Українська література » Наука, Освіта » Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях - Даніелла Лапорт

Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях - Даніелла Лапорт

Читаємо онлайн Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях - Даніелла Лапорт
ви не досягаєте висот у певній справі, та з нею зможете відчувати справжнє натхнення. Чи вам здається, що справа недостатньо «гідна» вас, а вона надає вам сил. Що ви здатні зробити для розвитку цих сильних сторін та інтересів? Відвідувати семінари, заняття, курси, тренінги, брати участь у різноманітних заходах, читати книжки, зустрічатися з людьми, йти всюди за наставником і перш за все пожертвувати найсвятішим — часом?

6. Які три кроки ви здійсните цього тижня, щоб сприяти прояву та живленню ваших справжніх переваг?

7. Які три кроки ви здійсните цього тижня, щоб скоротити час, який витрачається на справи, що наганяють нудьгу й не дозволяють живитися вашим сильним якостям?

жадоба бажанняпрагнути домагатисяпотреба вибірщепристрасть

Зустріч 3. Стратегія бажання

Прагнення щастя та свободи від страждань виражає величезний природний потенціал духу.

Дзіґар Конґтрул Рінпоче, тибетський буддійський лама

Ось, мабуть, найважливіше, що варто винести з цієї книжки:

ЯК ВИ ХОЧЕТЕ ПОЧУВАТИСЯ?

Як ви хочете почуватися, коли дивитеся на свій тижневий розклад? Коли вдягаєтеся вранці? Коли заходите у двері своєї студії чи офісу? Коли відповідаєте на телефонний дзвінок? Коли сплачуєте за чеком, приймаєте нагороду, завершуєте свій шедевр, укладаєте торговельну угоду чи закохуєтеся?..

Як ви хочете почуватися?

ЗНАННЯ ТОГО, ЯК САМЕ ВИ ХОЧЕТЕ ПОЧУВАТИСЯ, — НАЙПЕРЕКОНЛИВІША ФОРМА ЯСНОСТІ, ЯКУ ВИ МОЖЕТЕ ОТРИМАТИ.

ГЕНЕРУВАННЯ В СОБІ ТАКИХ ПОЧУТТІВ — ЦЕ НАЙЛІПШИЙ ТВОРЧИЙ ВНЕСОК У ВЛАСНЕ ЖИТТЯ.

Ви маєте список справ, так? Цілі на наступні три місяці? Підніміть руку, якщо визначились із цілями на рік. А на п’ять років? Тепер скажіть, хто має список почуттів, які ви хочете переживати? Коли я ставлю слухачам це запитання, в натовпі здіймається лише кілька рук. (На Західному узбережжі дещо більше.)

Ми перевернули алгоритм досягнення мети. Ми запалюємося бажанням мати гарного хлопця, яхту, гроші. Ми отримуємо їх. Іноді. Вони роблять нас щасливими. Іноді. Ми ставимо мету, досягаємо її, почуваємося чудово. Якщо, звісно, не відчуємо спустошеність, розгубленість, тривогу, бо те, що ми робимо, не здатне заповнити порожнечу в нашій душі.

Висловлюсь інакше. Зазвичай ми складаємо списки справ, списки передсмертних бажань, розробляємо стратегічні плани — що воліємо мати, чого досягти, який досвід пережити. Усіма цими прагненнями керує наше вроджене бажання відчувати певні емоції. А якщо спочатку з’ясувати, яких саме почуттів ми жадаємо, і вже потім складати ті списки?

Припустімо, ви волієте почуватись «енергійно» та «радісно». Протягом довгих років ви гадали, що вам потрібні будинок площею триста тисяч квадратних футів і посада віце-президента. Ви повинні хотіти мати більший будинок і вищу посаду, правда ж? Більше й вище — це ж рух уперед, чи не так?

Та можливо, що досягнення такої мети ніяк не сповнюватиме вас енергією чи радістю. Можливо, вам доведеться працювати шістдесят годин на тиждень лише для того, щоб сплачувати іпотеку. А чи не почувалися б ви енергійно й радісно, якби мали невеличку стильну квартирку, а решту грошей щороку витрачали б на подорож до якогось європейського міста й допомогли отримати освіту своєму племінникові? А чи так вам потрібна посада, що тішитиме ваше самолюбство, й додаткові кілька тисяч до річної зарплатні? Можливо, чинна посада та якесь нове захоплення поза роботою — або можливість обмінятися завданнями з колегою — давали б вам нескінченно більше енергії та радості?

