Керрі - Стівен Кінг
Із «Тлумачного словника сленгу для батьків» авторства Джона Р. Кумбза (Нью-Йорк, The Lighthouse Press, 1985), стор. 73:
Керроризувати — (1) спричиняти насильство або руйнування, паніку, хаос; (2) учинити підпал (пох. від Керрі Вайт, 1963—1979).
Із «Вибуху з тіні» (стор. 201):
У попередніх розділах уже згадано сторінку зі шкільного зошита Керрі Вайт, на якій раз по раз, ніби у відчаї, переписано строфу відомого рок-поета шістдесятих Боба Ділана.
Мабуть, доречно завершити цю книгу кількома рядками з іншої пісні Ділана, які могли б слугувати Керрі за епітафію: «Я хотів би написати таку просту мелодію, / щоб урятувати тебе, мила пані, від божевілля, / щоб вона тебе заспокоїла й приспала біль / від твоєї непотрібної мудрості…»[19]
Із «Мене звуть Сьюзен Снелл» (стор. 98):
На цьому моя книжечка закінчується. Сподіваюся, вона добре продаватиметься — тоді я зможу переїхати кудись, де мене ніхто не знатиме. Я хочу обдумати все й вирішити, що робити від сьогоднішнього дня до того часу, коли мій вогник зникне на тому кінці довгого чорного тунелю…
Із висновку Комісії з розслідувань штату Мейн стосовно подій 27—28 травня в Чемберлені:
…тому ми мусимо зробити висновок, що в той час, як розтин об’єкта дослідження вказує на певні відмінності на клітинному рівні, котрі можуть свідчити про наявність певних паранормальних здатностей, причин вважати, що повторення таких подій вірогідне чи навіть можливе, наразі немає…
Уривок з листа Амелії Дженкс, Роял-Ноб, штат Теннессі, до Сандри Дженкс, Мейкон, штат Джорджія, від 3 травня 1988 року:
…а твоя мала племінниця росте як з води, і вона ого яка велика для своїх двох рочків. У неї таткові блакитні очі й моє біляве волосся, але воно мабудь потемнішає. Вона страшно гарненька, і коли вона спить, я іноді думаю, що вона дуже-дуже схожа на нашу мамцю.
На днях, коли вона гралася на землі за будинком, я потихеньку підібралася до неї й побачила таку сміхоту! Енні гралася з братовими кульками, та тільки вони рухалися геть самі. Енні гигикала й сміялася, але я троха злякалась. Деякі кульки літали вгору і вниз. Я згадала про бабцю, пам’ятаєш коли по Піта прийшли копи, а їхні пістолети вилетіли їм з рук, а бабця собі реготалася? І як вона гойдала своє крісло навіть тоді, коли в ньому не сиділа? Гірко мені було думать про це. Я так надіюся, що серденько не хвататиме як у бабці, пам’ятаєш?
Ну, мені тре’ йти пораться. Передавай вітання Ріку, бережися й присилай фотки, коли зможеш. А наша Енні страшно гарнюня, в неї оченята блищать як ті ґудзики. Колись вона точно доможиться усього, чого захоче.
З любов’ю,
Мелія
Примітки
1
Jay Cee — представники спільноти «молодих лідерів» у бізнесі й суспільних справах, від абревіатури JC (Junior Chamber), назви організації такої молоді. (Тут і далі прим. пер.)
2
Мортімер Снерд — наручна лялька артиста-черевомовця Едґара Берґена, простакуватий провінційний персонаж.
3
Слова з пісні «Just Like A Woman» Боба Ділана.
4
Газований напій із коренеплодів і трав.
5
≈ 34,6°С.
6
≈ 45 кг.
7
Мері Меллон (1869—1938), відома як «Тифозна Мері» — перша людина в США, визнана безсимптомним носієм черевного тифу. Працюючи кухаркою в різних родинах, спричиняла в них спалахи цього захворювання. Відома небажанням визнавати свій зв’язок зі спалахами хвороби або змінювати рід занять навіть після трирічного примусового карантину. Загалом за час роботи кухаркою заразила 51 людину, троє з яких померли.
8
≈ 4 кг.
9
National Honor Society — американське товариство учнів старших класів шкіл, що має на меті розвивати у своїх учасниках прагнення до навчання й лідерство, заохочувати суспільно корисну діяльність і поліпшувати моральні якості.
10
Відсилання до бойових кличів американських солдатів в азіатських кампаніях ХХ століття (конґи — в’єтнамці, ґуки — корейці).
11
Сила — в міфологічних уявленнях полінезійських народів.
12
Слова з пісні «Party Lights» 1962 року американської r&b-співачки Клодін Кларк.
13
Американський карикатурист, інженер і винахідник, автор серії коміксів, що змальовували дуже складні пристрої, призначені для виконання найпростіших завдань, які пізніше будуть названі «машинами Ґолдберґа».
14
Дон Маклін — американський співак і автор пісень, найбільше відомий хітом «American Pie» (1971).
15
Едді Кентор (1892—1964) — американський актор, співак, автор пісень і танцюрист.
16
Coconut Grove — бостонський нічний клуб, де 28 листопада 1942 року сталася пожежа, у якій загинули 492 особи й ще кілька сотень були поранені.
17
Слова з пісні «Six Days on the Road», найбільш відомої у виконанні кантрі-співака Дейва Дадлі.
18
≈ 20 м.
19
Слова з пісні Боба Ділана «Tombstone Blues».