Українська література » Фентезі » Не озирайся і мовчи - Максим Іванович Кідрук

Не озирайся і мовчи - Максим Іванович Кідрук

Читаємо онлайн Не озирайся і мовчи - Максим Іванович Кідрук
— все ще лежало в траві, — розповідала Соня. — Дощ почався, і воно змокло. Мама подивилася і теж ледь не розплакалася. Сказала, що ми можемо його нагодувати. Я сиділа з котиком, а вона принесла з дому блюдце з молоком. Ми поставили його перед кошеням, але воно було зовсім мале… воно ще не вміло хлебтати, прикидаєш? — Дівчина, дратуючись через сльози, замотала головою. Марк мовчав. — Ми сиділи над ним і вже вдвох ревіли, і тоді мама сказала, що ми забираємо його додому. Ми принесли котика до квартири, мама викупала його, я з коробки з-під мікрохвильовки зробила будиночок, постелила ковдру… Піпетки вдома не знайшли, то нагодували його молоком через шприц. Коротше, залишили.

— А батько? Що на це твій батько?

Соня протяжно зітхнула, і ближче до закінчення її зітхання нагадувало болісний зневірений стогін.

— Спочатку відреагував спокійно. Мама дочекалася його та все пояснила ще на порозі. Мене трусило, я готова була благати, щоб він дозволив його залишити. А він тільки зазирнув до коробки й запитав, як я його назву. Котик був рудий, із темними, як у тигра, смужками на лапах і бурими вушками. Старий подивився, тицьнув у нього і сказав: «Рижик». Насправді я теж спочатку подумала про Рижика, у мене просто ніколи не було котів, я уявлення не мала, як їх називають, але тільки-но він сказав Рижик, зрозуміла, що тепер як завгодно, але не Рижик. І ляпнула: «Ельфом, я назву його Ельфом!» Я якраз дочитала «Братство персня». Протягом двох перших тижнів я майже не спала, по тричі за ніч підривалася, годувала Ельфа зі шприца, на великій перерві бігала додому, глянути, чи все добре. Він одужав, на третьому тижні сам вилазив із коробки, а через місяць я вже ходила з ним на вулицю.

Дівчина замовкла. Погляд спрямований у землю за півметра від черевиків. Марк розумів, що це не вся історія, і не встрявав.

— А потім одного дня той урод прийшов додому п’яним у гівно. — Сліз не було. Соня заговорила рівним безбарвним голосом, але від Марка не сховалося, як напружувалися м’язи довкола її рота. — Перед цим не раз було, коли я боялася, що він примусить віддати Ельфа чи… ну… типу, позбутися його. Якось уночі Ельф не зміг добудитися мене й рознявкався так, що розбудив його, ще перед тим у кількох місцях запісяв килим, хоча я встигала все відчистити до того, як він повертався з роботи. Ельф також погриз шпалери, побив вазон, подер диван… коротше, поводився, як нормальний кіт. Але старий мовчав, навіть про диван жодного слова не кинув, попри те що бачив подряпини та знав, чия то робота. Для нього кота ніби не існувало, і мені так було о’кей. Хоча, коли Ельф почав дряпати меблі, мама сказала, що його треба стерилізувати й вирвати кігті. Я погодилася. Я б на що хочеш погодилася, бо Ельф був класний, завжди чекав на мене біля дверей, коли зі школи приходила. — Сльоза з’явилася нізвідки, наче сконденсувалася з повітря, і поволі сповзла до середини щоки. — Був початок зими. Той кончений приповз п’яний. Не міг стояти, не тримаючись за стіну. Побачив коробку, де я постелила Ельфу, і розрепетувався, що від Ельфа смердить, що від нас усіх смердить, що йому, блядь, нема чим дихати, але від кота тхне найдужче, і що кіт гидить усюди, і ще якісь уже геть дурниці, що через котів поширюється СНІД… Я злякалася. Надворі сніг, а Ельф надто маленький, він би не вижив на вулиці. Я зрозуміла, що він зараз вижене Ельфа, і розплакалася. Мій плач іще більше вивів його. Він закричав, що викине Ельфа, якщо я не заткнуся, на що я розревлася, як ненормальна. Він закричав, аж слина полетіла, і з розмаху вдарив ногою по коробці. Ельф нявкнув і вискочив на диван. Він не злякався, бо не тікав, просто не зрозумів, що сталося. Я кинулася до нього, але той кончений випередив мене, відштовхнув ногою, схопив Ельфа за шию, підійшов до вікна і… викинув його. — Останні слова Соня проказала не своїм, неначе викрученим навиворіт голосом: — Відчинив вікно і викинув… Через вікно…

— Твою маму, — прошепотів хлопчак. Він інстинктивно поправив окуляри й тихо мовив: — Але ж коти…

Соня передбачала, що Марк бовкне щось таке.

— Що? — вищирилася. Сльози потекли з обох очей. — Завжди приземляються на лапи, так? Ти це хотів сказати? — верхня губа задерлася, оголивши зуби. — Але ж не з дев’ятого поверху! НЕ З ДЕВ’ЯТОГО ПОВЕРХУ, БЛЯДЬ!

— Пробач.

— Іди в жопу, — процідила Соня. Витерла очі, демонстративно випнула підборіддя. — Це не все. Я не змогла йому пробачити й почала тікати. Тікала зі школи, тікала ночами з квартири та майже весь час проводила тут. Брала із собою Толкіна чи Льюїса й читала. Іноді купалася. Під кінець грудня мала таку засмагу, що предки почали думати, наче в мене жовтуха… — Вона помовчала. — За чотири дні до нового року я побачила Ельфа.

Маркові перехопило подих.

— Де?

— Отам, за твоєю спиною, під каменем. Я була біля дуба, а він вийшов звідти. — Соня ковзнула язиком по напружених губах. — Я спочатку дико перелякалася, але потім трохи заспокоїлася. Вирішила, типу, це ж кошеня, що там боятися. Навіть присіла, щоб його погладити.

Вона замовкла. Хлопець запитав хрипким голосом:

— То це був Ельф?

— То був не Ельф, — повільно відповіла Соня. — У тому то й річ, що то був не Ельф. Ельф перетворився на виваляну в шерсті відбивну, Ельф лежав похований під вербами біля «ПеДееМу». То була якась хрінь в оболонці мого Ельфа.

— Він напав на тебе?

Насправді Марк погано уявляв, про що питає. Як кошеня, якому заледве кілька місяців від народження, може на когось напасти? Втім, щось усередині нього підказувало, що запитання має сенс.

— Ні. Але він…

— Що?

— Наближався. Рухався дивно. — Соня немовби повторювала Маркові думки. — Наче уперше став на ноги. Наче у нього замість лап ходулі. Ішов за мною і не нявчав, не видавав жодного звуку… Тоді до мене дійшло нарешті, що це не Ельф, я розвернулася і втекла.

Марк опустив погляд на вкриті гусячою шкіркою передпліччя, здригнувся та запитав:

— Це трапилося тільки раз?

— Ага.

— Ще щось бачила? — У мозок яскравим спалахом увірвалися спогади про вервечку слідів на запиленій підлозі від розбитого вікна до того місця, де лежала газета, проте запитати про них хлопчак не наважився.

— Ні.

— Говори чесно.

— Не бачила. Через тиждень старий знову мене побив, і я прийшла сюди.

Відгуки про книгу Не озирайся і мовчи - Максим Іванович Кідрук (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: