Танці утрьох - Олександр Медведєв
Я зупинився посеред кімнати, засунув руки в кишені і втупився у безпросвітну пітьму екрана новенького комп’ютера, що непримітно стояв у кутку. На екрані світився напис «97 % wiped». Через деякий час з’явився новий: «98 % wiped». Я став навшпиньки, потому опустився на п’яти. Машинально поліз за запальничкою. «Де ж тіло? Його нема. Що за чортівня», — хотілося запитати у дільничого.
— Товаришу слідчий!
Голос сержанта моторошно дрижав. Я пішов на оклик.
За однією з найбільших ширм, яку я сприйняв за настінний гобелен, була величезна ніша, де покоїлося чималих розмірів ліжко. На підлозі лежав недбало кинутий целофановий пакет, з якого повисипалися апельсини.
Крові було багато.
Стільки, скільки може витекти через чотири наскрізні кульові поранення в потилицю з красивої, здорової жінки — громадянки Марини Рубіної, віком тридцяти п’яти років.
* * *6 травня, 13.50
Я подзвонив в Управління і підтвердив повідомлення Силіна, відтак, трохи повагавшись, набрав номер свого домашнього телефону. У трубці почулися довгі гудки. Я зробив ще дві спроби. Але марно. Завбачливий Пельш віключив телефон. «Я тут над мертвою жінкою, а він там над живою», — філософськи розмірковував я, походжаючи по квартирі з радіотрубкою, акуратно обмотаною носовичком.
* * *6 травня, 13.56
Якщо площа житла становить шість квадратних метрів гуртожитку, огляд особистих речей людини не займає багато часу. Квартира-кімната Рубіної більше скидалася на престижний меблевий салон, її площа становила вісімдесят метрів. Зважаючи на умеблювання, я зробив висновок: або сама Рубіної, або її чоловік, і це найвірогідніше (адже заробляння по-справжньому великих грошей у нашій країні, незважаючи на мляві виступи емансипе, залишається прерогативою чоловіків) займалися дуже прибутковим бізнесом.
Потрібно було скласти протокол, зняти всі «пальчики» і зробити купу фотознімків, а експерти не квапились.
З обличчя сержанта було видно, що він уперше побачив труп.
Я прийняв соломонове рішення.
— До приїзду експертів нам тут робити нічого, сержанте. Викличте когось з відділення, нехай постоїть на дверях, а ми переговоримо із сусідом.
* * *6 травня, 13.59
Задзвонив дзвінок вхідних дверей.
«Дивно, невже Аня забула ключі? Може, сусіди? Добре, якщо це та неймовірно гарна жінка, що ходить у супроводі чепурного молодика. Аспірин, молоток, чим я ще можу бути корисний?»
Силін зітхнув. У свої неповні сорок він міг сміливо констатувати: крім аспірину і молотка, йому нічим прислужитися такій шикарній жінці.
Платня, яку ніколи вчасно не видають, дочка, якій ти байдужий, дружина, що зневажає тебе.
І все ж… Іноді в лотереї на мільйон безвиграшних квитків припадає один щасливий. Зрештою, лисина теж по-своєму приваблива. Сексуальна. Усі римські папи зовні були непоказними.
Хтось дзвонив довго і наполегливо. Так дзвонять жінки, яким мігрень завдає нестерпного болю. Ще мить — і невідома знепритомніє.
Силін заметушився. На гоління часу не було, та й леза закінчилися. «Піджак, де цей проклятий піджак?»
«Іду!» — крикнув він, квапливо застібаючись.
Двічі клацнув верхній замок. Потім один раз — нижній. Задзеленчав ланцюжок.
За дверима стояли двоє.
— Громадянин Силін?
— Він, п’ятдесят восьмого року народження, — механічно пробурмотав Силін і чомусь почервонів.
— Старший слідчий карного розшуку Володимир Кононов.
* * *6 травня, 14.04
— Отже, ви стверджуєте, що в міліцію не дзвонили?
— Ні, Господь з вами, навіщо?
— Гаразд. Хтось може підтвердити ваші слова?
— Аня.
— Ваша дружина?
— Дочка.
— Вона вдома?
— Ні, гуляє.
— Скоро повернеться?
— Годині об одинадцятій. Вона щось накоїла?
— Громадянине Силін, ваша дочка потрібна нам, щоб підтвердити факт вашої непричетності до телефонного дзвінка в міліцію. Зрозуміло?
— Ясна річ.
— Ви могли б пояснити старшому сержантові, як її розшукати?
— Та вона, мабуть, на стадіоні за сто восьмою школою, яку з нашого вікна видно взимку, коли нема листя на деревах.
— Ви сказали «мабуть». А якщо її там немає? До речі, скільки їй?
— П’ятнадцять…