівняння себе з іншими». «Невіра у свої можливості». «Почуття суперництва».
7. Що ховається у глибинах вашої свідомості?
Ви те, про що ви думаєте весь день.
Аллен Ґінзберґ52
У кожної думки свій відтінок. Між тими, що ятрять вашу душу, і тими, що живуть у глибинах вашої свідомості, є ледь помітна, проте важлива відмінність. Тут ми намагаємося цілком зосередитися на думках і почуттях, які можна схарактеризувати як розпливчасті й мінливі, — вони більше нагадують хмару, ніж глибоко загнану скабку. Такі почуття можуть здаватися зловісними або чарівними чи поєднувати в собі обидві якості. Та вони не волають до вас. Найчастіше вони промовляють лагідно, спокійно й тішаться, коли ви звертаєте на них увагу.
8. Чого б ви не хотіли більше робити?
Якщо людина має здоровий глузд і достатньо тверді