Не всі з нас мріють відчувати, як душу охоплюють шалені почуття, а вітер розвіює волосся. Стабільність, затишок, безпека, фінансова незалежність — подібну систему цінностей можуть сповідувати і ті, хто стриманий у своїх почуттях, і відчайдухи. Ваші основні бажані почуття не обов’язково повинні бути радикальними… Ви просто маєте визначити їх, аби перетворити бажане на реальне.

Коли ви чітко розумієте, як хочете почуватись, у прийнятті рішень ви керуєтесь тим, що для вас дійсно суттєве.

Іноді, коли ви дістаєтеся важливої віхи на своєму шляху, раптом з’ясовується, що ваше досягнення не таке, яким ви його уявляли раніше. Нам необхідно ретельно обмірковувати ті «логічні наступні кроки» — наприклад, чи варто виходити заміж після того, як пожили разом, лише тому що це логічно. Чи підніматися кар’єрними сходинками. Чи накопичувати більше майна.

Звідки ви знаєте, що рухаєтеся до мети, яка цілком вас задовольнить, коли ви її досягнете? Не знаєте. Це неможливо передбачити. Проте можливо повернути всі перешкоди на шляху до мети на свою користь — адже справа не в красунчику, яхті та грошах. Справа у відчуттях, яких ви шукаєте.

Спершу з’ясуйте, як ви хочете почуватися.

Потім робіть те, що викличе у вас ті почуття.

Усі без винятку пункти у списках справ, які ми маємо виконати, досвіду, якого воліємо набути, виникають із бажаних нами відчуттів. Ви їсте певну їжу, робите певні речі, спілкуєтеся з певними людьми, промовляєте певні слова, бо вважаєте, що в такий спосіб отримаєте сприятливу внутрішню реакцію. Усі наші дії спрямовані на те, щоб почуватися добре.

Навіть коли ми робимо те, що для нас «погано» (їмо глазуровані пончики, коли треба дотримуватися дієти, чи розтринькуємо гроші, маючи обмежений бюджет), ми так само живимо ту частину нашої натури, яка говорить: «Прямо зараз дія X викликає в мене почуття Y. А почуття Y дозволить мені почуватися добре, ще краще, спокійно, безпечно, бадьоро…» Поглинаючи пончик, почуваєшся приємно. Тієї миті помилкові рішення видаються найліпшими.

Почуття мають магнетичну силу.

Ви можете називати це силою позитивного мислення, самоздійснюваним пророцтвом або законом притягнення. Позиція визначається емоціями, а емоції — це дороговказні зірки. Вдячність створює ще більше приводів для вдячності. Щедрість породжує щедрість у відповідь. Міць пробуджує силу. Те, що опиняється в центрі нашої уваги, збільшується та посилюється. Отже, зосередившись на бажаних відчуттях, ми маємо кращі шанси пережити те, що прагнемо пережити.

Прагніть того, чого дійсно бажаєте

З’ясувавши, як саме ви хочете почуватися, ви опиняєтеся на півдорозі до звільнення. Та в процесі визначення бажаних відчуттів часто трапляється кумедна річ. Ми з’ясовуємо, як хочемо почуватись, а потім усе псуємо, вдаючись до самобичування. Як приклад — така історія.

Я спілкувалася з клієнткою, якою захоплююсь. Вона добра, охоче визнає свої хиби і надбання, а також блискуче виконує свою роботу.

— Бути успішною — як це, на твою думку, почуватися? — запитала я її.

— Я… я хочу відчувати себе важливою особою,— сказала вона, наче на сповіді. Та потім дала задній хід, придушивши своє бажання: — Утім, хіба це правильно — мріяти про такі відчуття? Схоже на пихатість. Я, мабуть, повинна прагнути почуватися інакше?

Стоп! Бажання почуватися певним чином не є неправильним. Ви хочете того, чого ви хочете. Це не означає, що ваше бажання здійсниться, та його заперечення не піде вам на користь.

Але повернімося до розмови.

— Хіба це правильно — мріяти про відчуття важливості? — повторила я її запитання. — Що ж, мабуть, деякі психотерапевти вважали б це неправильним. Але тоді мова йшла би про ображену дитину, що живе у твоїй душі, й усе таке. Розгляньмо ситуацію, що є тут і зараз. Якщо взяти твій бізнес, що могло б дати тобі відчуття

Відгуки про книгу Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях - Даніелла Лапорт (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: