Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить - Джеймс Аллен
Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні
Сьомий крок до багатства
Я досконало проаналізував досвід 25 тисяч чоловіків і жінок, яких спіткала невдача, і виявив той факт, що саме нерішучість є однією з головних причин НЕВДАЧІ. Це не просто моя думка, це факт.
Затягування та зволікання — це вороги, з якими часто доводиться боротися практично кожній людині.
Коли ви закінчите читати цю книгу, у вас буде можливість перевірити свою здатність приймати швидкі та чіткі РІШЕННЯ, щоб ви могли почати нарешті на практиці застосовувати принципи, які вона описує.
Аналіз декількох сотень людей, які сколотили собі величезні статки, виявив той факт, що кожен з них мав звичку ШВИДКО ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ. І якщо все ж доводилося їх ЗМІНЮВАТИ, то це відбувалося ПОВІЛЬНО та обдумано. Люди (всі без винятку), яким не вдається розбагатіти, дуже нерішучі, але при цьому, якщо вони і спромоглися нарешті прийняти якесь рішення, то вони починають кидатися туди й сюди та швидко змінювати свою думку.
Одна з найбільш видатних якостей Генрі Форда — це його звичка швидко та чітко приймати рішення і не поспішати їх міняти. Багато хто вважав його твердолобим упертюхом. Саме ця якість спонукало пана Форда продовжувати випускати його знамениту модель «Т» (яку часто називають найпотворнішим автомобілем у світі), коли всі його радники і навіть покупці просили його якось змінити цю модель.
Можливо, Форд занадто довго відкладав внесення змін, але, з іншого боку, саме така твердість і вірність своїм рішенням принесла йому величезні статки, перш ніж зміна моделі стала дійсно необхідною. Так, така рішучість передбачає частку впертості, але краще вже так, ніж нескінченно затягувати прийняття рішень, а потім метушитися, постійно змінюючи свою думку.
Більшість людей, у яких мало грошей, як правило, легко підпадають під вплив чужих «думок». Вони дозволяють газетам і пліткам думати за них. Такі ось «думки» — то найдешевший товар у світі, адже мало не кожному розі нас готові завалити потоком думок. Якщо ви завжди будете залежати від чужої думки, особливо у прийнятті рішень, ви не досягнете успіху ні в одному починанні, а тим паче у перетворенні СВОГО БАЖАННЯ на гроші.
Якщо на вас постійно будуть впливати думки інших, у вас просто не буде власного БАЖАННЯ.
Думайте своєю головою, коли почнете застосовувати на практиці принципи, описані тут, приймайте власні рішення та виконуйте їх. Не розказуйте про свої плани нікому, КРІМ членів вашого «Мозкового центру», а набираючи людей в своє «коло довірених», переконайтеся, що ВСІ ВОНИ розуміють і поділять ВАШУ МЕТУ.
Дуже часто близькі друзі та родичі, самі того не бажаючи, збивають людину з пантелику своїми думками та насмішками. Тисячі людей страждають від комплексу неповноцінності протягом усього життя через такі ось начебто і дружні, проте вкрай колючі та невігласні жарти.
У вас є своя голова на плечах. Ось і використовуйте її та приймайте власні рішення. Якщо вам потрібні факти або інформація від інших людей, щоб прийняти рішення (так, ймовірно, і буде у багатьох випадках), зберіть необхідну інформацію, не розкриваючи свої карти.
Цілком типово, коли люди, які володіють лише поверхневими знаннями, прагнуть створити враження, що вони все знають. Такі люди зазвичай ЗАНАДТО багато говорять і ЗАНАДТО мало слухають. Тримайте ваші очі та вуха широко відкритими, а рот ЗАКРИТИМ, якщо хочете виховати у собі звичку швидко приймати РІШЕННЯ. Той, хто занадто багато говорить, мало що робить. Якщо ви говорите більше, ніж слухаєте, ви не тільки позбавляєте себе можливості накопичити корисні знання, але цілком імовірно, можете вибовкати свої ПЛАНИ та ЦІЛІ людям, які при першій можливості обійдуть і розтопчуть вас, тому що вони вам заздрять.
Пам'ятайте також, що кожного разу, коли ви відкриваєте рота в присутності людини, яка володіє знаннями, ви демонструєте цій людині свій точний запас знань або ж їх НЕСТАЧУ! Справжня мудрість зазвичай ховається за маскою скромності та мовчання. Не дарма ж придумали приказку «Мовчання — золото».
Майте на увазі, що кожна людина, з якою ви спілкуєтеся, так само як і ви, шукає можливість розбагатіти. Якщо ви говорите про свої плани занадто відкрито, не дивуйтеся потім, якщо хтось інший випередив вас і скористався вашим планом у своїх цілях.
Нехай одним з ваших перших чітких рішень буде тримати рот на замку та бути уважним.
Як нагадування для себе, щоб не забувати дотримуватися цієї поради, напишіть наступну фразу великими літерами на аркуші паперу і розмістіть її там, де ви будете її бачити щодня.
«Скажи світу, що ти маєш намір зробити, але спочатку зроби це».
Іншими словами «Більше справ — менше слів. Кожна людина на ділі пізнається».
Свобода або смерть
Цінність рішень залежить від сміливості та відваги, необхідних для їх прийняття. Великі рішення, які послужили основою цивілізації іноді приймалися навіть з ризиком для життя.
Рішення Лінкольна видати свою знамениту Декларацію про рівноправність, яка дала свободу темношкірим людям Америки, було прийняте з повним розумінням того, що тисячі його друзів і політичних прихильників відвернуться від нього. Він також знав, що це може потягнути за собою смерті тисяч людей на полі битви. Зрештою, це рішення все ж коштувало Лінкольну життя. Але таке вольове рішення вимагало мужності.
Рішення Сократа випити чашу з отрутою, але не відректися від своїх переконань, теж було сміливим рішенням, завдяки якому ми сьогодні маємо право на свободу думки та слова.
Але найголовніше рішення в історії США було прийнято у Філадельфії 4 липня 1776 року, коли п'ятдесят шість чоловік поставили свої підписи на документі, який означав свободу для всіх американців або смертний вирок кожному з цих п'ятдесяти шести сміливців!
Ви напевно не раз чули про цей знаменитий документ, але, можливо, не замислювалися, який важливий життєвий урок він нам дав.
Ми знаємо історію так, як нам її викладали: ми пам'ятаємо дати і місця боїв, ми пам'ятаємо імена великих лідерів і воєначальників, ми пам'ятаємо такі місця, як Веллі Фордж і Йорктаун, таких людей, як Джордж Вашингтон і лорд Корнволліс. Але ми мало знаємо про реальні сили, які стояли за цими іменами, датами та місцями. Ми практично нічого не знаємо про ту невидиму СИЛУ, яка забезпечила нам свободу ще задовго до того, як армії Вашингтона досягли Йорктауна.
Ніхто чомусь не спромігся нічого написати про ту невловиму СИЛУ, яка стоїть за всіма історичними перемогами. І це величезне упущення, тому що таку саму СИЛУ треба використовувати кожній людині, яка бажає перемогти мінливості Долі та отримати