Єдина, або Сім наречених принца Ендрю - Ольга Обська
РОЗДІЛ 23. Педагогічний конкурс
Черговість у педагогічному конкурсі вирішено було визначити жеребкуванням. Першою провести час з Лаймієтою випало Кіпріс. Потім ішла Агнеса, за нею Глаша, Зурім, Барба і Сапфіра. І чому знову остання цифра випала мулатці, а не східній красуні? Щось денні та нічні світила зовсім забули про підопічну.
Всі претендентки зібралися в холі в очікуванні своєї черги. Там же знаходилися і Крайс з Бріусом, яким теж цікаво було поспостерігати за ходом змагання. Дівчата помітно нервували, але обстановка трохи розрядилася, коли принц Ендрю привів Лаймієту. Дівчинка виглядала такою милою і нешкідливою, що, здавалося, проблем із нею ні у кого виникнути не повинно.
— Вельмишановна професорко, — Його Світлість звернувся до Кіпріс. — На ваше прохання підготовлена класна кімната. Прямо по коридору і ліворуч.
Кіпріс підхопила кілька скручених в трубочку аркушів цупкого паперу, зіскочила з крісла і попрямувала до принца з дитиною.
— Дякую, Ваша Світлість. Класна кімната потрібна для проведення заняття «Вступ до основ алхімії», — відзвітувала професорка. — Вважаю, що дуже важливо належним чином прищеплювати підростаючому поколінню поняття про алхімічну картину світу.
Принц згідно кивнув. Підбадьорена підтримкою, Кіпріс розгорнула перед його носом листи:
— Ось, підготувала для уроку наочний матеріал.
Глаша думала, що на плакатах будуть картинки. Які-небудь колбочки і пробірки з кольоровими рідинами. Але листи виявилися вкриті щільними рядами алхімічних символів. Кіпріс збирається захопити п'ятирічну дитину цими формулами? Дівчата заусміхалися. Але принца вміст наочного матеріалу анітрохи не збентежив.
— Чудово. Починайте, — сказав він і передав дитину Кіпріс. — Решта претенденток можуть бути вільні, доки не настане їхня черга.
Дівчата не поспішали розходитись, а от сам Ендрю відкланявся і пішов геть. Професорка взяла дитину за руку і повела у вказаному принцом напрямку. Глаша провела Лаймієту співчутливим поглядом. Не зовсім зрозуміло, що вивчає алхімія, але якщо ця дисципліна хоч трохи схожа на хімію, то дитині не позаздриш. Хоча, можливо, Кіпріс проявить креативність і покаже учениці якісь ефектні алхімічні досліди. Тоді цілком може завоювати увагу і навіть захоплення Лаймієти.
Дівчата-претендентки пішли було за Кіпріс до класної кімнати. Але професорка закрила перед їх носом двері, сказавши, що нікого стороннього на урок не допустить.
То й добре. Навіть крізь зачинені двері було чутно, як красномовно Кіпріс розповідає Лаймієті, яку важливу роль відіграє в алхімічній картині світу бромум асперсіо гідрогенум. А от дослідів, схоже, професорка не підготувала.
За розрахунками Глаші витримки дитини мало б вистачити максимум хвилин на десять. Далі в залежності від темпераменту вона або засне, або втече. Сталося друге. Лаймієта вискочила з класної кімнати і помчала підстрибом по коридору. Кіпріс побігла за нею. Високі підбори і непристосоване до спортивних навантажень тіло заважали професорці наздогнати дитину. Коли парочка проносилася повз трохи здивованих Крайса і Бріуса, Кіпріс запевнила:
— Все під контролем. У нас фізкульт-хвилинка.
Фізкульт-хвилинка тривала майже дві години, протягом яких професорці довелося намотати кілька кіл по всьому периметру палацу. Пару раз Кіпріс вдавалося зловити Лаймієту і повернути до класної кімнати. Але дівчинка знову втікала за першої слушної нагоди.
Коли час, відведений професорці на спілкування з дитиною, минув, і червона і змучена Кіпріс повернула Лаймієту у вихідну точку в повній впевненості, що провалила конкурс, дівчинка несподівано повідомила Крайсу та іншим присутнім в холі, що і сама алхімія, і професорка алхімії їй дуже сподобалися.
— Було весело, — задерикувато запевнила дитина.
Кіпріс моментально підбадьорилася і, гордо піднявши голову, видала:
— Застосувала нову передову педагогічну методику: «освоєння алхімії через спорт».
Наступною займатися з Лаймієтою настала черга Агнеси. Вона сказала, що збирається провести з малям активні ігри на свіжому повітрі і повела її на двір. Решта претенденток залишилися в холі, тому що майданчик, де збиралися провести час Агнеса і Лаймієта, було добре видно і з вікна.
Руденька приборкувачка драконів підійшла до завдання креативно — вирішила навчити дитину новій грі. Щось на зразок земних «класиків». На рівній ділянці землі продряпала палицею клітини з цифрами. Потім на особистому прикладі пояснила правила — заскочила в кожен квадратик по черзі. Маляті ідея сподобалася, і вона з ентузіазмом взялася копіювати дії Агнеси. Але вогник швидко почав згасати. Чи то Лаймієту вже втомила попередня гра з Кіпріс, чи то відстані між клітинами були занадто великими, не розрахованими на дитину.
Після декількох невдалих спроб дівчинка сіла на травичку і тільки спостерігала, як по квадратиках скаче Агнеса. Та, правда, старалася на славу. Продемонструвала і дитині, і глядачам в холі відмінну спортивну форму.
У результаті повернена у вихідну точку Лаймієта прогулянкою на свіжому повітрі залишилася задоволена.
— «Класики» — це майже так само весело, як і алхімія, — поділилася враженнями дівчинка.
Глашу такий початок конкурсу влаштовував. У неї були всі шанси його провалити. Лаймієті не довелося нудьгувати ні з Кіпріс, ні з Агнесою, а ось Глафіра підготувала маляті найбільш нецікаве і неприємне заняття, яке тільки існує з точки зору дитини.
Напередодні Глаша довго згадувала, що в дитинстві їй не подобалося найбільше, і прийшла до висновку, що це були дві речі: прибирання кімнати і морквяний сік. Дорослі з маніакальною завзятістю стверджували, що немає нічого кориснішого і правильнішого за фреш з помаранчевого коренеплоду і розкладені по місцях іграшки, але все єство п'ятирічної Глаші опиралося цим правилам.